Drsný špión zvaný Žralok se vrací do Francie splnit další tajné poslání a netuší, že jeho nastávající, také „státní zaměstnankyně“, právě hájí zájmy Francie vlastním tělem. Ve hře je supertajná zbraň, ale zároveň superblbec, jehož manželka, pracující na ambasádě, je nechtěným svědkem nezákonného obchodu. A o to jde, svůdná Isabella má Jeana-Jacquese na chvíli odklidit z cesty, aby tajné služby získaly informace přes jeho nic netušící manželku. Právě na něj narazí Žralok, před kterým jeho kolegové i nadřízení tají, že tenhle blb s dýmkou, patkou a kabelkou je tím úkolem, na kterém v utajení „pracuje“ jeho krásná snoubenka Isabella. Začíná excelentní honička plná omylů, nedorozumění a mužné síly Jeana Rena, věčně nedovtipného Christiana Claviera a komediálního talentu Valérie Lemercierové. (Česká televize)

filmmovier

Osvědčení tvůrci, osvědčení herci, obojí vyšlo. Skvělá zápletka (zejména první polovina filmu je napěchována neskutečnými gegy a nápady), výtečný mix akce a humoru, léty prověřená chemie Christiana Claviera a Jeana Reno, stopáž využitá na maximum, hromada hlášek, herci, kteří si své role užívají a neskutečná pohoda, která z celého filmu sálá od začátku až do konce. Tohle se prostě povedlo. 78%. ()

kostej_

Geniální scénář i provedení pasují tento film jak na skvělou komedii, tak na skvělý krimi film. Inteligentní scénář, ideální herecké výkony, skvěle uspořádaná dobře do sebe zapadající struktura bez logických děr a výborné načasování point vás nenechají vydechnout. Kazí to možná jen občasný výstřelek typu mozek na skle auta. ()

Zazie

Zlatým věkem francouzské komedie podle mě byla 60. a 70. léta. Novější filmy už bývají na můj vkus příliš cholerické, ukřičené. To je případ i Operace Corned Beef. I když pro Jeana Rena to úplně neplatí, tomu stačí kamenný výraz v tváři. Celkově tuto komedii řadím k lepšímu průměru. Je tam pár hodně zábavných scén a je to zřejmě jediný film, kde vystupuje milenka manžela nositelky mikrofonu. ()

blackrain

Bylo to bláznivé, mělo to spád a bavilo mě to. Jean Reno působí dojmem neotesance, ale je to univerzální herec s drsnou tváří, který dokáže zahrát všechno, jak komediální roli, tak i tu vážnější. Těžko říct, kde ho mám radši. prostě mi hodně vyhovuje ve všech polohách. Ve dvojici s Christianem Clavierem neměli chybu. To byla parádní přestřelka, mám na mysli samozřejmě tu slovní. ()

dopitak

Reno s Clavierem v akční komedii, to nemůže dopadnout špatně. Ale po zhlédnutí těch 70 % chápu, na vině je scénář! Námět byl v pořádku, Reno jako žárlivec kterému všichni tají pravdu, ale od prozrazení šel film k šípku a akce se Zargasem je celá k ničemu. K dabingu asi jen tolik, že Soukup na Rena a Meduna na Claviera je mnohem lepší kombinace, ale to jsme poznali až po Návštěvnících. Na druhou stranu, díky hlasu Borise Rösnera je postava Žraloka komediálnější. ()

• Ačkoliv se děj odehrává v Kolumbii, je v jednom záběru možné vidět Mexickou vlajku. (Terva)
  • Ve filmu je vidět celá řada vozů Citroën, například XM V6 Finish "Ambiance", BX 16 TGS nebo C25 Combi E. "Comfort". (Terva)
  • Natáčení probíhalo převážně v Mexiku. (Terva)