The Naked Truth

Velká Británie, 1957, 91 min

Mario Zampi

Stanley Pavey

Stanley Black

Úplný závěr mě bohužel nijak nenadchl, ovšem než na něj došlo, byla tahle komedie přímo ukázkově černá a jinak než s chutí jsem se na ni dívat nemohl. Kromě mazaného scénáře, který zpočátku sleduje všechny postavy zvlášť a postupně jejich příběhy proplétá a dává tak vzniknout dalším a dalším velmi vtipným momentům, je to především zásluha výtečných herců. A to bez výjimky, protože jak Dennis Price v roli bulvárního vyděrače, tak celý čtyřlístek jeho obětí (doplněný o spisovatelčinu permanentně vyděšenou, přesto na povel vraždící dceru) je skvostný. Peter Sellers a jeho převleky a přízvuky si samozřejmě zaslouží vyzdvihnout, nicméně v roce 1957 se tou velkou hvězdou teprve stával a The Naked Truth tedy nestojí jen na jeho výkonu, což je příjemné.(7.9.2015)

Velmi dobrá komedie, které ve výsledku možná trochu uškodilo roztříštění divákovy pozornosti mezi čtyři vyděračovy oběti. Peter Sellers hází převleky jak na běžícím pásu a rozhodně je hlavní hvězdou utkání. Jasný tip pro filmový klub ČT.(2.1.2012)