Daenseoui sunjeong

• Jižní Korea 댄서의 순정 (více)

Na Young-sae (Keon-hyeong Park) byl nejlepším učitelem tance v Korei, ovšem po nehodě na posledním mistrovství musel přestat. Z letargie, do které upadl, ho dostane až Jang Chae-ryn (Geun-Young Moon) , která přijíždí z Číny, aby s ním soutěžila na dalším mistrovství. Je tu ale problém, tanečnice přijela do země ilegálně a jediná možnost je falešné manželství. Po uzavření sňatku se ovšem ukáže, že Korejka není ta, za kterou se vydávala, a co víc, tančit neumí vůbec. Jak skončí soutěž, která je již za tři měsíce a jak dopadne jejich manželství? (Kiyoshi)

Tarako

Jestli se vyplatí dostat z něčeho cukrovku, pak jsou to jistě asijské herečky. Po Ryoko Hirosue a Ha-neul Kim jsem si při sledování tohoto snímku zamiloval i sladkou Moon Geun-Young. Ještě aby ne, vždyť zde doslova září a táhne celý film kupředu. A že to byl opravdu zážitek, ji sledovat. Film se sice drží klasického romantického schématu, je dosti podobný západnímu stylu a není rozhodně nijak objevný ale jakmile skončí, zachová ve vás příjemný hřejivý pocit, což je dle mého názoru hlavní důvod, proč se na tyto filmy člověk dívá. Když k tomu přičtu několik opravdu vtipných scének, u kterých jsem se od srdce zasmál a herecký výkon hlavní hrdinky, dostávám se s hodnocením na těsné čtyři hvězdy. Bate forte o tambor, eu quéro tic, tic, tic, tic, tac. :) 75% ()

Sykon

Tento film mě vcelku příjemně překvapil. Přece jen, od romantického filmu o tancování jsem očekával standardní dávku klišé, zabavení na dvě hoďky a pak zapomenout. Namísto toho jsem se dočkal překvapivě příjemného a ve své podstatě ne až tak klišoidního filmu. Ani to tancování, které za normálních okolností nijak nevyhledávám, mě tu nerušilo, ba naopak tu bylo účelně zakomponované a odůvodněné. Ovšem největší devizou tohoto filmu byla bezesporu roztomilá hlavní hrdinka. ()

Denila

Latinsko-americké tance s mou oblíbenkyní. Naprostý úžas. Znovu jsem cítila příjemnou husí kůži. Navíc příběh mě příjemně dojal bez jakéhokoli nátlaku. Očekávala jsem průměrný film. Že mají Korejci vážně silné romantické filmy jsem věděla, ale že mě zaújmou i s tancem bych neřekla. Spíše jsem čekala něco suchého, kde mě nějaký tanec zajímat vůbec nebude. Takže jsem naprosto spokojená se zážitkem, kterého se mi dostalo. A mám hned chuť na další JK film. ()

JohnyTrava

Hrôza. Takto sa nechať napáliť pri výbere filmu. Nielenže to bol tuctový romantický film hlboko pod priemerom tých najpriemernejších kórejských romantických komédií, ale ono sa tam nakoniec fakt tancovalo. Neznášam tanečné filmy. Preto som niekde v hĺbke duše dúfal, že ten tanec bude fakt len okrajová záležitosť a pôjde hlavne o tú komédiu. Bohužiaľ sa tak nestalo a ja len preklínam svoju tvrdohlavosť, ktorá ma to donútila dopozerať. Keby som aj nejakým záhadným spôsobom vymazal z pamäti tanečné vložky, stále mi tu zostáva podpriemerný film, ktorý nedokáže zaujať a ničím nevynikne. Slabé, veľmi slabé 3 body a úplná strata času. ()

wege

Asi bych měl s těmi korejskými filmy přestat nebo možná dopředu číst, o čem jsou. Peklo, vlastně ani nevím za co byla ta 1*, ale u filmu, co tady má 79 procent dávat odpad je něco jako rouhání. Jako vážně 79 procent, ty vole proč? ()

Marat

Miluju filmy, které jsou asijské. Bohuzel z Korejskych filmu jsem mohl videt jen filmy od Chan-wook Parka a Kima KiDuka, ktere mam oba prevelmi rad. Tento korejsky film je vsak uplne jiny. Chvilema mi prisel neco jako hrisny tanec se sikmookym hereckym obsazenim. Je pravda, ze tento film neni jen tematicky o tanci, ale je o snaze utect z komunisticke Ciny do Korejskeho Soulu a tanec je jen zastitou. Film hodnotim prumerem, protoze jsem zvykly na jine, ale rozhodne nemohu rict, ze to bylo spatne. A opet plati pravidlo: Asiatky = nadherne zenske:-) ()

boombang

Moc hezké. Filmy o tancování nemusím, ale tohle je Korea a hlavní hrdinka je zde přímo synonymem roztomilosti a něžnosti (a jak vidím, nepůsobí tak jen na mne). Zároveň se však nepamatuji, že bych v nějakém filmu viděl ženskou postavu, která by byla tak permanentně vyděšená, jako Jang Chae-ryn... člověk s ní nemůže nesoucítit. No, alespoň, že to (i díky světluškám) dobře skončí. ()

RigorMortis

Meh. Juhokórejské, miestami vtipné a s Geun-young v hlavnej úlohe, no dvakrát ma to nenadchlo. Narozdiel od iných JK filmov som mal pocit, že tento "nejde naplno", iba sa kĺzal po povrchu. Skrátka mi tam chýbala tá typická kórejská schopnosť vyhrať sa s príbehom, dejom a emóciami. ()

muti

uzasny korejsky romanticky filmik s neuveritelou Moon v hlavnej ulohe (Lovers Concerto), na ktoru sa staci len pozerat aj keby vo filme nic nerobila :-P na film sa velmi dobre pozera a s parom sympatizujete asi uz od zaciatku. co je pre tento film spomedzi korejskych jedinecne - odohrava sa v atmosfere latino tancov, kde uvidite ze korejci nie su ziadne Becka a mozme byt radi ze nemaju pristup do nasho Lets dance :) pripravte sa na nevinne kroky tanecnej princeznej! ps: pozor, vo filme zazneju aj nejake cinske nadavky :) ()