Dianie francúzsko talianskeho koprodukčného filmu sa odohráva v Benátkach roku 1735, kedy sa udejú tri tajuplné vraždy. Hlavnou postavou však nie je skladateľ Antonio Vivaldi, ale básnik Carlo Goldoni. Filmu s neobyčajne okázalovou výpravou sa darí spájať niektoré prvky komédie s kriminálnym pozadím príbehu. Rovnako tak spája príbeh aj vtedajšie kultúrne dianie, či život v Benátkach. Film doprevádza hudba Antonia Vivaldiho. (oficiální text distributora)

vojo

Naozaj zaujimavý nápad spojiť reálne historické postavy do tohoto "detektívneho" príbehu. Bol som príjemne prekvapený. ()

Radko

Kostýmový príbeh odohrávajúci sa v Benátkach 18. storočia. Vystupujú tu reálne postavy – dramatik Goldoni, skladateľ Vivaldi, maliarTiepolo zasadení do temer detektívneho príbehu o záhadnom vrahovi s maskou, ktorý pri každej zo svojich obetí necháva červenú šatku. Začínajúci dramatik Goldoni sa snaží nájť si mecenáša pre uvádzanie svojich hier, ale každý s kým sa stretáva je postupne zavraždený. Celý jednoduchučký príbeh (zaujímavosťou je, že nosenie masiek na území vtedajších Benátok nebolo len plesovou záležitosťou ale každoneným bežným rituálom) je lemovaný príznačnou a do deja absolútne vhodne zapadajúcou Vivaldiho kudrlinkovitou hudbou, efektnými kostýmami a pomerne dobrými hereckými výkonmi. 50% ()