Rouge Venise

Benátska červená

Muzikál / Drama

Francie / Itálie, 1989, 120 min

• Radko

Kostýmový príbeh odohrávajúci sa v Benátkach 18. storočia. Vystupujú tu reálne postavy – dramatik Goldoni, skladateľ Vivaldi, maliarTiepolo zasadení do temer detektívneho príbehu o záhadnom vrahovi s maskou, ktorý pri každej zo svojich obetí necháva červenú šatku. Začínajúci dramatik Goldoni sa snaží nájť si mecenáša pre uvádzanie svojich hier, ale každý s kým sa stretáva je postupne zavraždený. Celý jednoduchučký príbeh (zaujímavosťou je, že nosenie masiek na území vtedajších Benátok nebolo len plesovou záležitosťou ale každoneným bežným rituálom) je lemovaný príznačnou a do deja absolútne vhodne zapadajúcou Vivaldiho kudrlinkovitou hudbou, efektnými kostýmami a pomerne dobrými hereckými výkonmi. 50%(12.8.2004)

Naozaj zaujimavý nápad spojiť reálne historické postavy do tohoto "detektívneho" príbehu. Bol som príjemne prekvapený.(7.6.2008)