The Lonely Trail

Drama / Western

USA, 1936, 56 min

WAIT FOR THE PRISONERS TO ESCAPE AND SHOOT TO KILL! Klasická jednohubka, kterých Duke natočil mraky. Neurazí ani nenadchne, tak jako všechny ostatní jeho "hodinovky" z třicátejch let.(3.8.2018)

Každý, kdo má rád westerny a slabost pro Johna Waynea, zejména jeho ranou tvorbu, bude spokojen tak jako já. V případě The Lonely Trail není ani příběh tak naivní, jako tomu mnohdy v jeho filmech ze 30. let je, avšak jde o poctivý, klasický western, kde je jasně dané dobro a zlo, nechybí tu přátelství, láska, hrdinské činy a akce. Snímek je také dobře natočen, mnohé scény mají opravdu dobrou atmosféru, např. noční smuteční průvod nebo jezdci na koních s loučemi. Postava Johna Waynea tu také není prototypem supermana, ale obyčejného, poctivého muže, který může udělat chybu nebo být chycen, ale také poraněn. Objevují se tu herci, kteří jsou ve 30. letech Wayneovými partnery skoro v každém filmu, hlavní hrdina má typického bílého koně, košili a šátek kolem krku. Já tyhle westerny zkrátka můžu, takže 5*.(4.3.2015)