Westward Ho

Western / Drama / Historický

USA, 1935, 61 min

2,5 John Wayne vede jakousi domobranu nazvanou Zpívající jezdci a zatýká s ní bandity a přitom hledá toho, který před několika lety zavraždil jeho rodiče a unesl bratra. ___ Hodinové béčko, od kterého se nedá čekat nic jiného než průměrná zábava. Začátek byl docela svižný a bavil, ale ke konci snímku dosti výrazně docházel dech.(9.2.2013)

• ilclassico

Ještě o chlup pitomější, než King of the Pecos (1936), jinak detto. V rámci žánru za 1,5.(30.4.2018)

Pro staré westerny s Johnem Waynem mám zkrátka slabost, takže dávám plný počet hvězdiček a je mi jedno, že se někomu můžu jevit jako blázen. Westward Ho je poutavý příběh o tom, jak osud rozdělil bratrskou dvojici a každý z nich se ocitl na opačné straně zákona. Zub času se do tohoto snímku znatelně zahryzl, ale určité napětí, romantika, atmosféra a idyla starého dobrého Západu je tu stále cítit.(23.2.2013)

Rozpočet $35,000Tržby USA $500,000Tržby Celosvetovo $-(19.4.2009)

• Mol

V této době se točily skvělí filmy, bohužel westerny ještě ne. Akční scény prostě nedokázali udělat nějak živější, aby to všechno nevypadalo tak nudně a to se týče samo sebou i zvuku. Při záběrech, kde se jen banda lidí kolem sebe točí na koních slyšíme výstřely, které se podobají praskající kukuřici v mikrovlnné troubě. Dalo by se to přehlídnout, když vezmeme v potaz dobu vzniku. Jenže kvalitu snímku nenajdeme ani v hraných scénách, kde pocity a rozhovory lidí jsou na amatérské úrovni a my víme, že v téhle době už to natočit lépe uměli. Jako příklad dám filmy s Clark Gablem, takže ani na této úrovni není ve filmu kvalita. Vím však, že firma Republic Pictures točila nízko rozpočtová béčka, ale ani to je neomlouvá od diletantství a přeci jen se mohli trochu víc snažit, když už tu byl John Wayne. Je to zkrátka film, který i když nikdy neuvidíte, tak o nic nepřijdete. Já jsem ho viděl a nelituji toho. Dokonce si myslím, že pokud by ho někdy dávali v neděli po obědě a já byl tou dobou u rodičů, tak že bych se na něj s tátou klidně rád znovu podíval.(13.2.2014)

• - Jednalo se o teprve třetí film nově vzniklé společnosti Republic Pictures. (Mol)