Reklama

Reklama

Pán času - Série 14 (2023) (série)


73 yardů (S14E08)

(epizoda)
  • Velká Británie 73 Yards

TARDIS přistane na velšském pobřeží, kde vesničané stále žijí ve strachu z dávných legend. (Disney+)

Recenze (11)

imaginer21 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Buď je RTD chytrý, a celý ten (ne)dovysvětlený do ztracena jdoucí závěr je součást výstavby mytologie o Ruby, anebo... to prostě odfláknul. Budu doufat v to druhé. Plně souhlasím s komentářem stepankoby1, pročež tak či onak po Chibnalově pohřbívání této seriálové legendy je fakt doposud radost sledovat všechny Gatwovské příhody. Atmosféra podkreslená pěknými reáliemi i zajímavými odkazy na současné společenské dění měla tentokrát fakt něco do sebe. ()

stepankoby1 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

SPOILERY: Epizoda funguje jen jako další součást výstavby tajemství ohledně Ruby, další případ výskytu nadpřirozena v seriálu a velká metafora pro neznámo, které je na dosah, ale nikdy ho nedosáhneme. Dojem je silně podrobený budoucímu příběhu, co z ní vyplyne/nevyplyne (alespoň teda co se týče rozsahu Rubyiných schopností a Roger ap Gwilliama). Sama totiž nemá moc co povědět. Jde si ji zatím jen užít pro atmosféru a mysterióznost. Podivný na tom je komentář RTD, že jde podle něj o jednu z nejlepších věcí, co kdy udělal. Mysteriózní nadpřirozeno, které nakonec nevysvětlí a schválně ho nechá na interpretaci diváka, udělal lépe v Midnight. Charakterové prozkoumání společnice v alternativním vesmíru bez Doktora, který se nakonec sám vyruší, udělal lépe v Turn Left. Politické drama s nebezpečnými populistickými figurkami, které si lidi volí z frustrace, udělal lépe v Years and Years. Edit: Napodruhé to bylo mnohem zajímavější, když jsem celou epizodu vnímal optikou interpretace, že jde o charakterizaci Ruby a jejího největšího strachu - strachu z opuštění. Ne že bych to tam teda viděl, kdyby neexistovaly sociální sítě. Což je zase na pováženou, pokud má skutečně jít o epizodu, která charakterizuje jednu ze dvou hlavních postav. ()

Reklama

torchwood 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Epizoda, kterou jsem právě viděl, byla rozhodně podivná, ale zároveň fascinující. V celém díle vládla atmosféra tajemství, která mě držela v napětí od začátku do konce. Mám pocit, že v příběhu byla nějaká časová smyčka, což přidávalo na jeho složitosti a mystičnosti. Tento prvek mě donutil přemýšlet nad tím, jak jednotlivé scény do sebe zapadají a jaký mají vliv na celkový děj. Díky dobře vystavěnému napětí a neočekávaným zvratům byla epizoda velmi poutavá. Přestože některé části byly možná až příliš složité na první pohled, celkově to přispělo k hlubšímu zážitku a nutnosti více se zamyslet nad dějem. Závěrečné odhalení a náznaky mě přiměly těšit se na další díl, abych zjistil, jak se příběh bude dále vyvíjet. Hodnotím tuto epizodu na 80%. Byla to nepochybně zajímavá jízda, která mě přiměla přemýšlet a zanechala ve mně silný dojem. ()

petrzelka63 

všechny recenze uživatele

Epizoda série, ze které mám zatím asi nejvíce smíšené pocity. Sama o sobě toho moc neříká. Atmosféra a vizuál jsou úžasné. Příběhově ale moc nevím, co si z toho vzít. Bavilo mě to, ale ve výsledku nic, co se tu stalo, extra dopad (alespoň zdánlivě) nemá. A i kdyby to získalo smysl například po skončení série, i tak si myslím, že by to mohlo obsahovat něco víc i samo o sobě. Je fajn mít atmosférickou epizodu, kterou jsem si užila, ale něco tomu prostě chybělo. Zatím se mi nepodařilo přijít na to, co přesně to "něco" je. Každopádně tato epizoda vyvolala zatím asi největší diskuzi ihned po skončení se stepankoby1 z dosavadních epizod s Ncutim a jak jsem řekla, mám z ní velice smíšené pocity. Nemůžu nad ní přestat přemýšlet, což beru jako pozitivum. Epizoda velice nejednoznačná, což může být taky vlastně fajn v čase, kdy filmy rády podceňují své diváky a je tendence vše vysvětlovat. Bavilo mě to, atmosféra na mě fungovala, hodnocení možná časem přehodnotím. ()

V3nus0N 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Nedostali sme odpoveď na všetky otázky ako napríklad prečo tam bola stará Ruby? Prečo 73 yardov? Čo Ruby (stará) hovorila že sa každy začal báť Ruby? Prečo doktor zmizol? ˇPREČO JE TA JEDNÁ ŽENA V KAŽDEJ EPIZODE (odpoveď k tomu isto dostaneme ale už by som to rád aj vedel že prečo, myslím si že je The One Who Waits). Epizodu som si celkom aj užil. Epizoda mi extrémne prípominala tú z dobrodružství Sarah Jane v epizode kde bol Clayde Langer prekliatý tým totem či čo to bolo vôbec a každy kto počul jeho meno ho začal nenávidieť, tu to bolo skoro úplne rovnaké :D ()

Galerie (1)

Reklama

Reklama