Den konce světa

(TV film)
Velká Británie / Německo, 2005, 55 min

Je to zdrcující, jelikož je to nevyhnutelné. Tak působí "dokument" BBC o budoucích možných variantách konce života na této planetě. Vědci se rozhodli spustit testy na novém obřím cyklotronu a simulovat vznik antihmoty resp, černé díry. Může to ohrozit život na naší Zemi? Může takto laboratorně vzniknout "opravdová" černá díra, která stáhne do sebe veškerou hmotu kolem? Hrozivě působí i varianta bombardování planety obřími meteority z kosmu. Zánik života na Zemi globální pandemií neléčitelné nemoci si pravděpodobně umíme dobře představit. Nedávno nás vylekala možná pandemie ptačí chřipky, přestože ve skutečnosti zatím opravdu široce neudeřila. Ohrožení jednoho kontinentu obří vlnou tsunami by téměř jistě život na planetě neukončilo, ale opět již máme vyzkoušeno, jak ničivé jsou její dopady. Dokumentární rekonstrukce BBC. (oficiální text distributora)

Arccos

Určitě zajímavé, nicméně fakticky hodně diskutabilní. Minimálně část s asteroidem je přímo prohlcena nesmysly a urychlovač v centru New Yorku taky nemohli myslet tak úplně vážně... Jelikož je děj zasazen do blízké budoucnosti, potěšily mě "zbytečné" detaily, které filmaři připravili pro pozorné diváky - například kolem letadlové lodi létá F-35, který skutečně do služby vejde až někdy v roce 2012. "Dokument" celkově určitě stojí za zhlédnutí, nudit se nebudete, ale informace si sežeňte raději jinde. ()

tony_osoba

Bylo to místy přehnané a byly tam některé katastrofy, které bych do takovéhoto filmu zařadil radši než třeba chřipku (např. supervulkán), je to film, který si získal mojí úctu. Existuje-li někde na světě film s podobným tématem a kvalitou předčí tento, rád bych ho viděl. ()

karel001

Velmi dobrý dokument. V první části New York pod vodou, ve druhé Berlín zničen, ve třetí Londýn v karanténě a v poslední části tzv. "strangelet". Je jen škoda, že část o supervulkánu v Yellowstone parku BBC vystřihla a nechala si to jen pro své vysílání. ()