Matylda (TV seriál)

Animovaný / Rodinný

Česko, 2000, 33x9 min

Josef Lamka

Petr Skoumal

Vůbec nechápu zdejší nízké hodnocení. Podle mého názoru je Matylda jeden z mála skutečně povedených porevolučních večerníčků (ne-li vůbec ten nejlepší). Jako malý jsem ji miloval a i dnes se občas na některé epizody velmi rád podívám. Celý seriál totiž srší vlídným a inteligentním humorem a téměř každý díl je naprosto skvěle vypointovaný. Stella Zázvorková se svým komentářem navíc vtiskla veleučené kachně jistou osobitost. S čistým svědomím uděluji pět hvězdiček. 95%(26.8.2013)

• NinadeL

33/33 Musím zpětně ocenit, že původní večerníčkovský seriál o kachně Matyldě, kterou namluvila Stella Zázvorková, si zpětně našel cestu na stránky Čtyřlístku na přelomu let 2016 a 2017 (Knihovnička 611-638). Sice je to pořád story o kachně, která záměrně vyvolává problémy tam, kde nejsou, ale je fajn sledovat propojení animovaných seriálů a jejich komiksových verzí. Ostatně ČT a Čtyřlístek by měli spolupracovat častěji.(1.5.2009)

• otík

Absolutně mě to neoslovilo a ani mé děti. To samo hovoří za sebe. Jediné, co je fakt dobré, je dabing Stelly Zázvorkové. Co oslovilo určitě, ovšem v naprosto negativním směru, byl díl s prasetem, které drželo štíhlou linii a díky Matyldě pak začalo cvičit, až se dostalo do formy jako Rambo (přímo řečeno ve večerníčku). To byl opravdu vrchol, tento večerníček je neskutečně hloupý. A já měním hodnocení ze 40% na 20%.(14.7.2016)

Jeden z nejoblíbenějších večerníčkových seriálů mých dětí - vzhledem k tomu, že je mezi nimi 3letý věkový rozdíl a jde o kluka a holku, vyplývá z toho pozoruhodná schopnost Matyldy oslovit co nejširší dětské publikum. Kladem seriálu je ironická nadsázka a hlas vypravěčky Stelly zázvorkové, která nadhedem nešetřila. Objektivnější by byly 4 hvězdičky, ale protože Matyldu potápí hodnocení expertů, kteří už dětmi nejsou a ztratili schopnost se dívat jejich očima, přihodím na vyrovnání nejvyšší hodnocení. Celkový dojem: 80 %.(25.10.2009)

Tohle moc nemusím, ale neuráží mě to. Humor, kdy tvůrci z někoho dělají troubu, byť v tomto případě je to jen kreslená kachna a další postavičky, mě nebere. Skoumal podal svůj skladatelský standard, paní Stela velmi dobrá. Nesedí to ani mému synovi (2,5 roku), ale rozhodně neřve, že by to chtěl vypnout, což třeba u Krakonoše dělá. Někdy.(3.10.2011)