Guard Dog

Animovaný / Krátkometrážní / Komedie
USA, 2004, 5 min

Režie:

Bill Plympton

Příběh o milujícím psovi, kterého jeho pán vezme na procházku do parku a který se děsí jakékoli nástrahy v podobě ať už živé nebo neživé, která by mohla ohrozit život jeho pána. (ČSFD)

kinghome

xDD Ten konec je skvělej. Chudák pejsek se tak snaží, a hovno z toho. Ten závěr jsem vážně nečekal. Strašně mě potěšil x) ()

-ELFKA-

Ešte šťastie, že mám malého psa a nechodím s ním do parku.. Ale aj keby som chodila tak by som určie prestala.. ()

masr

Ne že by se mi ten příběh nějak líbil, není to tak nějak hezký snímek, je takový prosycený nepříjemnými zvuky, nepříjemným štěkotem a valením bulv, prostě mi nedělá potěšení ho sledovat - ale rozhodně je to jeden z nejoriginálnějších krátkých filmů, co jsem kdy viděl. ()

ClimbVibe

Doporučuju všem, kteří se chtějí seznámit s tvorbou jednoho z nejosobitějších a nejvtipnějších animátorů současnosti. ()

Kobitch

Režisér Bill Plympton má vcelku rozpoznatelný umělecký styl, který vypadá zhruba tak, jako když si moje děti kreslí voskovkama. Ale ne, to nemyslím jako urážku, ten dětinský styl kresby mi tu vůbec nepřekážel, naopak. K takové taškařici, dá—li se několikanásobná smrt člověka nazvat taškařicí, se to hodí. Snímek by v Americe právě kvůli násilí označen eRkovým ratingem, ale ono tady má celkem smysl. Ponoříme se totiž do mysli psa, který se urputně snaží bránit svého páníčka. Před čím? Před vším! Každý v dohledu je podezřelý a vemte jed na to, že ta nevinně tvářící se veverka, ten slepý krtek i ten krásný motýl, ti všichni chtějí vidět člověka pod drnem. [Oscary 2004] ()