Hlasy nevinnosti

• Mexiko Voces inocentes (více)

Jedenáctiletý Chava se stává hlavou rodiny poté, co jeho otec rodinu opustí uprostřed občanské války. V Salvadoru v 80. letech byli do armády nabíráni dvanáctiletí chlapci. Chava má ještě jeden rok nevinnosti před sebou, jeden rok, než ho odvedou do války mezi vládní armádu a rebely. Spěchá si najít práci, aby své osamělé matce pomohl platit účty, a zkušenost se soužením první lásky ke krásné spolužačce promění Chavovu rodnou vesnici ve hřiště i bojiště... Ozbrojen pouze láskou své matky a malým rádiem, které přenáší zakázané písně o lásce a míru, je konfrontován s nemožnou volbou mezi armádou a rebely. Chava se dostává do předem prohraného boje s časem. (oficiální text distributora)

hackstolle

To, ze je to brilantne natocene, je vedlejsi. Pro me je v tomto pripade velice dulezity obsah, nikoliv forma. Te bych odpustil drobne nedostatky, ktere se mi ale nedostavily. ()

helrohir

V niektorých aspektoch je tento film trochu slabšie spracovaný. Trebárs mi tu vyslovene chýba ucelenejší dej, nakoľko film sa javí len ako dokumentárny sprievodca občianskou vojnou v Salvádore s dôrazom na utrpenie obyvateľstva. Avšak nemôžem poprieť, že čo sa týka emócií, je film vystavaný naozaj umne, pričom všetky útrapy vojny, ktoré sledujeme očami malého chlapca prežívame s ním. Práve hlavný hrdina, jedenásťročný chlapec, je jedným zo základných kameňov kvality filmu, pretože jednak si okamžite získava divácke sympatie, a naviac na svoj vek zahral svoju rolu vcelku presvedčivo. Záver filmu naozaj dokáže efektívne spôsobiť búrku emócií a človeku nezostane nič iné, len bezmocne sedieť a rozmýšľať nad skazenosťou sveta. 70%. ()

solisoli

Srdcervúci príbeh Salvádoskeho vidieckeho zaostalého obyvateľstva žijúcich v biednych podmienkach, navyše v centre zúriacej občianskej vojny. Neprehľadný úsečný dej, kde jediným cieľom bolo poukázať na neľútostné fakty krutosti vojny v súbehu s bezbranným obyvateľstvom mimoriadne amatérsky prevedené, s katastrofálnou réžiou. Akoby akási reklama pre adopciu detí, pre ktoré to bola najprijateľnejšia možnosť prežitia. ()

david666

Silný film s tématikou dětí a jejich zneužití válečným svinstvem. Na jedná straně nevinnost a krutá realita na straně druhé. Někdy příjemný film plný naděje někdy beznadějně skřípete zuby. ()

BarGoldstein

Film se táhne jako smrad kozlích varlat uzbeckou vsí. Tu a tam nám Jorge a Juan ukážou kousíček předkožky, jako že by to mohlo být i zajímavé, když už si za téma vybrali tolik oblíbené "Ultimátní zmrdství", ale pak zas erekce opadne. ()

Icarrus

Uff ..Tak sem se dodíval na zřejmě nejdrsnější film ve svém životě....Cely pribeh je pomerne jednoduchy, avsak velmi chytlavy a nenecha vas vstanout ze zidle ... Vse je natoceno podle skutecne udalosti a nektere sceny jsou opravdu velmi smutne a strasne, obzvlastne ke konci filmu.Na konci sem brecel ani nevim proc :( . Ale jedno je jasny tenhle film vam ukaze jak drsna a kruta valka muze byt a jak to vypada kdyz do ni musi byt zapleteny i deti .... 9/10 ()

Flarnytryl

Podmanivá výpověď o občanské válce v Salvadoru líčená z pohledu jedenáctiletého chlapce. Příběh se honosí, že je natočen podle skutečného osudu jednoho hocha, ale právě v tomhle ohledu u mě film narazil. Autoři především v závěru příliš tlačili na pilu, příliš se snažili vyždímat z diváků veškeré emoce, až tím podkopali hodnověrnost filmu. Škoda. Nevěřím, že je film natolik podobný skutečnosti, jak se smaží vsugerovat divákům a to je důvod, proč mu nedávám plný počet hvězdiček. ()

dratkovani

Občanská válka v Salvadoru a osud dětí,silné téma a povedený film,je až neuvěřitelné, co zažívají malé děti v jiných zemích,není to tak dlouho,co násTV noviny zahlcovaly poněkud zkreslenými informacemi.Dramatický příběh dítěte podtrhuje vjem,člověku až běhá mráz po zádech a to se jen tak někomu dát do filmu nepovede. ()

vincbenet

Není to úplná senzace, a je mnoho válečnejch filmů lepších, ale já nemůžu dát "jen" 3 hvězdičky. Prostě filmy takového druhu jsou důležitý. Jednak se člověk díky těmhle filmům dozví, že vůbec takhle dlouhá válka byla, a pak si uvědomí, jak jsme na tom vlastně všichni dobře. Prostě filmařina spíš průměr, ale příběh nadchne. ()

Leila75

Silný příběh o dětském světě v době nejtěžší-válečném konfliktu.Dojalo mě to zvlášt´silně,nebot´jsem máma kluka,kterému jednou bude také jedenáct... ()

bocy

Bolo to fajn, dojímavé atď, ale na mňa to veľký dojem nespravilo. Videl niekto z vás Mesto Bohov? Tak toto bolo iné kafe.:-) ()

Umělec

Byl to zážitek. Spojení dětské nevinnosti a válečné nespravedlnosti. Asi nejlepší dětskej hereckej výkon, jaký jsem viděl. Mám rád filmy, které překračují zažité filmařské konvence. A to scéna u řeky rozhodně byla. A řekne stokrát víc, než dlouhé teoretizování o nesmyslnosti války. "Mám strašnou žízeň.Bolí mě nohy. V botě mám kamínek.... Určitě nás zabijou. Ale proč?Nic jsme neudělali..." 95% ()

aboj

Veľmi silný smutný príbeh. A ešte smutnejší je fakt, že sa (a tisíce jemu podobných) naozaj odohral. Tu nejde o to, či mali pravdu povstalci alebo vláda, ale o utrpenie úplne nevinných ľudí - hlavne detí. ()

Jurge

Tento film ma úplne odrovnal. V tom najlepšom zmysle slova. Dostal zo mňa také emócie, ako naposledy Let č.93 pred 6 rokmi. Režiséra Luisa Mandokiho som mal dovtedy spojeného len s romantickými selankami typu Keď muž miluje ženu, či Správa vo fľaši, ale teraz natočil naozaj silný vojnový film, ktorý človeka zasiahne plnou silou. O vojne v Salvadore som nemal ani potuchy, no keď som videl, čo tam robia s deťmi, nechcelo sa mi veriť. Mnohé scény sú snímané dokumentárnou kamerou, takže o to viac sú zábery autentické a scéna s odvodom 12-ročných detí do armády priamo počas prestávky v škole alebo scéna pri rieke ( schválne nepoviem, ktorá ) sú úplne neuveriteľné. Navyše je všetko korunované vynikajúcim výkonom malého Carlosa Padillu, ktorý je úplne prirodzený a veríte mu úplne všetko. Keď si vezmem, že na film som sa pozrel len náhodou, lebo ma zaujal jeho obsah v televíznom programe a ako som to po konci len horko ťažko rozdýchaval...Je to proste brilantný film. Treba vidieť. Klobúk dole! ()

angelop

Geniální filmové řemeslo. Válečný epos podaný v tom nejtvrdším a nezkresleném podání. Je to životní příběh malého chlapce uprostřed běsnící války, kde se bolestivé okamžiky jeho života střetávají s těmi nejjemnějšími niancemi lásky a dětskosti. Dlouho mě žádný film takto nezaujal. Mylím si že po shlédnutí tohoto filmu by si měl každý z nás položit otázku : Jaký je můj žebříček hodnot ? ()