Star Trek mě nikdy moc nebral, tak tuhle parodii asi nedovedu dostatečně ocenit. Rozjezd byl dost zdlouhavý, takže vtipné mi to začalo připadat asi až po půlhodině. (Vlastně to nemůžu posoudit, možná by mi připadal podobně nudný i pravý Star Trek, takže třeba je ta parodie dokonalá i v tomhle :-)) Ale jinak, na to, že je to amatérský film, je úžasně zpracovaný – ty lodě ve vesmíru, výbuchy, jednotlivé záběry, střih, všechno... **-***(30.12.2013)

Díky nešťastné náhodě v časoprostoru uvízne kapitán Pirk a jeho kolegové android Info a komandér Dwarf v našem století. Ale s tím se nehodlají smířit, a za pomoci materiálu z lodi Vulgárců a spousty ruských rublů se jim podaří znovu vybudovat Pflotilu. Právě v ten okamžik, kdy se kapitán Pirk pyšně poklepává po ramenou, zjistí kapitán Fukov přítomnost čapí díry do paralelního vesmíru. A jeho ovládnutí si Pirk nemůže nechat ujít ... Jednoznačná volba pro všechny fanoušky celé Star Trek série - film mne pobavil mnohem víc, než některé ze Startrekovských filmů, i když - hlavně ke konci - bylo znát, že délka dílu seriálu by možná stačila. Vcelku nijaké herecké výkony a trochu podivné interiéry (že by interiér kosmické lodě byl podobný obýváku z osmdesátých let - no nevím), ale dokonale zastoupí úžasné vesmírné bitvy, které se směle vyrovnávají i nejnovějšímu Star Treku. Určitě doporučuji!(17.3.2010)

Skutečnost, že se jedná o amatérský film, je na pohled znát především jen ze scén z interiárů a z "hereckého" obsazení, jelikož technická stránka (vesmírné bitvy) je jinak brilantní. O to víc zamrzí, když už si tvůrci dali s takovým projektem práci, proč i obsah příběhu a humorný náboj nevypracovali do hodnotnější, přesvědčivější a ucelenější podoby, protože pak by se mohlo jednat o vskutku parodickou perlu. To platí zejména pro první půlku filmu, která svou nudnou zbytečností filmu vyloženě ubližuje.(5.12.2005)

Jak již název napovídá, jde o parodii na Star Trek a správný fanoušek odhalí i Babylon 5. Naprosto geniální spojení těchto dvou kultovních děl, dochucené diktaturou, tyranií a rozpínavostí ve stylu Sovětského svazu. Je třeba mít na paměti, že se jedná o film amatérský a herecké výkony tomu odpovídají, nicméně komediálnosti Star Wrecku to jen dodává grády. Co se týče vesmírných lodí a bitev, grafika je téměř na úrovni předlohy. Pro běžného diváka hodina a tři čtvrtě smíchu, pro znalce originálu nutnost.(18.4.2012)

Kapitán Pirk je hlavní hrdinou finské fan parodie na Star Wars. Na amatérský film neuvěřitelně kvalitní efekty i herecké výkony (efekty jsou v mnohém lepší než v původním seriálu). Pár geniálních gagů (Černobyl, plamenomet), z nápadu by byl perfektní krátký film tak na deset dvacet minut. Jenže ono to má víc jak hodinu a tři čtvrtě a proto je to trochu nudné. Fajn, tak pojďte ovládnout svět. Nějaké otázky?(3.5.2009)

• - Počítače v ruské jaderné elektrárně jsou Commodore 64. (Cheeker)

• - Natáčelo se v Helsinkách a okolí města Tampere. (Cheeker)

• - Jedná se už o sedmý film Star Wreck. První byl vytvořen v roce 1992 a jednalo se o čtyřminutovou animaci inspirovanou hrou Star Control. Postupem času se začala stopáž prodlužovat a filmy se staly sofistikovanější. (Cheeker)