Fanouškovská sci-fi parodie plná komediálních prvků na téma Star Trek vs. Babylon 5 pojednává o dvou paralelních vesmírech. Na jedné straně flotila vedená lodí CPP Startkopancem a jejím kapitánem Pirkem. Na straně druhé pak velitel lodi Bagdádomon - Šerypáj a jeho bitevní křižníky. Co se stane, když se kapitánu Pirkovi zachce po ovládnutí Země? A co potom, když mu jedna Země nestačí? (Fix)

Jimmi

Tak toto bola fakt pecka.Uz pred pozeranim som vedel ze je to amatersky film,ale nemuseli by sa zan hambit ani profesionali.Kedze som videl dost casti Star trecku aj Babylonu 5 tak som sa nasmial veru dost.Normalne by som tomu dal asi 4 hviezdy ale kedze je to amatersky film tak to hodnotim za full,lebo lepsi amatersky film som nikdy nevidel. ()

Skejpr

Na první pohled možná Fan film, spíchnutý za 7 let z absolutního nadšenectví a čiré lásky k filmu a žánru. Při bližším zkoumání? Precizní žánrová parodie, která čistotou každé jedné scény, dokonalostí stylizace, skvěle vybudované atmosféry konkrétní každé jedné scény (reklamní patina proslovového paňáka, absolutní bezmoc strategického génia vstříc imbecilní technologii, prostáček Fukov v nejstarší kocábce s ruskou hudbou v pozadí, na němž náhle závisí osud celé flotily, atd atd) a nezřídkakdy také úžasnými hereckými výkony mladých neherců (FUKOV!!) nakopává zadek absolutní většíně Hollywoodské produkce. bez ohledu na to, jak dopadlo, či nedopadlo Iron Sky, Vuorensola tímto filmem ukázal, že je v podstatě génius! ()

Mgb21

Pokud bych to hodnotil, jako "normální" film musel bych dát max ***, ale protože to je film od nadšenců musím jednu hvězdu přihodit. Parodie to je místy povedená. Začátek je sice slabý, ale jakmile se začne bojovat film nabírá na obrátkách. Vše je podtrženo výbornými efekty. Jsou skoro jak od ILM:-) Nejvíce mě dostal nabíhající systém na hlavní lodi nepřátel :-))) Pro fanoušky Star Treku doporučuji a pro ostatní taky. Už proto, že se tento film dá stáhnout zdarma na domovských stránkách. ()

Rex Mundi

Nebolo to zlé, nechýbali naozaj skvelé momenty, no neskôr mi aj tých 103 minút pripadalo ako dve hodiny, pretože v druhej polovici originalita dochádza, príbeh nie-a-nie vyvrcholiť a aj gagy začínajú byť ošúchané. S prihliadnutím na tuto viackrát spomínaný status amatérskeho filmu je to ale vážne perla :-) ()

easaque

po úspěšném titulu (aspoň pro mě) Iron Sky jsem chtěl vidět i prvotinu režiséra. Mezi filmy je vidět ohromný rozdíl a tady u tohoto se teprve učil dělat filmy, takže je silně amaterský. Přesto je tam vidět obrovská snaha a to bylo pro mě snad jediné větší plus. Ale myslím si, že pro znalce Star Treku, by těch plusů bylo nejspíš mnohem víc, jelikož by pochopili mnohem víc narážek než já. Mou největší výhradou k filmu, kvůli které jsem od poloviny často přetáčel, bylo přehršel efektů a animací, sice na úrovni, ale zbytečně to natahovalo děj a mě to nebavilo. [ PŘÍBĚH: 1 /// NÁLADA: 3 /// ART: 0 /// STYL: 2 /// CASTING: 1 (3*MAX) ] ()

• Scéna, ve které pochodují vojáci směrem k finskému parlamentu, byla přerušena policií, která kontrolovala nahlášenou skupinu ozbrojených mužů před parlamentem. Situace se zklidnila, když zjistili, že se jedná o vodní pistole, všechna povolení byla v pořádku a natáčení mohlo pokračovat. (Cheeker)
  • CGI efekty byly renderovány na obyčejných domácích počítačích. Renderování každého obrazu trvalo 10 hodin. V každé vteřině filmu je těchto obrazů 25. Vyrenderování všech scén trvalo 5 let. (Cheeker)
  • Počítače v ruské jaderné elektrárně jsou Commodore 64. (Cheeker)