Na to, že jde o fanfilm, jsou vizuální efekty překvapivě snesitelné. Humor je dobré úrovni, trochu tomu dokonce přidává i samotná melodie finského jazyka v originálním znění. Neméně úctyhodně pak vypadá pozdější Iron Sky, což už je zcela platné dílo.(9.11.2012)

Pokud bych to hodnotil, jako "normální" film musel bych dát max ***, ale protože to je film od nadšenců musím jednu hvězdu přihodit. Parodie to je místy povedená. Začátek je sice slabý, ale jakmile se začne bojovat film nabírá na obrátkách. Vše je podtrženo výbornými efekty. Jsou skoro jak od ILM:-) Nejvíce mě dostal nabíhající systém na hlavní lodi nepřátel :-))) Pro fanoušky Star Treku doporučuji a pro ostatní taky. Už proto, že se tento film dá stáhnout zdarma na domovských stránkách.(9.1.2006)

• easaque

po úspěšném titulu (aspoň pro mě) Iron Sky jsem chtěl vidět i prvotinu režiséra. Mezi filmy je vidět ohromný rozdíl a tady u tohoto se teprve učil dělat filmy, takže je silně amaterský. Přesto je tam vidět obrovská snaha a to bylo pro mě snad jediné větší plus. Ale myslím si, že pro znalce Star Treku, by těch plusů bylo nejspíš mnohem víc, jelikož by pochopili mnohem víc narážek než já. Mou největší výhradou k filmu, kvůli které jsem od poloviny často přetáčel, bylo přehršel efektů a animací, sice na úrovni, ale zbytečně to natahovalo děj a mě to nebavilo. [ PŘÍBĚH: 1 /// NÁLADA: 3 /// ART: 0 /// STYL: 2 /// CASTING: 1 (3*MAX) ](27.8.2012)

Jak již název napovídá, jde o parodii na Star Trek a správný fanoušek odhalí i Babylon 5. Naprosto geniální spojení těchto dvou kultovních děl, dochucené diktaturou, tyranií a rozpínavostí ve stylu Sovětského svazu. Je třeba mít na paměti, že se jedná o film amatérský a herecké výkony tomu odpovídají, nicméně komediálnosti Star Wrecku to jen dodává grády. Co se týče vesmírných lodí a bitev, grafika je téměř na úrovni předlohy. Pro běžného diváka hodina a tři čtvrtě smíchu, pro znalce originálu nutnost.(18.4.2012)

Díky nešťastné náhodě v časoprostoru uvízne kapitán Pirk a jeho kolegové android Info a komandér Dwarf v našem století. Ale s tím se nehodlají smířit, a za pomoci materiálu z lodi Vulgárců a spousty ruských rublů se jim podaří znovu vybudovat Pflotilu. Právě v ten okamžik, kdy se kapitán Pirk pyšně poklepává po ramenou, zjistí kapitán Fukov přítomnost čapí díry do paralelního vesmíru. A jeho ovládnutí si Pirk nemůže nechat ujít ... Jednoznačná volba pro všechny fanoušky celé Star Trek série - film mne pobavil mnohem víc, než některé ze Startrekovských filmů, i když - hlavně ke konci - bylo znát, že délka dílu seriálu by možná stačila. Vcelku nijaké herecké výkony a trochu podivné interiéry (že by interiér kosmické lodě byl podobný obýváku z osmdesátých let - no nevím), ale dokonale zastoupí úžasné vesmírné bitvy, které se směle vyrovnávají i nejnovějšímu Star Treku. Určitě doporučuji!(17.3.2010)

• - Natáčelo se v Helsinkách a okolí města Tampere. (Cheeker)

• - Jedná se už o sedmý film Star Wreck. První byl vytvořen v roce 1992 a jednalo se o čtyřminutovou animaci inspirovanou hrou Star Control. Postupem času se začala stopáž prodlužovat a filmy se staly sofistikovanější. (Cheeker)

• - CGI efekty byly renderovány na obyčejných domácích počítačích. Renderování každého obrazu trvalo 10 hodin. V každé vteřině filmu je těchto obrazů 25. Vyrenderování všech scén trvalo 5 let. (Cheeker)