Fanouškovská sci-fi parodie plná komediálních prvků na téma Star Trek vs. Babylon 5 pojednává o dvou paralelních vesmírech. Na jedné straně flotila vedená lodí CPP Startkopancem a jejím kapitánem Pirkem. Na straně druhé pak velitel lodi Bagdádomon - Šerypáj a jeho bitevní křižníky. Co se stane, když se kapitánu Pirkovi zachce po ovládnutí Země? A co potom, když mu jedna Země nestačí? (Fix)

Deywid

Neskutočný nárez...človek by ani neveril, že je to "iba" fanfilm.... neskutočne kvalitné vizuálne efekty....kapitán Pirk a Fuckoff boli geniálni..... ()

Kacenka_

- divny pribeh + genialne specialne efekty, haluze [a to poriadne], tupy imerator Pirk cca: genitalny amatersky film plny narazok na vsetko mozne, kde nikdy neviete kt strana vyhra .... [nakoniec ani jedna] ()

Candyman

Paráda, vesmírné boje a průlety lodí jsou plně srovnatelné se serií star treku a babylonu 5. Kdyby nebyl příběh zezačátku místy ponurý, neváhal bych dát za 5. ()

Ceberus

Na to, že jde o fanfilm, jsou vizuální efekty překvapivě snesitelné. Humor je dobré úrovni, trochu tomu dokonce přidává i samotná melodie finského jazyka v originálním znění. Neméně úctyhodně pak vypadá pozdější Iron Sky, což už je zcela platné dílo. ()

Bukiet

Bože, proč finský amatérský film vypadá lépe než jakýkoliv současný český profesionální film? Bitvy jsou dokonalé, ale příběhu by mohlo být i více. První půle filmu mne nenudila, naopak. Ovšem naprostá bomba je finština. Už při prvním shlédnutí jsem se naučil svou první finskou nadávku! ()

Lokran

Kdyby to bylo trochu líp zahrané... já sice chápu, že je to amatérské, ale i tak... jinak po stránce trikové to skoro nemělo chybu. 70% p.s. Proč ještě nikoho ve StarTreku nenapadlo střílet v torpédech pivo?:)) ()

Arccos

Zábavné, především pak pro fanoušky Star Treku nebo Babylonu 5, kteří budou přece jenom víc v obraze. A jako ostatní zde i já musím vyzdvihnout na 'amatérský film' neuvěřitelné vizuální efekty a dobře navržené vesmírné scény (především bitvy). Až mi připadlo škoda, že jde 'jen' o parodii a ne skutečný startrekovský film! ()

AnnaMae

Star Trek mě nikdy moc nebral, tak tuhle parodii asi nedovedu dostatečně ocenit. Rozjezd byl dost zdlouhavý, takže vtipné mi to začalo připadat asi až po půlhodině. (Vlastně to nemůžu posoudit, možná by mi připadal podobně nudný i pravý Star Trek, takže třeba je ta parodie dokonalá i v tomhle :-)) Ale jinak, na to, že je to amatérský film, je úžasně zpracovaný – ty lodě ve vesmíru, výbuchy, jednotlivé záběry, střih, všechno... **-*** ()

Schnitzl

Jak již název napovídá, jde o parodii na Star Trek a správný fanoušek odhalí i Babylon 5. Naprosto geniální spojení těchto dvou kultovních děl, dochucené diktaturou, tyranií a rozpínavostí ve stylu Sovětského svazu. Je třeba mít na paměti, že se jedná o film amatérský a herecké výkony tomu odpovídají, nicméně komediálnosti Star Wrecku to jen dodává grády. Co se týče vesmírných lodí a bitev, grafika je téměř na úrovni předlohy. Pro běžného diváka hodina a tři čtvrtě smíchu, pro znalce originálu nutnost. ()

Nemo7

Ve srovnání se Spaceballs je to slabší parodie. Objevilo se pár skvělých momentů (Černobyl, obsazování nových planet .. ), ale bylo jich málo-hlavně v první půlce filmu. V druhé půlce zmizely skoro úplně a film mě i nudil. Kdyby scénář trošku více propracovali, tak mohl tento film být daleko lepší. Technické zpracování ovšem bylo na velmi vysoké úrovni (na amatérský film). ()

cubiczech

sledoval jsem tenhle projekt uz od doby co se zacal tocit, stare dily jsem mel moc rad a kdyz sem videl co se da dokazat v domacich podminkach, kdyz vam mama usije uniformy, kamaradka udela makeup a sikovny producent, scenarista a reziser v jedne osobe udela perfektni vizualni efekty ktere se mohou rovnat (ba i previsuji) ty v novych star trek filmech s milionovymy rozpocty... skvela zabava.. a ba ci vic.. film je siren zdarma ! ()

mijano

Tie 2* len za to, že to bolo tak neskutočne naivné, že až to dobré bolo. jediné čo mi vadilo, bola dĺžka tohoto filmu. Prijalo by to viac vtipov, ale na takú nízkorozpočtovku to bolo v celku dobré. ()

Trinculo

Eat my lightballs, kapitán Fukov z Černobylu a kaizer Pirk. A navíc taková vesmírná řezničina v amatérském fan filmu. Pro všechny fandy Star treku a Babylónu - must see !!! ()

severus

Všichni píšou o skvělé parodii na Star Trek, tak napíšu o skvělé parodii na Babylon 5. Pobavil mě projev Sheridana i velvylanec Kosh. S trochu lepším scénářem a lepšími herci by film klidně mohl vyrazit do distribuce. Jak se jim amarérsky podařilo udělat bitvu, která je od originálů k nerozeznání je mimo mé chápání. Už nikdy neberu argumenty, že se v Česku nedá natočit pořádné sci-fi. Koukejte se naši filmaři a učte se. ()

josmart

Na to, že jde o amatérský film, je na dost vysoké úrovni, má kvalitní triky a není nouze o dobré fórky. A ostatně ani o kvalitní herce, např. Pirk a Fuckoff byli skvělí. Když film není dělán pro peníze, ale pro radost, je to znát. ()

Star Trek po česku!

Star Trek po česku!

22.07.2007

Asi bychom jenom ztěží našli kultovnější sci-fi sérii, než je Star Trek. V úvahu připadá ještě Lucasovy Hvězdné války, ale ty nemají tak bohatou historii. Už tomu bude 41 let, kdy byl první díl Star… (více)