Oktapbang koyangi (TV seriál)

• Jižní Korea

Cat In A Rooftop Room

Komedie / Romantický

Jižní Korea, 2003, 16x60 min

Woon-hyeon Jeong

Několik prvních epizod bylo 100%. V poslední třetině se ale začaly zápletky trochu opakovat. Já to ale seriálu odpouštím, protože takhle to v životě opravdu chodí. Všechny scény jsou natočeny hodně reálně a hercům jsem věřila každý pohyb i slovo. Perfektně propracované charaktery jsem si postupně zamilovala. Je tu obrovský rozdíl oproti novějším jihokorejským seriálům. V některých směrech jsou ale ty rozdíly pozitivní. Ústřední dvojici nemůžu vytknout vůbec nic. Pro mě byla radost se dívat. Jen na polodořešené konce si bohužel nemůžu pořád zvyknout. 4,5*(14.9.2011)

Večne optimistickej Nam Jung-eun sa do cesty náhodou pripletie Lee Kyung-min, študent práva, ktorý neustále robí problémy. Rodičia Jung-eun sa rozhodnú odsťahovať zo Soulu, ona však verí, že v Soule môže niečo dokázať a tak tam napriek ich námietkam ostane a prežíva ako vie - roznáša noviny a neskôr príjme pozíciu brigádničky v reklamnej agentúre. Kyung-min je zaľúbený do Hye-ryun, tá ho však ignoruje a tak po zistení, že sa Hye-ryun kamaráti s Jung-eun zvolí inú stratégiu a snaží sa skamarátiť s Jung-eun veriac, že mu to pomôže získať Hye-ryun. Požičia Jung-eun peniaze, aby si mohla prenajať strešný byt a aby zapôsobil na Hye-ryun. Čoskoro sa však dostane do problémov a tak je to práve Jung-eun za kým príde, že nemá kde bývať a tak začína ich spolužitie...Bolo mi veľkým potešením sledovať Oktappang Koyangi. O zábavu tu nie je núdza, taktiež o romantiku a nesmiem zabudnúť na úžasnú ústrednú dvojicu. Veľmi veľká škoda Jeong Da-bin.(18.6.2009)

Ze začátku naprosto perfektně zábavnej seriál, kterej těží zejména ze skvělý ústřední dvojice Da-bin Jeong a Rae-won Kim a drží hodně slušnej standart i ve scénáři, ale zhruba od poslední třetiny začiná seriál zvážňovat, objevujou se tradiční dramatičtější scény plný slz, ale ne nějak extrémě, takže to nevadí, nicméně horší to je s docela častým opakováním situací a s takovým tim telenovelovitým objevováním se nejnevhodnějších postav na nejnevhodnějších místech v nejnevhodnější sekundu, což už mi, když se to objevilo asi po desátý, přišlo trochu blbý a samotnej závěr trošku vyšumí do prázdna a drží to tam hlavně neustále perfektní a srandovní Rae-won Kim, ale přesto jsem se hodně bavil(12.2.2010)

• vett

Pro mě velké zklamání, od autorů legendárního Full House jsem čekala něco o třídu lepšího. Společné rysy oba seriály mají, ale to je tak všechno. Full House vsadil na skvělé herecké výkony, komično a hudbu, tedy na vše, co naopak Attic cat zoufale postrádá. Hudba si sama o sobě zaslouží ODPAD! Tolik protivných herců na jednom místě jsem ještě neviděla: postava "šéfa" s náušnicí v uchu by si zasloužila titul slizoun roku, o mrtvých by se mělo mluvit jenom dobře, ale o Da-bin Jeong se v tomto dramatu nedá říct dobrého bohužel nic a Rae-won Kim přehrává kdykoli dostane šanci. A tak není divu, že žádné komično se samozřejmě nekoná. Romantika mě znechutila, kdykoli na sebe hlavní "zamilovaní" hrdinové křičí bylo mi tak akorát smutno. A konec? Takové monstrózní klišé s prstýnky? No fuj. Jediným pozitivem je tak pro mně fakt, že se tvůrci poučili a stvořili Full House.(28.1.2013)

Uf, začátek byl, jako vždycky u mě, docela problém, první dva díly katastrofa, zvyknut si na chování Kim Rae-wona bylo peklo a zesnulá Jeong Da-bin bohužel u mě není to nejroztomilejší, co kdy hopsalo korejcům před kamerou. U čeho ho jsem se nejvíc bavil, bylo typické chování korejců, speciálně až se o soužití dozvěděl otec xD. Tento seriál je pojednává o tématě, které je pro drtivou většinu korejců nepřípustný, totiž soužití mladých lidí bez sňatku a bránění se tlaku rodičů, kteří brutálním způsobem kontrolují život speciálně dcerám. Poslední dva díly byly z jiného soudku a člověk si mohl vychutnat i více romatických scén bez zbytečného hulákání Kim Rae-wona. Prvních polovina byla ale pro mě podprůměrná a později jsem balancoval mezi průměrem a podprůměrem, konec to ale pěkně spravuje, takže přeci jen můžu udělit za 3. Každopádně žádné bomba romatické K-drama se tu nekoná, jsou tu mnohem lepší.(18.10.2012)