poster

Masožravá Julie

Animovaný / Krátkometrážní / Pohádka / Komedie

Československo, 1969, 11 min

Předloha:

Miloš Macourek (povídka)
(další profese)

Komentáře uživatelů k filmu (7)

 • troufalka
  ****

  "Lidi snesou hodně, ale nesmíš jim brát krocany. Kde začínají krocani, tam končí legrace!"                                           Mělo by se spíš jmenovat Julie všežravá!! Vždyť ta křehká kytička spořádala všechno, včetně trubiček a dortu! :o)                  Animace: Břetislav Dvořák, Jan Klos, Karel Chocholín(19.10.2014)

 • D.Moore
  ***

  Animace se mi sice nijak zvlášť nelíbila, ale Macourkovy jedinečně trhlé nápady a hlas Miroslava Macháčka tenhle nedostatek hravě vyvážily. Mimochodem Miroslav Macháček - je velice zajímavé vnímat jeho pečlivou dikci a představovat si, jak ta samá slova svým nezaměnitelným způsobem pronáší Petr Nárožný (schválně si to zkuste, jde to snadno), který se k namlouvání jiných macourkovin, tedy Macha a Šebestové či opičky Žofky, dostal až o pár let později.(25.3.2014)

 • Lindiště
  ****

  Jak Julie po každé zbodnuté krůtě rostla, tak jsem očekávala, že se brzo dostane i na lidi...(28.7.2009)

 • pytlik...
  ***

  Smutné. Julie chtěla být orlem, který jak známo, much nelapá... Ale pak se naučila, že většina lidí jsou mouchy snězte si mě, dokud se jim nesáhne na krocana. Takže nakonec se musela svého ideálu vzdát, poslušně sklapnout lístky a slíbit školníkovi, že i nadále bude jeho domácnosti ty mouchy vychytávat.(15.6.2013)

 • Braddy
  ****

  Ano, kreslená adaptace, ale námětu Miloše Macourka, nikoliv Raye Bradburyho:-) O všežravé rostlině, která ovšem vypadá skoro jako malá holčička.(17.5.2006)

 • DeLaMorte
  ****

  Příběh o jedné masožravé rostlině,která se na malinkou chvilku vymkla kontrole.S humorem vyprávěná pohádka s krásnou piontou.(1.8.2009)

 • Matematicka
  ****

  Pohádka Miloše Macourka je opět hravá, nápaditá a "moderní" v tom nejlepším slova smyslu, navíc nemravokárně poučná. Tentokrát se mi moc nelíbilo výtvarné řešení, i když s předlohou asi souzní. Výborná byla hudba J. Stivína. Poučení z této pohádky: studujte rostlinopis a "Lidé snesou hodně, ale krocany jim brát nesmíš."(4.4.2013)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace