Zuzana a Stanislav (E04) (epizoda)

Dokumentární / Životopisný

Česko, 2006, 57 min

(další profese)
 • gonga
  ****

  Příběh nesourodého páru, kdy muž zcela přerostl ženu a na rozdíl od ní se stal stabilní, vyrovnanou osobností s mnoha koníčky a zálibami, schopnou dobře uživit nejen sebe, ale i lidi okolo sebe a ještě vymýšlet zlepšováky. Na rozdíl od zakomplexované ženy, která nikdy, takřka doslova, neopustila svět malého města a stala se troskou bez hlubšího zájmu o cokoliv vyjma sama sebe (dcera si musí uvědomit, že tu zůstanu sama a neutáhnu byt a tak by měla zůstat a stát se něčím mně podobným, je to ne!), věčně si stěžující, otrávenou, neschopnou sebereflexe a odsouzenou k pomalému hnití v bytě až do smrti. Paní Zuzana pro mě byla nejnesympatičtější účastnicí manželských etud.(25.1.2018)

 • Helmutek

  Vždyť ty dva se ani neznaj, nemaj spolu žádnej vztah (!) - komunikace vázne, je v podstatě nulová; nemaj si co řict, očividně si nijak nerozuměj, nemaj nic společnýho, každej ještě k tomu bydlí někde jinde... Jak tohle asi mohlo dopadnout? Jinak táta se jako mimoň a ucho jevil za mlada (připomínky ohledně hezkýho pocitu, že má "naštěstí" syna; komentáře typu "domácí práce a péče o dítě líp udělaj spíš ty křehčí ženy"), po dvaceti letech se zdá ale jako celkem vyladěnej a se životem srovnanej chlap. To narozdíl od Zuzany, ze který se stává omezená a obtloustlá maloměstská troska bez zájmů, přesahu, úrovně nebo smyslu života, snažící se za každou cenu udržet a nepustit svoje poslední pouto se společností - dceru. Ta si naštěstí svou "vydupe", přestěhuje se jako její brácha do Prahy, a dobře udělá. WTF moments: Opravdu v tom prvni díle Zuzana při představování bytu jejích rodičů na kameru a před rodičema řekla, že tohle je teda ten její pokoj, kde s dítětem bude, a že "tady právě jsme ho i počali"?!(8.4.2016)

 • Autogram
  ****

  Na začiatku, vlastne počas celého prvého dielu, by som si nepomyslel, že mladé dievča môže skončiť ako celkom bezambiciózna žena. Čo povedať na to, keď je spokojná s prácou, ktorú robí s viditeľným znechutením. A naviac do svojho spôsobu života núti aj dcéru. Šikovné deti film zachraňujú, syn je celý otec (len múdrejší), programuje v Delphi, dcéra celá matka, ale vyvíja sa k lepšiemu. Režisérka tu úspešne donútila aktérov, aby povedali na kameru aj to, čo nechcú. A keď nechcú, tak stačí počúvať medzi riadkami. –––– Když to přeženu, prostě, pasivně jako by sedět a čekat, až se něco změní, asi není úplně ta správna cesta. –––– Já jsem to chtěla odbýt jednou větou, že to bylo nejhorší rozhodnutí mýho života, že jsem si vzala Standu. –––– Takovej malej, ale dobře vybavenej domeček s velmi malou spotřebou. Dobrodružství trošku, doufám, že s dobrým koncem...(15.1.2018)

 • tron
  ***

  Zuzana a Stanislav sa rozviedli, deti zatiaľ žijú u mamy, no je pozoruhodné, ako sa podali na rodičov (nielen fyzicky) - kým dcéra je "letargická" po mame, syn je od začiatku zažraný do techniky po otcovi a má tak trochu svoj vlastný svet. Zuzana sa začína opúšťať, priberá, čas trávi v robote a potom uteká domov jesť a pozerať telenovely. Je to jej svet. Stanislavov svet je technika, rôzne záujmy, dom, nová partnerka. Zuzana síce hovorí o novom partnerovi, ale zdá sa, že to nemá dlhé trvanie a že je to od samého začiatku odsúdené na neúspech.(16.1.2018)

 • MikeCool
  ***

  TV-film. Příběhy jednotlivých epizod z dílničky Manželských etud, režisérky Heleny Třeštíkové ve vás něco zanechá, ať už pozitivního či negativního rázu, ale zanechá. U některých epizod se zdá až k neuvěření, jak radosti a strasti obyčejných lidí různého typu dokáží strhnout vaší pozornost. V tom je taky vidět, že Třeštíková natáčí všechny tyto epizody od srdce. Též se dá ocenit originalita časosběrného dokumentu, kde sledujete změny hlavních postav po cca 20 letech od posledního natáčení. To je zcela fascinující a působivé.(12.7.2015)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace