Ivánku, kamaráde, můžeš mluvit? aneb Tak to mi ho teda vyndej

(divadelní záznam)

Petr Čtvrtníček napsal hru "Ivánku, kamaráde, můžeš mluvit?" na přelomu let 2004 a 2005 jako reakci na korupční skandál v Českomoravském Fotbalovém Svazu. Následně s touto inscenací hostoval na scénách řady českých divadel. V beznadějně vyprodaných sálech excelovali v hlavních rolích Petr Čtvrtníček společně s Jiřím Lábusem za živého hudebního doprovodu Malého symfonického orchestru BEZDREV. (oficiální text distributora)

Maxmilian

Všichni věděli co se v našem fotbale děje, ale nikdo nevěděl podrobnosti a spíš pikantnosti. Čtvrtníček a Lábus vše odhalili a je to tak uvěřitelné, že si lidé uvědomí, že se to fakt stalo. Bylo to opepřeno troškou vulgarity, ale i to dalo tomuto dílu tu pravou tvář. Vždy když se dívám, tak jsem vždy překvapený, co vše se v našem fotbale děje a co mu tak moc škodí. ()

Burrows

Z mého pohledu mírně nadhodnocené divadelní představení. Je jasné, že tomu všemu dominuje skvělý Čtvrtníček, Lábus nemá tak vtipnou roli a jeho projev je tak nějak bez šťávy. Ale Čtvrtníček je prostě "srdcař", bez něj by Ivánku, kamaráde .. postrádal smysl. Po čase se celý koncept okouká (oposlouchá), ale i tak si Ivánek kvalitu tří hvězd udržuje, a to především dnes už zdomácnělým kultovním hláškám. ()

Metalicum

Tohle je přesně můj styl humoru, čtvrtníček byl můj oblíbenec už od prvního dílu české sody co sem s ním viděl. Tady nebylo o čem mluvit, prostě Dohráno mám pořešený jako nikdo a lepší Brabec v hrsti než Pelta na střeše. ()

mosem

Za aktuálnost tématu v době napsání by si hra zasloužila vyšší ocenění. Stejně tak za ukázku, jaká úroveń diskuse se odehrává mezi těmi, kteří se sami prezentují jako pánové čistí. Ukázka dialogů elity národa. Sprostoty, vulgarita, obsahově prázdné rozhovory. Excelentně provedené dialogy Lábus, Čtvrtníček. Ne už dostatečně srozumitelný hudební doprovod, samoučelné mně připadalo vystoupení v závěru hry. Takže na první a jediné shlednutí jsem se zasmál, ale každé další by bylo zbytečné a nezábavné. Člověk směje ubohosti aktérů, jinak na hře nic zábavné nevidím. ()

kubilov

Nabité hláškami, sprostými vtipy a správně procítěné od obou protagonistů. Skvělá zábava! "Je to dobrej nápad nebo je to špatnej nápad nebo jakej je to nápad?" ()

1mara2

Hehehe! Sere mě, že v tý době, co to objíždělo po divadlech celou republiku, jsem na to nešel, i když jsem byl přecejenom ještě dítko "střední kategorie". Kultovní hlášky Čtvrtníčka a Lábuse nebudou zapomenuty! Teda, neviděl jsem oficiální přepis policií odposlouchávaných hovorů mezi reálnými korupčníky, takže přesně nevim, jaký hlášky jsou převzatý a jaký domyšlený, ale všechny jsou úžasný. Divadlo de do vole prdele a já dávám ve jménu mediálních mrdek všech 5. ()

wylda

výkony herců-klaunů-protagonistů Čtvrtníčka a Lábusa jsou geniální, ale ještě o něco je předčil epilog Poláškův ()

Kimkong

Jsem překvapen, že z něčeho takového, jako je záznam z odposlechů se dá udělat divadlo, a to se musí ocenit. Někomu to možná přijde dost sprostý. Taky to sprostý je, ale když to srovnám s nedávnými odposlechy politiků, tak ty jsou na tom ještě hůř. ()

Akvarista

No tyvole, ty krávo jestli jste si vy čůráci mysleli, že se ten fotbal jako udělá sám, tak to jste se asi posrali v kině. Von se totiž sám fakt tyvolepíčo neudělá, takže se koukněte na tohle, abyste věděli co to tady tyvolekrávo za klauni ten fotbal vede. ()

johnny01

Zdramatizování odposlechů vstoupilo do historie. Nejde jen o samotné skvělé dialogy („dělníci fotbalu“), ale i komentář při úvodní scéně, jakož i výlov rybníka Tisý – vše z toho činí parádní podívanou. ()

Pitryx

Aha, takže čím vulgárnější, tím úspěšnější. Dávám body podle počtu mých zasmání. Tedy nic. Sedět a číst nablblý text dokáže i dement. Na to se nemuseli dát mí oblíbenci. Tady to celé pohnojili. 20181211 4943/5056 o/1 s.u. (CT2) ++++++++++++++ Nakonec se mi líbilo nevíce to hudební těleso se svými vstupy. Za to dávám dvacet. Ale jinak nic, nic, a třikrát nic. 20190729 4652/4807 */2 live YT ()

Předseda

Vulgární estráda z českého fotbalového prostředí. Funguje to od nejnižší soutěže včetně funkcionářů přípravky. ()

Cannabis

je to smutný vidět, jak vypadají poměry v českém fotbale, ale na druhou stranu, nevzniklo by toto famózní představení.... děkujeme pane Horníku!!! "to mi ho teda vyndej" =) !!! luxusní výkon Petra Čtvrtníčka, který se tak se svými hláškami zaril do podvědomí snad každého, kdo toto dílko shlédnul... Jiří Lábus tedy již o něco slabší, ale nejde srovnávat po boku Petra Čtvrtníčka, který nasadil laťku velice vysoko... nudné pasáže se zpěvem atd mne nutily se zamyslet, jestli nedat o jednu hvězdičku méně, ale když se zamyslím, že tyto hlášky už jsou neodlučitelnou součástí mé mluvy, tak nemám na vybranou... 5 hvězdiček ***** !!!! ()

Bratr

Jako sonda do prostředí, které sleduje většina mužské polpulace, je to dobrá, ale to je tak všechno. Podávat to v divadelním představení mi přijde trochu moc. ()