Nirvana Unplugged In New York

(koncert)
  • USA Unplugged: Nirvana

Zřejmě nejpovedenější záznam akustických ,,unplugged" vystoupení prezentovaných hudební stanicí MTV - Nirvana Unplugged.

Track listing: 1. "About a Girl" (Cobain) – 3:37
2. "Come as You Are" (Cobain) – 4:13
3. "Jesus Doesn't Want Me for a Sunbeam" (Kelly/McKee; The Vaselines cover) – 4:37
4. "The Man Who Sold the World" (David Bowie cover) – 4:20
10. "Plateau" (Kirkwood; Meat Puppets cover) – 3:38
11. "Oh Me" (Kirkwood; Meat Puppets cover) – 3:26
12. "Lake of Fire" (Kirkwood; Meat Puppets cover) – 2:55
13. "All Apologies" (Cobain) – 4:23
14. "Where Did You Sleep Last Night" (Traditional, Arranged by Leadbelly) – 5:08 (Radek99)

Dawed

Vzhledem k tomu, že jsem byl fanouškem Kurta Cobaina, nemohu dát méně. Každopadně na tomto koncertu Cobain tvrdě dřel a dostal ze sebe opravdu maximum. Jeho poslední vystoupení před smrtí a tudíž viditelně procítěné a dobře připravené. ()

BeeEsh

Po pár písních by se dalo říct, že Nirvana koncert zvládla.. Možná i dobře.. s nadhledem, Cobain byl skvělý... ale přesně tohle se smaže s písní "Where did you sleep last night", potom už lze hodnotit jen slovem- bravurní! ()

mr.bredok

Po desce Nevermind chodili po světě škarohlídi s tvrzením, že Nirvana zapadne do zapomnění stejně rychle jak se vynořila. Tenhle Unplugged dokázal všem, že tahle muzika není odkázána na velký hluk a binec na pódiu. Ukázali, že písničky Nirvány lze hrát třeba u táboráku. Jejich hudma je životaschopná i po dvaceti letech a já si v autě Nirvanu občas ohulím a úžívám si to jako malý kluk. ()

Roucky

Obraz umělce. Ještě nikdy mi tolik neběhal mráz po zádech jako když jsem viděla Kurtovo oči...Určitě výjimečné, protože tady mi Kurt ukázal, že je tím, za co ho považuji - geniálním umělcem, který by dokázal cokoliv by chtěl, kdyby... No, prostě kdyby... Nedívám se na tenhle koncert naposledy. ()

BisiJoker

A právě Cobainův naléhavý hlas ho přivedl na vrchold a jak říkali ve studiu když nahrávali písničky ''Prostě křič od tebe to zní dobře'' ()

BAADRAAM

Jsem z celeho srdce potesen, ze je tento koncert na prvnim miste. Legendarni koncert legendarni skupiny s nejlegendarnejsim frontmanem. ()

emilkac

ako pre Nirvanistu je to pre mňa jednoznačne najlepši unplugged! chápem že Nirvana má aj svojich odporcov (vlastne to nechapem:) ale stojí to za to pozretie... Kurtovo umelecké podanie je precítené až na kosť. Songy sa podľa mňa dosť hodili na to akustické prevedenie aj keď by som si radšej namiesto tých zopár coverov ktoré zahrali od iných kapiel radšej vypočul nejaké originály od Nirvany ale teraz by som si ten koncert nevedel predstaviť napriklad bez Where did you sleep last night! je to asi najpôsobivejšia scéna z celého koncertu! spolu s Pennyroyal Tea! aj keď je polovica koncertu prevzatá od iných kapiel nakoniec mi to ani vôbec nevadí...všetky tie covery sú odohraté a hlavne zaspievané majstrovsky! veď kto by si už len púštal Man who sold the world od Bowieho keď Kurt je kráľ! ()

potapka02

Kdybych se mohl vrátit na jedno místo v minulosti, šel bych na tenhle koncert! Kurt Cobain ve svých posledních dnech života hrající na akustickou kytaru ty nejkrásnější písničky, které kdy spatřily světlo světa, je určitě nejzásadnější chvíle v dějinách hudby devadesátých let... ()

JamesBerry

Je lepší shořet, než vyhasnout. Tento převzatý citát se objevil v Kurtově dopise na rozloučenou. Kurtův život a vlastně život celé Nirvany vyhasl po jeho dobrovolné smrti. Jeho odkaz ovšem plane dál. Mrazí mě v zádech při vzpomínce na poslední tóny a Cobainův projev v závěrečné písni Where Did You Sleep Last Night. Co je na tom, že většinu písní Nirvana převzala? Skvělý hudební zážitek. ()

BlueNeon81

Nikto si v novembri 1993 nevedel predstaviť, že hlučná, rebelantská grunge kapela môže zahrať jeden z najlepších koncertov priamo v sérii Unplugged v komornej atmosfére. A vida, zrodil sa z toho, trúfam si povedať, najlepší koncert z celej série. Záznam koncertu si veľmi rád vypočujem zo zlatistého priesvitného vinylu, ktorý si strážim ako oko v hlave. ()

Nandemaru

Shlédnutí tohoto záznamu bylo pro mě něčím naprosto mimořádným. Nirvanu poslouchám už pěkných pár let a za celou svou dráhu Kurt stále ukazoval, že umí (ale že se mu moc nechce). Jsem rád, že v New Yorku poprvé v životě ukázal, co v něm doopravdy je. Osmdesát minut koncertem proplouval s melancholickým, snad až znuděným výrazem ve tváři, občas se dokonce usmál. Ale když se opřel do posledního songu, přejel mi mráz po zádech a kolena se mi klepaly snad ještě půl hodiny. ()

nikinikiniki

Kurt Cobain - znak 90.let, obrovská osobnost s obrovským charismatem, neskutečným hlasem, kterému se jen těžko někdo vyrovná a jeho songy nikdy nebudou zapomenuty. Jen je škoda, jak dopadl, protože nikdo takový už se neobjeví. A Unplugged In NY je jeden z nejlepších koncertů, kde aspoň neničil nástroje, což byla jeho specialitka na konci koncertů :D A dokonce i rozdával podpisy, páááni! ;) ()

MorraEddie

Kurt je bůh,který bohužel odešel příliš brzy. Na druhou stranu je pro mě Nirvana dost přeceňovaná kapela,která rozhodně nedosahuje takových kvalit,jaké se ji často připisuji. Nicméně tento živák je skvělý a já ho viděl nespočetně. ()