Nirvana Unplugged In New York

(koncert)
  • USA Unplugged: Nirvana

Zřejmě nejpovedenější záznam akustických ,,unplugged" vystoupení prezentovaných hudební stanicí MTV - Nirvana Unplugged.

Track listing: 1. "About a Girl" (Cobain) – 3:37
2. "Come as You Are" (Cobain) – 4:13
3. "Jesus Doesn't Want Me for a Sunbeam" (Kelly/McKee; The Vaselines cover) – 4:37
4. "The Man Who Sold the World" (David Bowie cover) – 4:20
10. "Plateau" (Kirkwood; Meat Puppets cover) – 3:38
11. "Oh Me" (Kirkwood; Meat Puppets cover) – 3:26
12. "Lake of Fire" (Kirkwood; Meat Puppets cover) – 2:55
13. "All Apologies" (Cobain) – 4:23
14. "Where Did You Sleep Last Night" (Traditional, Arranged by Leadbelly) – 5:08 (Radek99)

Fender

Nirvanu už tolik neposlouchám, jako dříve a už na ní nahlížím trošku více objektivněji, protože ruku na srdce, hudba je to v podstatě o třech akordech, Kurtův zpěv občas zní, jako rozbitá cirkulárka, tudíž hudebně lehce je přeceňována, jelikož v Grunge žánru je mnohem více kreativnějších kapel. Avšak ten velký vliv, který Nirvana má je opravdu po těch několika letech stále znatelný a do hudby tato partička dala hodně emocí, bylo to v té době trošku něco jiného, takže stále má co nabídnout. Kapela prostě má v sobě zvláštní kouzlo a tento legendární koncert to dokazuje, prostě na té kapele něco bylo, ta hudba je zatraceně chytlavá. ()

matej.perun

Prvá vec, ktorú som od Nirvany počul a po niekoľkých rokoch stále zostáva tou najlepšou. Myslím, že lepšie sa to už zahrať nedá, a ak by si ktorýkoľvek muzikant mohol želať nezabudnuteľnú rozlúčku so svojimi fanúšikmi, je dosť možné, že by vyzerala ako tento koncert. ()

Urby

Krásná výzdoba+super hudba udělala z tohoto koncertu super podívanou. Škoda, že už se nikdy nebude opakovat. ()

parchant

LAZZiO

ked som mal 10 robil som si z neho srandu ... ked som mal asi 18 a vecer bola nuda , prepinal som tv a zastavil som sa na mtv.live. Pozeram opat je tam ten fetak, vravim si, ale reku necham to chvilku... a tej chvili som si vypocul najlepsieho spevaka ktoreho hlas, prejav , spravy z jeho hrdla ,postoj k zivotu,myslienky , piesne ma vzdy dostanu do takej mieri ze plac hovori za vsetko, 1-jedna * , ale ta hore ()

bocy

Jeden z najlepších koncertov všetkých čias. Myslím, že čo sa týka MTV, tak je to koncert number one. :D ()

Aktamix

Dle mého názoru neexistuje lepší koncertní záznam. První místo v téhle kategorii je naprosto zasloužené. Je to opravdu requiem za Nirvanu. Přesně jak bylo zmíněno hudebními publicisty - skutečná zádušní mše s liliemi, svíčkami, skvělými písničkami a mužem, který z posledních sil křičí o pomoc před svým koncem (speciálně "Where Did You Sleep Last Night"). My jsem tento rok na vánoce celá rodina poslouchali místo idiotských koled, tento unplugged a byl to neobyčejný a krásný večer, pohlazení po duši. Jak každý vyzdvihuje cover od Davida Bowieho "The Man Who Sold the World", tak mnohem lepší jsou méně známé covery od Meat Puppets "Plateu" a "Lake of fire". No prostě krystalická hudba, emoce, a poslední rocková hvězda. Kurt mi změnil život. ()

subo.psycho

Ja ako veľký fanušík Nirvany...som si uplugged náramne užival...Kurt vybral skvelé covery či už od Vaselines alebo od Meat Puppets..samozrejme aj od Leadbellyho .dá sa povedať že toto bolo posledné zažiarenie nirvany .a dnes je už tento unplugged legendou MTV :) ()

DarthArt

Tenhle nadmíru zdařilý "první" unplugged rockový koncert (nevím jestli byl opravdu první, ale pořád to tak nějak vnímám) snad definitivně přesvědčil všechny rádobyznalé kritiky a muzikanty, kteří se ošklíbali nad Nirvanou, protože "Cobain neumí hrát". Já mám pocit, že když někdo natočí pět desek, z toho jednu takovouhle akustickou šlehu, tak asi umí hrát. Poměřovat kvalitu muziky podle gymnastiky, kterou kytarista zvládne po hmatníku, je z mého pohledu úplně mimo mísu a k čemu je kytarovým hrdinům, že zahrajou flažolety i jazykem od bot, když výsledkem jejich celoživotního snažení je "uíííííí---tudududu-tududuud--uííí-uííí-uííí" (po dobu zhruba 280 minut) a člověk si nezapamatuje jedinou melodii z jejich desek, která by vlastně za něco stála. Nirvana i se svým "neuměním hrát" natočila nezapomenutelný záznam, a když už se muselo stát, že se Kurt zařadil do "Klubu 26", a Unplugged in New York" byla jeho posledním výkřikem, pak je senzační, že se rozloučil právě takovouhle peckou. ()

Martina_K

Záznam koncertu, který mě doslova přikoval k televizní obrazovce. Silně na mě zapůsobil zpěv Curta Cobaina a jeho projev plný beznaděje. Skvělá muzika Nirvany a pro mě koncert, na který se nezapomíná. ()

joffreydepeyrac

96%? Jako fakt? Lidi, neblázněte, vždyť se to skoro nedá poslouchat, kulhá to, chyb je tam fůra, zpěv nezřídka falešný... Jednu hvězdu za poslední song, uznávám, že ten byl nadmíru od srdce a svým způsobem se vymykal výše uvedenému. Ale fakt chcete srovnávat kvalitu tohoto koncertu třeba s floydovským Pulsem nebo Queenama v Budapešti? ()