Boží zápasník

Nacho Libre

Boží zápasník

Nacho Libre

Komedie / Sportovní / Rodinný

USA, 2006, 92 min (Director's cut: 105 min)

Kdyby hrál Nacha někdo jiný tak bych dal 3*.Ale Jack Black je super magor a jeho humor je něco neskutečně chytlavého.Bavil jsem se skvěle a to se od komedie očekává.Trošku mi nesedlo mexické prostředí a hudba,která byla občas velmi divná,ale vše mi nahradily parádní wrestlingové zápasy u kterých jsem se řezal smíchy.70%(19.10.2006)

• honzic

Ani zajímavé herecké výkony hlavního představitele a jeho společníka mne nepřesvědčily o zajímavosti a kvalitě tohoto filmu, místy se mi nelíbil scénář, nudné pasáže a mírné nelogičnosti. Navíc zábava též chyběla, tak se mi to na komedii moc nehodí. Pár pěkných částí tam je, ale to na úspěch celého filmu nestačí. Hodnocení: 45 %(4.5.2009)

Jared Hess- no jasně, to je ten týpek, co stojí za jednou z nejoriginálnějších komedií posledních let- Napoleon Dynamit. A Nacho Libre je v různých nuancích naladěný na hodně podobnou notu. Kopec absurdity, přehnaného (nikoliv však fekálního) humoru- prostě komedie tak trochu jinak, svým způsobem starosvětsky... Ale bavil jsem se nehorázně, ksichty JBýho budou fungovat asi vždycky a ten jeho opičoidní kolega taky neměl chybu.(14.7.2012)

Pokud znáte humor Jacka Blacka, tak vás nemůže nic překvapit a víte, že právě Jack drží vždy celý film nad vodou. O Jimu Careym se říká, že jeho grimasy jsou už okoukané a nikoho nebaví. Možná by se to dalo říct i o Blackovi, ale tady dal do role mnohem víc. Prostě jsem se hodně bavil, líbilo se mi prostředí Mexika a Jackův kostým byl špička! Rock určitě bledne závistí. Rozhodně zase jedna ze záplavy komedií, která má úrověň.(4.4.2009)

Vždycky jsem měl rád ujeté komedie, ale Nacho je úplně v jiné rovině. Ujetá, naprosto absurdní a stupidní kravina, která je chvílema "tak moc," že už to není ani vtipné. Jediný podobně zaměřený film je asi "Zoolander." Jack Black vládne celému filmu a bez něj by to vůbec nemohlo vzniknout, bohužel ten jeho sidekick většinou vtipnej není, a to má dost hodně prostoru. Ostatní herci jsou ale skvěle vybraní, třeba ten tlustej kluk je fakt hodně komickej. Hraje k tomu hudba hodně do pohody, ale nedivím se, že má "Nacho Libre," tak nízké hodnocení, jelikož obsahuje humor, který opravdu nemůže sednout každýmu.(22.10.2006)

• - Pri niektorých wrestlingových scénach štáb vyhadzoval do vzduchu bábiky. Náklady na ne boli totiž nižšie, ako na komparzistov a vyzerali dosť reálne. (Smok)

• - Meno postavy "Chancho" v preklade zo španielčiny znamená "prasa". Meno postavy "Esqueleto" v preklade zo španielčiny znamená "kostra" (Smok)

• - Film bol distribuovaný do kín pod krycím názvom "Toast". (Smok)