Boží zápasník

Nacho Libre

Boží zápasník

Nacho Libre

Komedie / Sportovní / Rodinný

USA, 2006, 92 min (Director's cut: 105 min)

Víc jsem ani nečekal, protože tahle komedie má všechno co jsem si v ní přál vidět. Ujetý příběh, dosti povedené herecký obsazení (vinikající parťák a zloděj lupínků, malý tlustý hošík, který si Blackovy postavy váží). Nádhernou ženu ve formě jeptišky a vinikající výkon Jacka Black a samozřejmě podařené vtípky. Dokonce zde najdeme i parodii na klišé z boxerských filmů typu Rocky, kde se zápas zvrhne ve vítěztví hlavního hrdiny v souboji, když uvidí někoho kdo mu pomohl a věřil mu v publiku.(24.11.2008)

Na mainstream podivné a na uvoľnenú podivnosť Napoleona príliš mainstreamové. Ale Black tu zachraňuje čo sa dá. Hess sa topí v šťavnatých audiovizuálnych, no predsa niekedy nepochopiteľne zdĺhavých gagoch, kde chýba rázny skeč, a aj tie musí so svojím komediálnym timingom ustáť Jack Black. Ale tá skvelá atmosféra voňavého a slnečného Mexica, neraz pripomínajúca rozprávanie Deppovho Don Juan DeMarca, podčiarknutá s chytľavým soundtrackom a Hessovým absurdným humorom či snaživo ambicióznym lúzrom Blackom, ma núti nejsť pod tri hviezdičky.(21.3.2007)

"Nacho" je kucharem v sirotcinci, ktery se pere o preziti kvuli nedostatku financi. Aby zachranil nebohe ditka, prihlasi se do dobre dotovaneho wrestlingoveho turnaje, ktery rad sleduje v televizi. Maskovany zapasnik za dobrou vec je narozdil od kratkych, ale za to vtipnych a energickych traileru v hodinu a pul trvajicim filmu jen stinem prislibene zabavy. Poslepene kousky v rychlosti a nedbalosti sesmoleneho deje asi nekde na barove zidlicce nezachrani od odzivane nudy ani agilni (Jack Black). 50%(11.4.2007)

• =woody=

Zdravím ve spolek. Mistr Black bojoval statečně, ale tuhle bitvu projel na celé čáře. Snažil jsem se, poctivě se zasmál každému aspoň trochu srandovnímu fóru, leč hodinu a půl jsem strávil ve společnosti nudy! Když už se objevil nějaký záblesk Jacka komika, většinou se nikam nerozvinul, vtípek nadzvedl koutek otrávených úst a vyšuměl - a to je na sražení hlavy - i hvězdiček. Elasťáky to fakt nezachrání.. Jo a "sportovní" bych vyškrtl z hlavičky filmu...možná i to "rodinný"...možná i "komedie".. :-P Tak se mějte filmově - ale pozor na výběr filmu! ;-) Woo.(24.10.2011)

Pokud znáte humor Jacka Blacka, tak vás nemůže nic překvapit a víte, že právě Jack drží vždy celý film nad vodou. O Jimu Careym se říká, že jeho grimasy jsou už okoukané a nikoho nebaví. Možná by se to dalo říct i o Blackovi, ale tady dal do role mnohem víc. Prostě jsem se hodně bavil, líbilo se mi prostředí Mexika a Jackův kostým byl špička! Rock určitě bledne závistí. Rozhodně zase jedna ze záplavy komedií, která má úrověň.(4.4.2009)

• - Meno postavy "Chancho" v preklade zo španielčiny znamená "prasa". Meno postavy "Esqueleto" v preklade zo španielčiny znamená "kostra" (Smok)

• - Film bol čiastočne inšpirovaný Frayom Tormentom, alias Padre Sergio Benítez Gutiérrez - mexický kňaz, ktorý 23 rokov zápasením získaval peniaze pre svoju farnosť. (Smok)

• - Figúrka na začiatku filmu, predtým, ako vidíme sa hrať malého Nacha pred kláštorom, je Nightcrawler, fiktívna postava z komiksov X-Men. (Smok)