Boží zápasník

• Česko Nespoutaný (více)
Trailer

Nacho (Jack Black) vyrůstal v jednom malém mexickém klášteře v Oaxace a nyní v něm pracuje jako kuchař, který chce dostat toto svaté místo z finančních potíží a to díky tomu, že vyhraje Wrestlingový turnaj. Ale jak Nacho brzy zjistí v televizi to všechno vypadá méně bolestivě a tak mu nezbývá nic jiného, než do boje zapojit i taktiku. (oficiální text distributora)

Trailer

neoBlast

[Druhé zhlédnutí] Je až neuvěřitelné jak moc tato komedie je nevtipná. Jared Hess měl možná ambice nahradit na trůně quirky krále Wese Andersona, ale narazil a dostal tvrdou lekci na solar (o téměř deset let později můžeme potvrdit, že skončil v režisérském pekle). A Jack Black je také k uzoufání nezajímavý, což je vzhledem k toliko komediálně atraktivnímu tématu jedno velké "bohužel". Motivace postav nefungují, stejně jako těžko uvěřitelný vztah ústřední dvojice a Danny Elfman se jenom ztrapňuje. Btw: včera jsem viděl výbornou lucha libre exhibici naživo a rozhodně bych si ji zopakoval 100x raději než dal další šanci Hessovi s Blackem. Anebo ještě lépe, v případě zájmu o lucha reálie zkuste skvělou kanadskou plošinovku Guacamelee!. 30 % ()

*Fish*

Wow, suprova atmosfera, fakt vyborne nastineno, naivni, ale super. A Ana de la Reguera ukazuje, proc jsou jeptisky tak sexy. A imho vypada takto decentne mnohem lepe nez na nalicena na sexy fotkach pro pany. Fakt k sezrani ;-) A Jack Black super, Efren Ramirez taky super a sirotci taky super :D A kdyby nekdo chtel - ustredni pisen je Mr. Loco - Real Religious Man ()

Joll

Velmi zábavné!!Trošku netradiční humor který každý nemusí ale příznivci Balcka si přijdou na své :). Hudba dělá hodně a doslova jsem se do ústředního motivu zamiloval a z obyčejných scén dělá vtipnější než by jsou. PS: nechápu proč je tu psán Efren Ramirez tento herec je sice super, ale v tomto filmu nehraje! Skeletona hraje Hector Jimenez mimochodem velmi povedeně. ()

Pítrs85

Jared Hess- no jasně, to je ten týpek, co stojí za jednou z nejoriginálnějších komedií posledních let- Napoleon Dynamit. A Nacho Libre je v různých nuancích naladěný na hodně podobnou notu. Kopec absurdity, přehnaného (nikoliv však fekálního) humoru- prostě komedie tak trochu jinak, svým způsobem starosvětsky... Ale bavil jsem se nehorázně, ksichty JBýho budou fungovat asi vždycky a ten jeho opičoidní kolega taky neměl chybu. ()

Ukubumbahoo

V našich končinách nedoceněná komedie a hlavně nedoceněný příběh. Zatímco v Mexiku zná příběh "božího zápasníka" každé malé dítě, u nás se mnozí pouze chytají za hlavu a nechápou co se to zase natočilo za "paskvil". Měl jsem tu možnost být na premiéře se 2 mexickými kamarády, kteří mě již před představením seznámili s příběhem a mýty které se kolem něj točí. Spousta lidí v tento příběh v Mexiku věří, stejně jako jinde lidé věří ve své národní hrdiny u kterých původ či existence není zcela jasná. Všechny tyto příběhy se předávají formou vyprávění z generace na generaci a proto se tedy interpretace každého příběhu liší v různých detailech. Každý si pak už jen může vybrat. Já si vybral Nacho Libre a jsem nadmíru spokojen. ()

• Pri natáčaní wrestlingových scén Jack Black skočil z ringu a udrel sa hlavou o stoličku. Rana si vyžiadala aj pár stehov. (Smok)
  • Film bol distribuovaný do kín pod krycím názvom "Toast". (Smok)
  • Film bol čiastočne inšpirovaný Frayom Tormentom, alias Padre Sergio Benítez Gutiérrez - mexický kňaz, ktorý 23 rokov zápasením získaval peniaze pre svoju farnosť. (Smok)

Související novinky

Jack Black ministrem obrany

Jack Black ministrem obrany

18.05.2015

Režisér Jared Hess se proslavil komedií Napoleon Dynamit, svůj debut nicméně dodnes nezastínil. Boží zápasník ani Divnej týpek příliš kladných ohlasů neposbírali, Hessovu reputaci ale možná napraví… (více)