Boží zápasník

Nacho Libre

Boží zápasník

Nacho Libre

Komedie / Sportovní / Rodinný

USA, 2006, 92 min (Director's cut: 105 min)

• KarelR

Spojení nejšílenějšího komika s nejšílenějším režísérem by přece mělo dopadnou šíleně skvěle! Kdepak, šeď a nuda.(23.2.2007)

Jack Black je ťažký sympaťák, ktorému žerem každý jeho skeč:) Práve on je najsilnejšou zbraňou tejto skvelej ujetosti.Len toho wrestlingu mohlo byť menej, inak absolútna pohodička...(23.7.2007)

Nacho Libre je správny masakrátor a spojenie mnícha a wrestlingového zápasníka (inšpirované reálnou postavou) funguje jedna radosť. Keď sa k tomu pridá Jackove obtlstnuté odhalené telíčko postihnuté gynekomastiou a odeté do elastických vecí a Jackov osbitý štýl, tak je o dobrú porciu mexickej zábavy postarané.(20.11.2009)

Něco tak parádně praštěného, že se prostě smát musíte. Musíte, protože Jack Black dokáže z ničeho udělat odpočinkovou zábavu. :) "Chancho. When you are a man, sometimes you wear stretchy pants in your room. It's for fun."(10.12.2006)

• genetique

Čo na to povedať. Trošku slávy, možného záblesku a aj herecké umenia v King Kongovi a Black sa nám púšťa do ďalšej priemernej americkej tuctovky, ktorými sme každý už presýtení. Príjemné pobavenia so životnosťou jedného zhliadnutia. To je všetko. Ľahký až absurdný humor, nejaké to slabé morálne ponaučenie a inak nič. Okrem sexi mníšky. :) 50%.(15.1.2007)

• - Film bol čiastočne inšpirovaný Frayom Tormentom, alias Padre Sergio Benítez Gutiérrez - mexický kňaz, ktorý 23 rokov zápasením získaval peniaze pre svoju farnosť. (Smok)

• - Pri natáčaní wrestlingových scén Jack Black skočil z ringu a udrel sa hlavou o stoličku. Rana si vyžiadala aj pár stehov. (Smok)

• - Okrem filmových štúdií v Los Angeles navštívili filmári aj skutočné lokácie v juhomexickej Oaxace. (MikaelSVK)