Boží zápasník

Nacho Libre

Boží zápasník

Nacho Libre

Komedie / Sportovní / Rodinný

USA, 2006, 92 min (Director's cut: 105 min)

Na mainstream podivné a na uvoľnenú podivnosť Napoleona príliš mainstreamové. Ale Black tu zachraňuje čo sa dá. Hess sa topí v šťavnatých audiovizuálnych, no predsa niekedy nepochopiteľne zdĺhavých gagoch, kde chýba rázny skeč, a aj tie musí so svojím komediálnym timingom ustáť Jack Black. Ale tá skvelá atmosféra voňavého a slnečného Mexica, neraz pripomínajúca rozprávanie Deppovho Don Juan DeMarca, podčiarknutá s chytľavým soundtrackom a Hessovým absurdným humorom či snaživo ambicióznym lúzrom Blackom, ma núti nejsť pod tri hviezdičky.(21.3.2007)

"Nacho" je kucharem v sirotcinci, ktery se pere o preziti kvuli nedostatku financi. Aby zachranil nebohe ditka, prihlasi se do dobre dotovaneho wrestlingoveho turnaje, ktery rad sleduje v televizi. Maskovany zapasnik za dobrou vec je narozdil od kratkych, ale za to vtipnych a energickych traileru v hodinu a pul trvajicim filmu jen stinem prislibene zabavy. Poslepene kousky v rychlosti a nedbalosti sesmoleneho deje asi nekde na barove zidlicce nezachrani od odzivane nudy ani agilni (Jack Black). 50%(11.4.2007)

Na jednu stranu to byla strašná blbost, prostě přesně styl Jacka Blacka, ale myslím, že na to už musí být každý připraven předem, když vidí jeho jméno. Na druhou stranu mě ale hodně rozesmálo to, jak tvůrci zobrazili některá filmová klišé a dali jim pěkně na frak. Vlastně už sám námět je takové antiklišé - boxer, co každý zápas prohraje. SPOILER: Naopak závěrečná scéna je zase úplně klišovitá - hlavní hrdina vyhraje finální zápas, ovšem tvůrci to moc dobře vědí a vykreslí všechno schválně pěkně zveličeně.(4.4.2009)

• honzic

Ani zajímavé herecké výkony hlavního představitele a jeho společníka mne nepřesvědčily o zajímavosti a kvalitě tohoto filmu, místy se mi nelíbil scénář, nudné pasáže a mírné nelogičnosti. Navíc zábava též chyběla, tak se mi to na komedii moc nehodí. Pár pěkných částí tam je, ale to na úspěch celého filmu nestačí. Hodnocení: 45 %(4.5.2009)

• Icefist

Tak tohle ne. Já mám magorský komedie většinou rád, ale tady jsem se téměř nezasmál. Dokážu si představit vyšší hodnocení, než dávám já, ve dvou případech: a) jste pod vlivem (alkohol, omamné látky, ...) nebo b) jste oddaní fanoušci Jacka Blacka. V mém případě neplatila ani jedna z variant. Black se snaží, ale tentokrát mě prostě nepřesvědčil. Díky alespoň za jeptišku, jejíž sledování mě až do konce neomrzelo. 40 % Oblíbená část- "Jaks mě tady našel?"(28.3.2011)

• - Pri niektorých wrestlingových scénach štáb vyhadzoval do vzduchu bábiky. Náklady na ne boli totiž nižšie, ako na komparzistov a vyzerali dosť reálne. (Smok)

• - Text piesne, ktorú je nútený Nacho spievať na party, kompletne vymyslel Jack Black. (Smok)

• - Figúrka na začiatku filmu, predtým, ako vidíme sa hrať malého Nacha pred kláštorom, je Nightcrawler, fiktívna postava z komiksov X-Men. (Smok)