Boží zápasník

Nacho Libre

Boží zápasník

Nacho Libre

Komedie / Sportovní / Rodinný

USA, 2006, 92 min (Director's cut: 105 min)

Wow, suprova atmosfera, fakt vyborne nastineno, naivni, ale super. A Ana de la Reguera ukazuje, proc jsou jeptisky tak sexy. A imho vypada takto decentne mnohem lepe nez na nalicena na sexy fotkach pro pany. Fakt k sezrani ;-) A Jack Black super, Efren Ramirez taky super a sirotci taky super :D A kdyby nekdo chtel - ustredni pisen je Mr. Loco - Real Religious Man(7.12.2006)

• Jara.Cimrman.jr

Jsem decentním fandou Blackových ujetých exhibic, při lehkém prznění náboženství nebývám nijak zvlášť pohoršen a tak jsem se na Nacho Libre docela těšil. Jenže při sledování snímku se kolem mne nenápadně rozprostřela nuda, ve většině vtipů jsem spolehlivě zachytil absenci humoru a ani těch pár povedených fórů z ringu mi nezabránilo v pocitu z promrhaného času.(5.9.2011)

Je to hrozná ujetina, o tom není pochyb. Aby si tlustý mnich oblékal na wreslingové zápasy elastické tepláky, přes ně dal červené slipy, vzal si červený plášť a sadomasochistickou masku přes hlavu - no to je fakt maso. A zvlášť, když vůbec bojovat neumí a všechny zápasy prohrává. Jenže co by jeden dobrák neudělal pro sirotky, kteří žijí právě v onom klášteře, kde náš zápasník vaří. A pak přijde hlavní bitka, onen "rockyho" pohled na zamilovanou osobu a vše jde jaksi jinak a samo. Je škoda tuto roztomilou a podivnou komedii kritizovat. Zůstaňme raději u konstatování, že něco takového v normální produkci už dlouho nebylo a zase dlouho nebude.(10.8.2007)

S tímto humorem sympatizuji, Napoleon je pro mě kultovní záležitost. Dávám ****, ale je to tak 70%, Nacho už není tak ucelený a "úchylný" jako Napoleon. Ale stále je to relativně sranda - Jack Black je dobrej, i když mi občas vadili ty "Tenacious D" vstupy. A roli Petera Stomareho jsem vůbec nepochopil.(3.1.2007)

Újetá komedie přesně Blackova ražení. Musím ho obdivovat pro jeho entuziastické položení se do role, protože člověk už musí mít kurva sebeparodický nadhled, aby se celý film promenádoval v elasťákách a odhaloval pupek. Některé scény mě svou absurditou doslova rozložily - i já joko malý capart sledoval to barevné elastenové divadlo, kterému se souborně říkalo Wrestling mania ( Hulk Hogan, Bret Hitman Hart, Tatanka, Undertaker, 123 Kid, Razor a další pošukové by mohli vyprávět ), takže Blackův škádlivý výsměch/hold kvituji s povděkem.(24.6.2008)

• - Pri natáčaní wrestlingových scén Jack Black skočil z ringu a udrel sa hlavou o stoličku. Rana si vyžiadala aj pár stehov. (Smok)

• - Okrem filmových štúdií v Los Angeles navštívili filmári aj skutočné lokácie v juhomexickej Oaxace. (MikaelSVK)

• - Scénárista Mike White už Jacku Blackovi napsal na tělo komedii Škola ro(c)ku. (xjane)