Bob a Bobek grandšou

Československo, 1980, 10 min

Jaroslav Forman

Petr Skoumal

Josef Dvořák

Můj nejoblíbenější večerníček tehdy dostal nejslabší silvestrovský speciál. Typická epizoda seriálu jen s trochou nahoty, vtipným úvodem a závěrem nesahá rumcajsovskýmu, natož výbornýmu maxipsímu silvestrovskýmu speciálu ani po kotníky.(1.9.2016)

Alkohol je metla lidstva. Ale my jsme králíci!(2.7.2018)

Nejpovedenější silvestrovský večerníček. Závěrečné taneční šou vskutku profesionální.(2.1.2015)

Nerozumím tomu, proč se tyhle věci vůbec dělaly, ale pokud si to dobře pamatuju, tak tady to až na nahou ženskou v šatně bylo téměř jako normální díl večerníčku.(19.7.2013)

Aneb kterak se speciály animovaností dělali v Československu dvacet let před tím, než přišla móda svátečních odboček Disney/Pixar/DreamWorks filmů, jenom škoda, že je to opravdu jen jako obyčejný díl ze seriálu, jen s tím rozdílem, že poněkud horší a s poněkud zbytečnou a ne zrovna skvělou písničkou nakonec. Ani kankánové králice to nespasí.(31.12.2013)

• - Poslední verš známé Skoumalovy písně "Jak mi dupou králíci", která prvně zazněla v Bob a Bobek Grand šou, zněl "Kupředu levá a zpátky ani krok". Ten před rokem 1989 ale nemohl zaznít, a tak byl nahrazen sloganem "Jen pro ten dnešní den stojí za to žít". (sator)

• - Bob a Bobek se stali oficiálními maskoty na MS v ledním hokeji pro rok 2015 konaném u nás v České republice. Jedná se o raritní záležitost, jelikož až doposud byl pokaždé maskotem pouze jeden tvor. Bob a Bobek tak mají v této záležitosti prvenství. Prvenství mají ale i v tom, že se jedná o první postavičky, které mají původ u televize a nebyly tak vytvořeny pouze pro MS v ledním hokeji. (Zdroj: sport.cz) (P. J. D.)