Lov na boháče

Priceless

Komedie / Romantický

Francie, 2006, 101 min

• Renesco

Připomíná mi to společenské pohádky od Vejdělka nebo Alice Nellis. O něco méně trapné, ale stejně snobské a nudné. Koho zajímají postavy, které nemají žádnou historii a nikam nesměřují ani v pracovním, ani v soukromém životě? Kdo věří tomu, že ta oslava zlatokopectví má nějakou společensky-kritickou hodnotu?(21.1.2013)

Nejhezčí na tomto filmu je jednoznačně Audrey Tautou, už dlouho si nepamatuji film, kde by z nějaké herečky sršelo tolik sexappealu.. A největší pozitivum (pro mě) po zhlédnutí filmu je, že si alespoň konečně pořídím Amélii z M.. A k zhodnocení filmu- velmi dobré herecké výkony, slabší scénář a film převážně pro holky.. Prostě takový svěží vítr z Francie, nenáročná zábava (která pobaví) a mezi komediemi lehký nadprůměr..(26.4.2009)

• Subjektiv

Někdo si zřejmě opravdu myslí, že odlehčenou romantiku lze servírovat skrze zlatokopeckou kurvičku a naivního trumberu, který se nechá ničit pro jednonoční pich po pár sklenkách. Co na tom, že z pohledu postav, kteří žijí ve světě tohoto filmu, jde o dvě ubožácké kreatury, když divákovi jsou malováni jako hezcí, zamilovaní, roztomile nemotorně tápající svými životy, že? S takovými dispozicemi je přeci ve filmu nemožné, aby to tihle dva nedotáhli do šťastného konce, pokud za šťastný konec považujete - SPOILER - že dva lidé, kteří sobecky likvidovali na cestě za svojí láskou několik osamělých postav, které v sobě měly všechny větší hloubku než vrchní duo, což je co říct vzhledem k těm pár okamžikům, ve kterým jim bylo scénářem laskavě dovoleno nějaký vnitřní život projevit, nakonec spočinou v osudovém obětí - KONEC SPOILERU. Pokud toto šťastným koncem hodláme zvát, pak je svět tisíckrát odpornější místo, než jsem si kdy myslel a láska v něm slouží jen k tomu, aby do životů lidí kydala mimořádně koncentrovanou špínu. Nebýt pár okamžiků, ve kterém se muž, jehož vysává hlavní hrdinka, o sobě rozhovoří, ukázky hradeb mezi bohatými a méně majetnými či osamělostí stárnoucí dámy, která vyživuje hlavního hrdinu, byl bych velmi zlý. Takto alespoň mizerný podprůměr s vědomím, že autoři měli na víc, než lacinou romanci o dvou lidech, které láska zdánlivě napravila, ač je jen zaslepila jiným způsobem a dala v nich vzniknout jiné formě sobectví. Slabé **.(24.8.2009)

Krásně natočená oddychová komedie s neuvěřitelně sympatickým obsazením, které škodí snad jenom ta předvídatelnost, ale budiž, od filmu podobného žánru to nijak nevyžaduji. Audrey Tautou je neskutečně roztomilá, půvabná, a přitom vychytralá zlatokopka, které do života vstoupí šarmantní, ale chudý Gad Elmaleh - a konec si už není tak těžké domyslet. Zkrátka příjemné zpestření v podobě stominutového filmu, který je jak romantický, tak humorný.(26.8.2013)

Ačkoliv morální stránka snímku je více než pochybná (raněných duší, které za sebou hlavní dvojice zanechala, je snad až příliš mnoho), na klidný sobotní večer je to přesně to pravé - člověk nemusí příliš přemýšlet, příjemně si odpočine a pobaví se bez jakéhokoliv náznaku americky fekálního humoru. K tomu Gad Elmaleh, velice to sympatický člověk, a Audrey Tautou, velice, velice, VELICE sympatická dáma. Opravdu velice. Celkově tedy spokojenost, mnohem větší, než bych se odvážil očekávat.(21.1.2012)

• - V jednej francúzskej TV šou herečka a speváčka Marie Laforêt oznámila, že bude účinkovať v tomto filme. Nakoniec sa v ňom však vôbec neobjavila. (U_S_O)

• - Herecká dvojice Gad Elmaleh a Audrey Tautou vyhráli společně pařížskou NJR Ciné Award 2007 v kategorii nejlepší polibek. (Roman.Ticka)