Lov na boháče

Zlatokopka

Priceless

Komedie / Romantický

Francie, 2006, 101 min

Celkem vtipná romantická komedie. Jenom tak trošku mrchoidně naivní a směřující k přílišnému happy endu. Takže pohádka pro dospělé v tom méně lichotivém smyslu :-) Skrze prezentaci hotelového životního stylu mě utvrdila ve zvrhlosti této luxusní úchylky (kterou jsem měl jako správný kritik možnost zažít na vlastní kůži...)(15.3.2008)

Ja sa úprimne (a hlavne chlapsky) priznám, že tento film v mojom hlave zostane kvôli prekrásnej A. Tautou. Ona je tu vo fantastickej forme (hlavne fyzicky) a je neodolateľná. Film v podstate ničím neprekvapí, pretože vieme, že ako to dopadne. Ale dvojica G. Elmaleh a A. Tautou hrá dobre, takže to ani nevadí. Osobné hodnotenie: 75% (***) (27.11.2017)

Moje prvé stretnutie s Audrey. Nech mi je odpustené, ale skutočne som do chvíle napísania komentára k tejto amorálnej romantickej komédii nevidel Jeunetovu Améliu z Montmartru (Le Fabuleux destin d’Amélie Poulain). A pokiaľ na ňu nenatrafím náhodne, rovnako ako aj v prípade Hors de prix, len tak ľahko sa to nezmení. Filmy tohoto žánru totižto vôbec nevyhľadávam. Preto som rád, keď občas zapnem telku a miesto obvyklých sračiek naďabím na kvalitu. Niežeby v tomto prípade išlo o niečo extra, ale z toho mála čo som videl ja, rozhodne nadštandard. Irène je pôvabná ženská, hlavne od krku hore, a svoj šarm využíva na lov žralokov, myslím tých dobre zabezpečených. Do siete sa jej raz pripletie rybka menom Nemo... poslíček hotela a pekne jej zkomplikuje sľubne vyzerajúci záťah. Chémiu medzi ústrednou dvojicou musel namiešať prvotriedny odborník, pretože je fantastická. Jean je sympaťák, ktorý dokáže kvôli šikovnej mrške prekročiť svoje zábrany. Čaro hotelového revíra má na dotvorenie atmosféry veľký podiel. Nebanujem, príjemné, ľahko stráviteľné a s neopozeranými tvárami. 7/10(30.7.2013)

Milý, příjemný film vhodný na odreagování. Mezi Gadem a Audrey to jiskří, působí jako slušivý páreček, Gad se svým smutným výrazem a Audrey zvláště v tomhle filmu překypující nesmírným šarmem. Rozjíždí se to pomaloučku, polehoučku, ale postupně přibývá situační komiky a blíží se to k závěru, který si všichni přejeme.(10.7.2009)

Konečne som z francúzskych novodobých komédií kvapol na niečo, čomu sa bez výčitiek svedomia dajú šlahnúť aspoň 3 hviezdy. Príjemny pohodový komediálny zážitok miestami s trpkou príchuťou pohľadu na lásku skrz peniaze. Ovšem, čo by to bolo za romantiku, keby všetko neskončilo (***Pozor Spoiler*** ) dobre.(19.12.2009)

• - Herecká dvojice Gad Elmaleh a Audrey Tautou vyhráli společně pařížskou NJR Ciné Award 2007 v kategorii nejlepší polibek. (Roman.Ticka)

• - V jednej francúzskej TV šou herečka a speváčka Marie Laforêt oznámila, že bude účinkovať v tomto filme. Nakoniec sa v ňom však vôbec neobjavila. (U_S_O)