Lov na boháče

Zlatokopka

Priceless

Komedie / Romantický

Francie, 2006, 101 min

Nečiní mi problém vyrazit do společnosti v oděvu pamatujícím budování komunismu a patrně proto jsem se nikdy nestal terčem žádné krásky upřímně zamilované do zlatých karet s bezedným limitem. O co víc však těmito potvůrkami pohrdám v životě, o to raději je mám ve filmu. Takže tento snímek musím považovat za velmi povedený, neboť Irene umí utrácet první ligu a Jean si také dokáže vytrucovat svoje. Pointu sice patrně hravě odhalí i ten, kdo nikdy nedostal peníze za sex, ale o to tady přeci nejde. Tady jde o jména Versace, Dior, Prada, Valentino, Gucci a podobné nesmysly, do kterých nehodlám investovat, ani kdyby cena ponožek v akci klesla pod deset tisíc korun.(24.9.2012)

Antiromantický námět, který ale v průběhu filmu začne nabírat překvapivě na romantice více než drtivá většina romantických komedií. A co víc tohle je komedie (navíc s francouzským šarmem), ne jen pouhý přídomek jak u většiny produkce svého žánru. Spousta scén je naprosto bravurních a podobně jako třeba u (K)lamače srdcí nezapomenutelná - například předstíraný telefonát pokojové služby. Výchozí situace, jakkoli je na romantickou komedii neobvyklá, je zábavná, uvěřitelná a ukazuje věci jasně bez skrupulí (nikoli naivně; svoje hrdiny představuje reálně bez příkras), a právě proto je tahle romantika jedna z nejvíce osvěžujících z poslední dekády. 85%(6.10.2014)

Milý, příjemný film vhodný na odreagování. Mezi Gadem a Audrey to jiskří, působí jako slušivý páreček, Gad se svým smutným výrazem a Audrey zvláště v tomhle filmu překypující nesmírným šarmem. Rozjíždí se to pomaloučku, polehoučku, ale postupně přibývá situační komiky a blíží se to k závěru, který si všichni přejeme.(10.7.2009)

Zábavná, milá a celkovo podarená romantická komédia. Vo filme je skutočne okúzľujúca, sporo odetá Audrey Tautou a tiež potešil herecký výkon marockého herca, pre mňa neznámeho, ktorého meno je Gad Elmaleh. Netušil som, že sa tento film dostane do TV a ani som nemal v pláne ho pozerať, keďže do TV sa väčšinou dostane len ten slabší priemer a horšie filmy. Ale keď som si pozrel priebežné hodnotenie a herecké obsadenie, tak som neodolal a aj napriek tomu, že som vedel o slovenskom dabingu, ktorý moc nemusím a často sa im nepodarí, tak som si to predsa pozrel. Dabing bol celkom slušný. Reklám tiež nebolo veľa, tých zopár sa mi práve hodilo, aby som si odskočil a doplnil zásoby jedla, pitia a vyprázdnil obsah žalúdka. Ďakujem za tie reklamy. :D(12.2.2011)

Krásně natočená oddychová komedie s neuvěřitelně sympatickým obsazením, které škodí snad jenom ta předvídatelnost, ale budiž, od filmu podobného žánru to nijak nevyžaduji. Audrey Tautou je neskutečně roztomilá, půvabná, a přitom vychytralá zlatokopka, které do života vstoupí šarmantní, ale chudý Gad Elmaleh - a konec si už není tak těžké domyslet. Zkrátka příjemné zpestření v podobě stominutového filmu, který je jak romantický, tak humorný.(26.8.2013)

• - V jednej francúzskej TV šou herečka a speváčka Marie Laforêt oznámila, že bude účinkovať v tomto filme. Nakoniec sa v ňom však vôbec neobjavila. (U_S_O)

• - Herecká dvojice Gad Elmaleh a Audrey Tautou vyhráli společně pařížskou NJR Ciné Award 2007 v kategorii nejlepší polibek. (Roman.Ticka)