poster

46-okunen no koi

 • japonský

  46億年の恋

 • anglický

  Big Bang Love: Juvenile, A

 • anglický

  4.6 Billion Years of Love

Drama / Fantasy

Japonsko, 2006, 85 min

Režie:

Takaši Miike

Scénář:

Masa Nakamura

Producenti:

Širó Sasaki
(další profese)
 • Rudovous
  *****

  Takashi Miike me tentokrat prekvapil, a ne, ze by ve filmu nasili a lidske divnosti zrovna chybeli, ale celkove vyzneni je proste az soucitne. Zanrove je film take velmi zajimavy. V podstate rozhodne nejde o zadne vezenske drama, ale spise mi to pripomina tajemny detektivni pribeh s az fantastickymi prvky i kdyz ty maji na samotny dej nijaky vliv. Nektere sekvence snad pripomenou diky sve mysterioznosti Davida Lynche. Skvele herecke obsazeni.(10.1.2008)

 • dawe04
  *****

  První film kde jsem se rozhodoval mezi pěti a třemi hvězdami. Ano, je to tak. Do poslední scény jsem si nebyl jist, zda-li je to tak neuvěřitelně chytré nebo jde jen o šikovně zamaskované banality. Roztříštěnému příběhu vévodí výborné výkony Matsudy i Anda, kteří vytvořili dvojici, jejichž chemii by jim záviděli i Brad s Angelinou. Nakonec mě tahle špinavá, mokrá a filtrově vypiplaná detektivní mozaika plná uvěřitelných emocí, šílených zážitků i metaforických obrazů (pyramida s vedle stojící raketou je úchvatná) naprosto pohltila. A zbylo po mě pět hvězd...(1.2.2009)

 • ScarPoul
  ***

  Alegorickosť, podobenstvá, retrospektívy a alternatívne dejové línie podmienené rozhovormi a dedukciami, vizuálna hravosť a režijná nápaditosť, rozprávač rozprávajúci k divákovi cez otázky a zároveň skladajúci roztrieštený príbeh. Miike vo vizuálnej a režijnej dravosti. Ale príbehovo je to zaspaté. Príbeh lásky a nenávisti medzi skupinkou trestancov je nezaujímavý, chladný a podliehajúci vizuálnosti. Nemá presah a snaha o veľké myšlienky tu nepadá na úrodnú pôdu. Je to hra na niečo viac, než to v skutočnosti je. Film z obrovským potenciálom, ale pre mňa bez duše.(22.10.2017)

 • kaylin
  ****

  Takashi Miike je pro mě jeden z nejzajímavějších režisérů, protože nemá naprosto vyhraněný styl a každý film dovede natočit tak, aby to bylo co nejvíce přizpůsobeno vyznění příběhu nebo myšlenky. Tohle je přesně i případ filmu "46-okunen no koi". Vězeňské prostředí, minimalismus, dlouhé záběry, umělecké výstupy, hýření barev anebo naopak jejich potlačení. Z tohohle prostě musíte mít nějaký zážitek, i kdyby se vám to nemělo líbit.(26.5.2015)

 • Happens
  ****

  Mírně absurdní scénář se ke konci zvrtne v detektivku s epickým rozuzlením. Tak trochu Miike mimo žánr, ale jeho rukopis je tu silně znát, už podle choreografie občasných vězeňských rvaček. Asi nejvýstižnější: nelineárně vyprávěný příběh z neznámé budoucnosti uprostřed vezení s vězeňskými rysy, jak je (to jediné) známe...(10.11.2011)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace