poster

Guvernantka

 • Velká Británie

  The Governess

Drama / Romantický

Velká Británie, 1998, 115 min

Kamera:

Ashley Rowe

Scénografie:

Sarah Greenwood

Kostýmy:

Caroline Harris
(další profese)
 • pm
  ****

  Obávám se, že příběh "Guvernantky" s tehdejší realitou nemá co společného, jde prostě o silně zromantizované představy, které napsala žena mladá, moderní a dnešní. Cením ovšem, že je dokázala dotáhnout do konce a sama film natočila. Je to taková průměrná historka, sice hraničící s kýčem, ale vizuálně nádherný film. Za to estetické vidění přidávám jednu *.(13.12.2010)

 • anniehall
  *****

  Film, který konejší jako mateřská náruč. Film, který vám učaruje svými nádhernými, místy až Vermeerovskými obrazy. Film, který je velmi působivým zachycením odhodlanosti a síly jedné krásné ženy a její osudové lásky. Film, který nám vyjeví v barvách, jak odlišné může být nazírat svět rozumem a nebo nahlížet na něj skrz krajinu svého srdce. Film, který v rámci příběhu o vzplanutí jedné femme fatale naprosto bravurně vykreslí rozdíly mezi mužem a ženou, křesťanskou a židovskou společností, stářím a mládím, vášní a konvencemi. Film, který už po prvním shlédnutí mám stejně tak rád, jako člověka, od kterého jsem jej dostal.(2.12.2009)

 • haWranka
  ****

  Čekala jsem něco úplně jiného, ale skutečnost mě vůbec nezklamala, naopak. Minnie Driver je báječná, a její "proměna" ze sebejisté a rozhodné ženy v šíleně zamilovanou, až posedlou, je vážně přesvědčivá. Zvláštní byla postava Jonathana Rhyse Meyerse. Ten si ještě na role osudových chlapáků musel počkat :)(9.5.2015)

 • Aky
  ****

  Pomalu, zvolna plynoucí, romantický, jako by zasněný film, který při zdánlivé konejšivosti vlastně skrývá docela silné drama o rozdílnosti kultur stojících tak blízko vedle sebe a o tom, že vždycky nejvíce toužíme po tom, co nám uniká. Nádherná výtvarná složka, do níž přesně zapadá krásná Minnie Driver.(21.8.2010)

 • kleopatra
  *****

  Guvernantka je z těch filmů, které, když si pustím televizi jako kulisu k slastnému usínání, usnout nedovolí : pro jemný půvab Minnie Driver, která by se do kaskád svých vlasů mohla schovat, pro Toma Wilkinsona, který tu zdaleka není mistrem s trpaslíky z Full Monty, ale naopak charismatickým chlapem zahloubaným do objevu fotografie, pro Jonathana Rhys-Meyerse, z jehož vizáže a hraní mám husí kůži, pro estetickou stránku filmu, která je snad nejsilnější při aranžování guvernantky do nařasených látek, pro hudbu, kameru ..... pro překvapení, které bych si dala líbit i častěji.(8.10.2005)

 • - SPOILER Děj filmu se odehrává kolem roku 1840. V první scéně, ve které se hlavní postavy intimně sbližují, lze slyšet zip, jak se pan Cavendish začne svlékat. Zip byl ale objeven až roku 1891. (Morien)

 • - Když Rosina fotografuje spícího Cavendishe, aranžuje jeho tělo tak, že mu pokrčí levou nohu. Když později vidíme vyhotovenou fotku, tak je na ní pokrčená pravá noha. (Morien)

 • - Datum copyrightu, jež je uvedeno v římských číslicích na konci filmu je MCMXVII (1917), nikoliv MCMXCVII (1997) (Morien)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace