Jsem kyborg, ale to nevadí (festivalový název)

• Jižní Korea

Chan-wook Park

Jung-hoon Jung

Yeong-wook Jo

Chan-wook Park

Nemôžem sa zbaviť pocitu, že Parka je na takéto Améliovské Gondryovky škoda. Film má skvelé farby, niektoré postavy sú skutočne zábavné (najviac sa mi páčil týpek, ktorý sa všetkým ospravedlňoval a mal vo zvyku hovoriť úplne zbytočné veci ako 'ping-pong je o dávání a přijímání' alebo 'Kočka je především chlupatá') a niektoré scény fakt pôsobivé (alebo som jediný, otváral ústa, žuval a prehĺtal spolu s hlavnou hrdinkou?). Naproti tomu som sa občas pekne nudil. Cyborg nevtiahne, nepohltí. Po emocionálnych bombách akými boli Oldboy a Sympathy for Lady Vengeance, kde sa smejete cez slzy a plačete s úsmevom, pôsobí námet nezaujímavo, povrchne. Film je taktiež dosť sebastredný, neopodstatnený a miestami trápny.(3.5.2007)

Bože, ten film je hrozně divný.... Dlouho se mi nestalo, že bych tak váhala při hodnocení. Nakonec se přikláním k lepšímu, ale při dalším sledování by mohlo jít ještě výše, nebo naopak klesnout. Film o dívce, co si myslí, že je cyborg, má své poetické, krásné a originální momenty, stejně jako nezměrné množství tak zvaných WTF okamžiků. Navíc se v tom velmi těžko hledá, co tím vlastně chtěl básník říct. A propos, ta dívka v hlavní roli vážně vypadá jako cyborg, kde ji sakra sehnali:-)(2.12.2007)

Chan-wook Park tentokrát spíše zklamal. Po obsahové stránce silně sofistikovaný příběh a chvílemi i s velmi nezajímavými pasážemi. Chybí větší gradace či působivý zvrat. Park jako by vše doháněl "pře-dokonalým" vizuálem a kamerovou hratelností. Což jistě potvrzuje "masakrová vsuvka", která je čirou pastvou pro oči.(27.12.2007)

Tak tohle je hodně ujetý a divný film, ale kupodivu se z toho vylouplo hezké romantické drama s celou řadou komediálních zápichů. Má to výborné nápady a vizulní stránku. Je fakt, že většinu, času jsem se přitom cítil dost divně a tak nějak nepohodlně. Přesto mě tento film potěšil, škoda, že prostě polovinu stopáže jsem si říkal, co se to tam děje a proč? Celkově je to prostě nevyvážený film i přes veškerou orignalitu a povedené momenty.(15.3.2009)

Když blázinec, tak pořádnej. Není tu nouze o roboty, mluvící zářivky, kradou se tu pingpongové vychytávky, jódluje v korejštině a chodí pozpátku. Čas se tu hrozně vleče, nejspíš kvůli tomu škytajícímu chlapovi v kukačkách, takže trvá věčnost prokousat se (za pomoci babiččiny protézy) tímhle příběhem až k finálnímu romantickému procitnutí ..(21.4.2015)

• Rain

• - Su-jeong Im musela před natáčením filmu snížit svoji váhu na pouhých 39 kg. (DailyDreamer)