Jsem kyborg, ale to nevadí (festivalový název)

• Jižní Korea

Jižní Korea, 2006, 105 min

Jung-hoon Jung

Yeong-wook Jo

Chan-wook Park

Tak a zase jednou je tu film, u kterého mám dilema, jak ho zhodnotit jako celek. V dějové a myšlenkové rovině toho má opravdu moc co nabídnout, I když, moc... Ono toho zase tak moc není, ale myšlenku to má. Pak přichází pohled formy, a z toho hlediska se bohužel pan Parkovic stále drží svého nastoleného trendu. Pokud vyhledáváte filmy, kde opravdu hlavně lítají ztřeštěné nápady v libovolném pořadí a beze smyslu, je to film pro vás. Znám lidi, kteří se pasou na tom, když film nedává smysl a kdy jen sedíte a čekáte, co přijde dál; těm se forma bude určitě líbit, ale mně se tahle násilná originalita zajídá od začátku. Čili formou horší, co zábavou? Říkám upřímně, jak kdy. Cyborg má světlé momenty i delší chvíle, mockrát jsem se opravdu smál ať už vtipu nebo nápadu, je tu pár hlubších momentů, ale celkově je to tak originálně-repetitivní (neustále se vám cpou další a další scénky tvářící se co nejvíc cool), že to prostě musí začít nudit. Sečtěme to. Smysl filmu, 4. Forma, 2. Zábavnost, 3. Takže tak.(25.4.2007)

..krásne, cynické, absurdne logické (v každom prípade si dáme dolu ponožky:)..jemné a kruté..práca s hudbou mi pripomínala Pani Pomstu, štylizácia Parkovu poviedku z Three Extremes a Kamikaze Girls..mám pocit, že Park tak trochu rád inklinuje k japonskému..//..opäť nie samoúčelné striedanie štýlov snímania a strihu od komiksových po jednoducho wild (FX) s fascinujúcim zapojením laterálneho travellingu (to sú tie zábery od boku, dosť často sú rámované ešte cez nejaké dvere, okná alebo tak; mám ich rada)..na pohľad jednoduché, no predsa členité rozprávanie - najmä v prvej polke sa pomerne často striedajú "rozprávači" a hľadiská postáv.. juj..DOBRE!! VRRRN..vrrrn..(4.7.2007)

Park Chan-wook natocil cisto audiovizualny film, ktory uplne postrada silnu emocnu rovinu jeho starsich filmov az dokonca sklzava k samoucelnosti. Avsak aj napriek tomu odporucam vsetkymi desiatimi, pretoze jeho vizualna estetika vyraza dych v takmer kazdom zabere. Absolutne ma dostali akcne sceny spajajuce v sebe videohernu estetiku, nasilie a doslova infantilnu atmosferu a hudbu. Po tejto stranke to skutocne nema obdoby. (8.2/10)(8.10.2008)

Skvěle natočený unikátní kousek z psychiatrické léčebny, který poodhaluje nitro "bláznů", kteří mají o sobě naprosto mylné a někdy i halucinacemi podpořené představy. Film působí velice mile a něžně, první polovina je jednoduše příjemná na pohled a vůbec nevadí, že zápletka není kompletně dovysvětlena. První hodinu filmu bych hodnotil velmi kladně, jenže pak se příval nápadů zpomalí, rozvolní a menší pointu, jenž čeká na konci, lze předem odhadnout. 7/10(14.4.2014)

Je to mierne nadpriemerná sci-fi komédia od Park Chan-Wooka. Má celkom dobrý príbeh o mladej žene, ktorá verí, že je kyborg a keď sa kvôli tomu zraní, je prevezená na psychiatriu, ale ona je o svojej pravde presvedčená a odmieta jesť ľudské jedlo, čo ju ale môže stáť život. No našťastie si tu nájde nového priateľa, ktorému verí a môže jej pomôcť. Spracovanie nie je zlé, ale nie som s ním ani až tak moc spokojný. Hlavným problémom je, že dej tu ani nedokáže výraznejšie zaujať, ani na okamih ma to nedokázalo lepšie vtiahnuť, chýba tu viac nezabudnuteľných situácií a celý čas mi bolo úplne jedno, ako to bude ďalej prebiehať, prípadne ako to skončí, za čo ale môže hlavne uzavreté prostredie nezaujímavej psychiatrie a málo zaujímavých vedľajších postáv, čo tento film dosť zhadzuje. Ale aj tak si nemôžem na dej ako celok moc sťažovať, celé je to také príjemne hravé, nápadité, svieže a milé, pár scén je aj dosť zaujímavých a tak sa na to dobre pozerá až do konca. A vyzdvihnúť musím hlavne dlhú akčnú sekvenciu v strede filmu, tá je na tento typ filmu neočakávaná, ale príjemne osviežujúca a aj slušne krvavá. Čo sa týka humoru, síce tu chýbajú nejakú skutočne vtipné momenty, ktoré by stáli za zasmiatie, ale tá celková hravosť dokáže udržať dobrú náladu. Herecké obsadenie nie je zlé, ale mohlo byť aj lepšie. Hlavným problémom je už spomínané malé množstvo zaujímavých postáv, Lim Soo-Jung v hlavnej úlohe je skvelá, toto jej sadlo a bavila ma v každom zábere, aj Rain je celkom obstojný, no týmto to končí. Réžia a technická stránka sú výborné, Park Chan-Wook je skvelý režisér a to dokázal aj tu. Škoda, vôbec mi nesedí toto prostredie psychiatrickej liečebne, pôsobí tak moc obmedzujúco, že ma ani tento film až tak moc nebavil, ale inak zvyšné stránky sú veľmi výrazne nad priemerom, skvelá réžia a vizuálna stránka, perfektná hlavná hrdinka a mnoho dobrých nápadov, či už vizuálnych, alebo aj obsahových. A preto je pre mňa I'm Cyborg, but that's Ok lepší priemer. 60%(25.10.2012)

• - Su-jeong Im musela před natáčením filmu snížit svoji váhu na pouhých 39 kg. (DailyDreamer)