Jsem kyborg, ale to nevadí

(festivalový název)
  • Jižní Korea Ssaibogeujiman gwaenchanha (více)
Trailer

Při pracovní směně na montážní lince v továrně na rádia uslyší Young-goon hlas, který jí radí, jak sestrojit baterii pro dobití. Dívka uposlechne rady neznámého hlasu, dle návodu propojí své zápěstí s kabely baterie a zapojí se do zásuvky. Young-goon tak konečně získá dostatek energie k aktivaci své pravé podstaty - kyborga. Nadlidské schopnosti musí použít k záchraně své babičky, která byla odvezena do psychiatrické léčebny. Po ukončení „dobíjecího procesu“, tedy ve chvíli, kdy se Young-goon probere z bezvědomí po zásahu elektrickým proudem, zjistí, že byla odvezena do téhož ústavu pro duševně choré. Soustředí se tedy na svůj úkol – likvidaci personálu léčebny a záchranu babičky. Lékaři jí však do cesty kladou velké překážky jako například povinnost jíst, hrozí jí tedy nebezpečí poškození robotického zařízení. Naštěstí pro ni jeden z pacientů, Park Il soon, vyrobí přístroj k přeměně jídla na elektrickou energii a Young-goon může najít svůj pravý smysl života. (Ketri)

Trailer

Ketri

U tohoto filmu jsem pociťovala silné návaly závisti. Já chci být taky kyborg ... !!! Na tento film jsem se koukla kvůli častému srovnávání v komentářích k japonskému " Welcome to the Quiet Room". Byť se oba filmy odehrávají ve stejném prostředí, netroufnu si je porovnávat. Nádherné jsou oba a nemůžu říci, který se mi líbil více. Myslím, že pro pochopení "smyslu života" ... smyslu filmu, je třeba pochopit hlavní hrdinku a její postupné odstraňování sedmi smrtelných hříchů. No nebudu to raději moc rozebírat nebo pro mě přijedou taky. ()

Vavča

Tak tohle je hodně ujetý a divný film, ale kupodivu se z toho vylouplo hezké romantické drama s celou řadou komediálních zápichů. Má to výborné nápady a vizulní stránku. Je fakt, že většinu, času jsem se přitom cítil dost divně a tak nějak nepohodlně. Přesto mě tento film potěšil, škoda, že prostě polovinu stopáže jsem si říkal, co se to tam děje a proč? Celkově je to prostě nevyvážený film i přes veškerou orignalitu a povedené momenty. ()

Dragoni

Hardcore komediální drama, které je nevšedně pojaté a hlavně originální, . . z prostředí psychiatrické léčebny s milou Su - jeong Im, která vypadala krásně roztržitě. Ze začátku jsem tedy nevěděl, co si myslet a jak na film, jako takový koukat, protože jsem něco podobného nečekal a od Parkových předešlých filmů jsem si už zvyknul, na trošku jiné podání dramat. Netradiční příběh i prostředí se sympatickými herci. Rozhodně zajímavý filmový kousek z Parkovi režie. 70 % ()

decouble

V podstatě velký souhlas s uživatelem Gimp. Vizuálně skvělé. Emocionálně působí jen scéna s operací a následné první sousto hlavní hrdinky. Takže nakonec zklamání - možná i proto, že jsem tak trochu nepochopil konec filmu;-). Chan-wook Park byl v mém top seznamu režisérů po volné trilogii o pomstě hodně vysoko. Teď si nejsem jist, kam ho mám zařadit a budu napjatě čekat na jeho další film. ()

Renton

Scénář: Seo-Gyeong Jeong, Chan-wook Park .. Špatné. Tohle si nezaslouží ani průměr a už vůbec ne kvůli zářivé vzpomínce na jméno Park Chan-Wook nebo kvůli formální stránce. Kdyby totiž alespoň tato mozaika emocionálně převážně prázdných scén měla nějaký smysl nebo pointu, možná by se dalo mnohé odpustit, jenže když chybí i tento prvek, ospravedlňující dlouhé minuty zívání a zírání na Parkovu překvapivou neschopnost tentokrát něco sdělit, nemohu jinak. Pitomoučké postavy (naštěstí ospravedlnitelně bláznivé) v reji barvitých vizuálních onanii s fajnovou hudbou prostě na dobrý film nestačí. Mě určitě ne. 40%. ()

• Su-jeong Im musela před natáčením filmu snížit svoji váhu na pouhých 39 kg. (DailyDreamer)

Související novinky

Wachowští na vás pošlou nindžu

Wachowští na vás pošlou nindžu

16.02.2008

Už jsme se tak nějak smířili s tím, že Speed Racer sourozenců Wachowských (Andy & Larry) bude pestrobarevná omalovánka pro celou rodinu. Jejich další projekt (byť jej budou pouze produkovat … (více)

Filmasia 2007

Filmasia 2007

01.12.2007

Festival asijských filmů FILMASIA (www.filmasia.cz) má letos čtyři sekce: Zaostřeno na Hongkong, Pocta režisérovi: Johnnie To, Novinky asijského filmu a Asijská hororová noc. V programu je například… (více)