Jsem kyborg, ale to nevadí (festivalový název)

• Jižní Korea

Chan-wook Park

Jung-hoon Jung

Yeong-wook Jo

Chan-wook Park

..."PODREŽTE SI NOŽOM LAVÉ ZÁPÄSTIE"...I'm Cyborg, But That's Ok je divný film.Dokonca veľmi divný.Je to niečo ako Bol som dlho preč (kniha,nie film),ale ak bolo Keseyho cieľom ukázať,že v každom z nás je kúsok blázna,Park nám predviedol,že vo všetkých tých bláznoch,je kúsok normálneho človeka.Natočil filM z blázinca,z pohľadu bláznov.A samozrejme doslovne...."ZASTRČTE NEIZOLOVANÉ DRÁTY"...Herci mu v tom tiež pekne pomáhali.Film je plný viac,či menej ujetých postavičiek,pri ktorých sú ich duševné poruchy a postihnutia predvádzané formou humorných epizódiek.Ani raz ale nejde o výsmech.Najväčšiu pozornosť na seba strháva Su-jeong Im - jedna z najkrajších ázijských herečiek.Ak môže byť totiž blázon niekto tak dokonalý ako je ona,tak potom asi každý a keď sa v závere začne (aspoň sčasti) vracať k normálu,veríte jej to rovnako,ako keď sa od neho vzďalovala..."OBVIAŽTE ZÁPÄSTIE LEPIACOU PÁSKOU"...Mám ale s týmto filmom predsa len problém:Všetky tie scénky sú geniálne natočené,ale;ani nie žeby nesedeli dohromady;skôr mi pripadá,že by dohromady sedieť ani nemali.A práve preto,som sa bohužiaľ veľkú časť filmu nudil.A to dosť.Park je bezpochyby vynikajúci režisér,ale v dramatickej polohe mi sedí rozhodne viacej a tu som mal bohužiaľ miestami pocit,že aj keď vie do detailu ako,nevie úplne čo,vlastne chce povedať.Ale možno je to tým,že nie som kyborg..."PRIPOJTE SA DO ZÁSUVKY"...(2.12.2012)

Na první pohled se film tváří jako mistr v říkání naprostých zbytečností, taková bezzubost. Na druhý pohled už člověku dochází, že tohle je pohled na svět bláznů, do jejich podsvětí, kde platí stejné zákony jako ve světě lidí. Dívka jako cyborg je klam. Ve skutečnosti to je důkaz nepochopení duševně chorých spoluobčanů a jejich vlastního přesvědčení – v přeneseném významu dívce nikdo nevymluví, že je cyborg (blázen), a společnosti zas nikdo nevymluví to, že cyborg není.(2.9.2007)

Chan-wook Park tentokrát spíše zklamal. Po obsahové stránce silně sofistikovaný příběh a chvílemi i s velmi nezajímavými pasážemi. Chybí větší gradace či působivý zvrat. Park jako by vše doháněl "pře-dokonalým" vizuálem a kamerovou hratelností. Což jistě potvrzuje "masakrová vsuvka", která je čirou pastvou pro oči.(27.12.2007)

Když blázinec, tak pořádnej. Není tu nouze o roboty, mluvící zářivky, kradou se tu pingpongové vychytávky, jódluje v korejštině a chodí pozpátku. Čas se tu hrozně vleče, nejspíš kvůli tomu škytajícímu chlapovi v kukačkách, takže trvá věčnost prokousat se (za pomoci babiččiny protézy) tímhle příběhem až k finálnímu romantickému procitnutí ..(21.4.2015)

Park Chan-wook natocil cisto audiovizualny film, ktory uplne postrada silnu emocnu rovinu jeho starsich filmov az dokonca sklzava k samoucelnosti. Avsak aj napriek tomu odporucam vsetkymi desiatimi, pretoze jeho vizualna estetika vyraza dych v takmer kazdom zabere. Absolutne ma dostali akcne sceny spajajuce v sebe videohernu estetiku, nasilie a doslova infantilnu atmosferu a hudbu. Po tejto stranke to skutocne nema obdoby. (8.2/10)(8.10.2008)

• - Su-jeong Im musela před natáčením filmu snížit svoji váhu na pouhých 39 kg. (DailyDreamer)