Reklama

Reklama

Jsem kyborg, ale to nevadí

(festivalový název)
  • Jižní Korea Ssaibogeujiman gwaenchanha (více)
Trailer

Obsahy(1)

Při pracovní směně na montážní lince v továrně na rádia uslyší Young-goon hlas, který jí radí, jak sestrojit baterii pro dobití. Dívka uposlechne rady neznámého hlasu, dle návodu propojí své zápěstí s kabely baterie a zapojí se do zásuvky. Young-goon tak konečně získá dostatek energie k aktivaci své pravé podstaty - kyborga. Nadlidské schopnosti musí použít k záchraně své babičky, která byla odvezena do psychiatrické léčebny. Po ukončení „dobíjecího procesu“, tedy ve chvíli, kdy se Young-goon probere z bezvědomí po zásahu elektrickým proudem, zjistí, že byla odvezena do téhož ústavu pro duševně choré. Soustředí se tedy na svůj úkol – likvidaci personálu léčebny a záchranu babičky. Lékaři jí však do cesty kladou velké překážky jako například povinnost jíst, hrozí jí tedy nebezpečí poškození robotického zařízení. Naštěstí pro ni jeden z pacientů, Park Il soon, vyrobí přístroj k přeměně jídla na elektrickou energii a Young-goon může najít svůj pravý smysl života. (Ketri)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (98)

honajz2 

všechny recenze uživatele

Z takového nápadu mohla vzniknout skvělá komedie, ale to by ji nesměli točit Korejci. Pár absurdních scén sice pobaví, ale jinak to má divnou kameru, celé je otravně a místy i zmateně sestříhané, všechny postavy jsou nesympatické, celkově to neskutečně nudí a je to i bůhvíproč strašně uječené. Příběhově se to nějak pohne, ale pořádný konec to nemá ani náhodou, Tudíž ani na pošesté jsem tu "úžasnost a kouzlo" korejských filmů nepochopil. Ten film mi kromě neskutečné nudy a pár absurdních scén nic nedalo, znova bych se na to už rozhodně nepodíval a celkově jsem z něj jen otrávený. V seznamu filmů, co chci vidět, mám ještě nějaké korejské filmy, ale zatím si stojím za tím, že jdou úplně mimo mě. Ale aspoň tu nebyl trapný humor, na rozdíl od jiné, velice úspěšné a těžce nadhodnocené korejské komedie. A jestli jsem to správně pobral, tak to ani sci-fi ve finále nebyla... Slabé 2* ()

PinokKio 

všechny recenze uživatele

Když blázinec, tak pořádnej. Není tu nouze o roboty, mluvící zářivky, kradou se tu pingpongové vychytávky, jódluje v korejštině a chodí pozpátku. Čas se tu hrozně vleče, nejspíš kvůli tomu škytajícímu chlapovi v kukačkách, takže trvá věčnost prokousat se (za pomoci babiččiny protézy) tímhle příběhem až k finálnímu romantickému procitnutí .. ()

Reklama

Adrian 

všechny recenze uživatele

Po Vengeance trilogy Park prichadza s filmom z uplne ineho zanroveho sudka (i ked jedna akcna "masaker-sekvencia" svojou spektakularnostou si v nicom nezada aj s Peckinpahovymi vybuchmi filmoveho nasilia), ktorym dokazuje, ze vie tocit aj ine, ako vazne filmy a zaroven sa v nich rovnako dobre, ak nie este krajsie vynima jeho specificky rezijny rukopis rozpravania hlavne obrazom ako i zaluba v ciernom humore. Vizualna stranka si (od perfektnych dekoracii, cez kameru - uhly i nasnimanie az po FX sekvencie) podobne ako u predchadzajucich reziserovych filmov zasluhuje absolutorium a dokonale plni svoju funkciu podavat naoko vazny pribeh (mentalna choroba ako prekazka v medziludskej komunikacii - podobne prvky uz obsahoval aj Sympathy for Mr. Vengeance) odlahcenym sposobom, vyborne balansujuci na hrane zabavnej usmevnosti od prepadu do trapnosti. Dovody "preco" a "ako" sa ustredna pacientka dostala do sanatoria a co je vlastne skutocnou podstatou jej poruchy su sekundarne. Cyborg tema (fuzia cloveka s mechanickymi prvkami), vlastna hlavne japonskemu cyberpunku sa v Parkovych rukach prioritne meni na sled vizualne hravych "ako-keby" live-manga sekvencii, pri ktorych som tajil dych az nezdravo velakrat ;-) [Berlinale 2007] ()

Pethushka 

všechny recenze uživatele

Je mi líto, že musím takhle slabě hodnotit film, který má tak skvělé herecké obsazení. Rain vypadal úžasně i jako blázen a jeho polibek mě rozhodně nenechal chladnou. Zato zbytek filmu mě zchladil dokonale. Moc nepříjemných situací, na které jsem se nechtěla dívat a moc úchylností, které jsem nechtěla slyšet. Chan-wook Park mě zklamal, protože tady už přejel moc daleko. Poprvé jsem měla problém dodívat se na jihokorejský film. Slabé 2*. ()

Carlossss 

všechny recenze uživatele

Jestli byl někdy film, který po prvním zhlédnutí aspiroval na místo v první desítce mých nejoblíbenějších filmů, tak to byl Saibogujiman kwenchana. Tímhle dílem mne Park doopravdy dostal... zakomponoval sem totiž všechno, co má správný skromný trhák mít. Sympatickou ústřední dvojici (obzvláště slečna Su-jeong Lim byla k sežráni), plno vedlejších postaviček, které ani zdaleka nepůsobili rušivým dojmem, jak se často stává, vynikající příběh plný laskavého humoru a dokonce i akční kyborg-sekvenci, která dala vzpomenout na časy OldBoye a Vengeance filmy. Výsledkem je velice krásný snímek plný lidskosti a porozumění. ()

Galerie (31)

Zajímavosti (1)

  • Su-jeong Im musela před natáčením filmu snížit svoji váhu na pouhých 39 kg. (DailyDreamer)

Související novinky

Wachowští na vás pošlou nindžu

Wachowští na vás pošlou nindžu

16.02.2008

Už jsme se tak nějak smířili s tím, že Speed Racer sourozenců Wachowských (Andy & Larry) bude pestrobarevná omalovánka pro celou rodinu. Jejich další projekt (byť jej budou pouze produkovat … (více)

Filmasia 2007

Filmasia 2007

01.12.2007

Festival asijských filmů FILMASIA (www.filmasia.cz) má letos čtyři sekce: Zaostřeno na Hongkong, Pocta režisérovi: Johnnie To, Novinky asijského filmu a Asijská hororová noc. V programu je například… (více)

Reklama

Reklama