Reklama

Reklama

Bakaláři - Série 8 (1979) (série)


Obrázek (S08E37)

(epizoda)
Komedie / Krátkometrážní
Československo, 1979, 11 min

Obsahy(1)

Pravidla jsou pravidla... Povídka z oblíbeného cyklu Bakaláři 1979. Školačka, talentovaná kreslířka Lucie (V. Brůnová), nezíská ve školní výtvarné soutěži první cenu, protože nedodržela téma „Moje maminka a tatínek" a namalovala jen maminku. Jenže, ona tatínka nemohla namalovat, protože žádného nemá. A její maminku ta nespravedlnost v soutěži zamrzí. Jednomu ze členů poroty (F. Němec) se však Lucčin obrázek moc líbí a chce ho vydat v připravované knížce dětských kreseb. Předtím se však chce přesvědčit, že Lucka opravdu malovala obrázek sama a rozhodne se ji vyzkoušet. Maminky se ale tato nedůvěra velmi dotkne... (Česká televize)

(více)

Recenze (6)

MickeyStuma 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Povídka naráží hlavně na fakt, že i ve vzkvétajícím socialismu muže existovat dítě bez tatínka v rodině. Talentované dítě v malování, neústupnost poroty jenom kvůli tomu, že dítě v malbě nedodrželo téma o mamince a tatínkovy i když otce vůbec nezná a nafoukanost matky, které se nelíbí, když si chce jeden z poroty mající pochopení dítě vyzkoušet, jestli je opravdu tak dobré. Tohle může sloužit i jako skvělé ukázka o nejednoduchosti soužití své doby. ()

EKLEKTIK 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

"To si neumíte představit, co někteří rodiče dělají, aby jejich dítě vyhrálo." Dětský příběh, natočený podle zadaného tématu "Můj nezapomenutelný zážitek s dítětem", částečně připomínající události, vzniklé okolo návrhu nové budovy Národní knihovny od Jana Kaplického a vyprávějící o výtvarně nadané žákyni třídy 2.D, která sice byla diskvalifikována za něco, za co nemohla, ale zároveň získala to, co jí chybělo, stejně jako její mamince v podání Jaroslavy Brouskové, jejíž roli jsem jí opravdu nevěřil, na rozdíl od Františka Němce, který má děti, snad opravdu rád. ()

LadyPupu 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Na to, jak byla Brousková na ránu, se ten Němec snažil habakuk. Hezký příběh s pozitivním vyzněním. Němec fajn sympaťák, kterého by si asi přála potkat každá svobodná matka. ()

Galerie (4)

Reklama

Reklama