Reklama

Reklama

Bakaláři - Série 9 (1980) (série)


Host (S09E36)

(epizoda)
Komedie / Krátkometrážní
Československo, 1980, 20 min

Obsahy(1)

Co všechno se může odehrát jedné noci... Pan Kotrbáček (J. Sovák) pozve domů na noc studenta Zdeňka (A. Navrátil), se kterým se seznámil v hostinci a který chtěl původně spát pod širákem. Jeho žena (S. Zázvorková) však nezvanému hostu nevěří, dělá z něj "zlodějíčka" a schovává před ním vkladní knížky. Kotrbáček se s ženou pohádá a rozhodne se jí tuto hanbu oplatit. Na truc odejde z domu a odstěhuje se do kůlny. To je ale pěkná polízanice. Zítra už to bude vědět celá vesnice... (Česká televize)

(více)

Recenze (10)

otík 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Povídka vlastně o ničem. Sovák potká v hospodě mladíka, nechá ho doma přespat a řeší přes něj problémy se svou manželkou. Velice slabý námět, stejně jako i zpracování. ()

kingik 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Host do (studiové) chalupy, Jiří Sovák na scéně. Příběh je to skoro až neuvěřitelný. Postarší muž si na noc vezme k sobě nocležníka, mladíka z hospody, se kterým se znal sotva pět minut. Ale problém byl s jeho Jedubabou, která už tak důvěřivá nebyla a před návštěvníkem schovala vkladní knížky. Byly na heslo, takže by každému potencionálnímu zloději, byly na vytření socialistické prdele. Mladík se té noci stane prostředníkem mezi postaršími manželi, s nimiž ho čeká bezesná noc bez masturbace nad obrázkem vysmáté Helenky Vondráčkové z časopisu Melodie. Čeká ho mnohem náročnější a méně příjemnější úkol. Své hostitele bude totiž usmiřovat. Nevím, která piča měla tu potřebu poslat v tom osmdesátém roce do redakce Bakalářů canc, v němž jsem neuvěřil skoro ničemu. Dietl to možná jen nešťastně uchopil, ale zřejmě mu v Mlynské Dolině a na Jindřišské 16, slíbili banány bez fronty. Do toho prostě musel jít. Ta povídka je příšerně koncipovaná. Ovšem stále je na místě vynikající herecké obsazení. Sovákovi jsem ochotný uvěřit vše, dokonce i to, že nesoudruhoval a spiklenecky se smál pod vousy. A tak se stalo, že musím ocenit tohoto velikána českého herectví, který uměl vytvářet neopakovatelnou interakci s mladými herci, v tomto případě to byl Antonín Navrátil. Stella Zázvorková si odehrála nesympatickou babu, kterou prostě nelze mít rád. Jen mě jaksi zarazilo, že oba měli za děti třicátníky. Při vší úctě nevypadali na produktivní věk. Odehráno tedy vzorně a uvěřitelně. Dovolím si konstatovat, že režisér Jaroslav Dudek se uměl zkušeně pohybovat v prostředí sestávajícím výlučně ze studiových rekvizit, respektive studiových interiérů. Proto jeho režijní podání je dobré a vůbec nerušilo, že se nenatáčelo v reálných kulisách. Vyšla z toho debilně nastavená povídka, která si svoji kvalitu umí obhájit zejména v hereckém obsazení a příjemném režijním vedení. 50% ()

rakovnik 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Příběh sice málo uvěřitelný, ovšem díky duu Sovák - Zázvorková vcelku milý. Studiové kulisy také mohly být nahrazeny skutečnými interiéry, zvedlo by to výsledný dojem z filmu. ()

Galerie (7)

Reklama

Reklama