poster

Sasaeng gyeoldan

 • Jižní Korea

  사생결단

 • anglický

  Bloody Tie

 • USA

  Bloody Ties

Drama / Krimi / Thriller

Jižní Korea, 2006, 117 min

 • balone
  ***

  Opravdu jsem se rozhodoval, jestli tomu dám tři nebo čtyři hvězdy, ale jelikož bych změnil celkové hodnocení jenom o procento, dal jsem spíše menší, film se mi líbil, ale nijak mě nenadchl. Korea má ve své historii mnohem lepší snímky na toto téma. Seung mi byl zde velmi nesymatický a tak jsem si nemohl pomoc a dal ty zmíněné tři. Avšak určitě příběhem to stále patří mezi červená čísla. 65%(12.1.2010)

 • Flipnic
  ***

  Korejská gangsterka jakých jsou dnes desítky, možná stovky ... Polda a gangster spojují svoje síly, aby ze svého partnerství každý vytěžili co nejvíce. Každý po svém, ale každý má tomu druhému co nabídnout. Clý film je těžce průměrný, akce je pramálo, pořád se kecá a to nesmysly, nic pořádného se neděje, postavy nejsou nijak zvlášť zajímavé a chvílemi je to skutečně dost nepřehledné, zejména pak pro Evropana. Každopádně závěr filmu je fakt perfektní!!! Naprosto nečekaný chladný zvrat, nečekané vyústění až do samotného konce. I atmosféra na konci je jakoby z jiného filmu. Konec fakt parádní, ale dopracovat se k němu přes tu tradičně dlouhou stopáž není zrovna ta pravá zábava ... Alespoň pro mne ne ...(21.3.2011)

 • Adrian
  ****

  Čo sa v prvej polovici javí ako ťažšie stráviteľný mix čiernej komédie a policajného thrilleru, v druhej časti filmu nadobúda kontúry mrazivo cynického noir-u, ktorý presne v duchu názvu filmu (resp. jeho anglického ekvivalentu -> "Bloody tie" - postupne sa zaťahujúca slučka / kravata okolo krku) viaže divákove narastujúce napätie do koncetrovanej masy až do perfektne vygradovaného finále, v ktorom nie je miesto pre kompromisy a hlavní hrdinovia v "prezrení" spásu nenachádzajú. Takmer v štýle akčných thrillerov honkongskej školy v dekáde 80´s a s hudobným podfarbením detektívnych seriálov ešte o jednu dekádu späť, tvorcovia ponúkajú špinavý a nekompromisný pohľad na drogovú problematiku juhokórejského polostrova (ktorá v ich kinematografii podobne ako vyobrazenie možných gay motívov v armáde bola ešte donedávna neprelomiteľné tabu), tentokrát miesto hlavného mesta zosobnenú v "prístavnom" meste Busan, ktorého okolité kalné vody chladnosť snímky vhodne dokresľujú.(14.7.2006)

 • bartias
  ***

  Ze začátkuu černohumorná gangsterka se postupně mění ve vážný tragický příběh o přátelství, partnerství a vzájemném respektu mezi dvěma chlápky. Konec je hluboce působivý. Jenže pokaždé, když se atmosféra rozjede na plné pecky, režisér rychle utne hudbu a nálada je pryč. Pro toho, kdo asijskou kinematografii tak úplně nemusí, je tahle korejská tvrdá škola nakonec spíš nuda.(4.12.2011)

 • Cedr
  ****

  Kvalitní noir thriller o chatrné spolupráci mezi dealerem pervitinu a hardboiled policistou. Atmosféra Busanu prezentována převážně gangsterskýma očima nemá chybu. Úvodní voiceovery a občasné zabruslení do černého humoru taktéž ne. Bloody Tie ale veselým filmem rozhodně není. Bloody Tie byl v záplavu korejských thrillerů poněkud pozapomenut, neboť nefanouškovi žánru nic zásadního nepřinese. Žánrově zainteresovaní si ale definitivně přesto přijdou na své. Ze solidního a poctivého nadprůměru film o třídu výš navíc vytahuje naprosto perfektní závěr.(19.9.2014)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace