Gangjeok

강적

Les Formidables

Akční / Thriller

Jižní Korea, 2006, 118 min

Nevim cim to je, ale tyhle korejske akcni krimi mi velmi pripominaji jejich francouzskou obdobu ze 70. a 80. let - a to je jenom dobre. Tak akorad akce, detektivky a humoru abych nelitoval. Dalsi velmi zdarili pocin me oblibene provenience, no malem 5 hvezd.(20.11.2007)

Rozpočet $-miliónovTržby Celosvetovo $1,747,342(10.8.2010)

70%. Príbeh o neprávom odsúdenom mladíkovi za vraždu policajta, ktorý útekom z kriminálu sa snaží dokázať svoju nevinu a zároveň vytvára "nútený" buddie-team s kolegom zavraždeného policajta. Obohratá pesnička si udržuje slušné tempo hlavne vďaka formálnemu prevedeniu početných akčných sekvencií a silnej charizme Chun Jeong-myunga v postave neprávom odsúdeného delikventa.(9.8.2006)

Čekal jsem větší akční jízdu než jen, že budu muset čumět 2 hodiny jak hlavní postava pořád odněkud utíká a občas dostane na budku, přišlo mi to trošku roztahaný, málo zajímavý a zbytečně pomalý, aby to dokázalo nějak výrazně zaujmout a pobavit nějakou zběsilou akční složkou(17.4.2009)