Hunter x Hunter: Greed Island

• Japonsko

ハンターxハンター: Greed Island

Animovaný / Dobrodružný / Fantasy / Komedie

Japonsko, 2003, 8x23 min

V pořadí již druhá osmidílná OVA k anime Hunter x Hunter přináší nejenom nový příběhový arc ale taktéž novou animaci, která je barevnější a živější. Což se mnohým může líbit víc ale já byl hold zvyklej na starou dobrou školu a proto mě nová animace nijak neuchvátila, přesto se Greed Island povedl. Opět se do hlavních rolí vrací Gon a Killua. Kurapika s Leoriem jsou tentokrát skoro úplně zazděni... což je možná trošku škoda, nicméně na druhou stranu fér, jelikož byl v prním rozšířením zase hlavním charakterem Kurapika. Gon a Killua se konečně dostávají do utajené a velmi vzácné hry Greed Island a je to suprová jízda. Celé tempo anime se dost změnilo a po depresivní první OVA se GI snaží víc pobavit, než rozesmutnit. Což je vítaná změna... A musím za sebe přiznat, že mě tahle OVA bavila nejvíc ve chvílích, kdy se hrdinové dozvídali pravidla a všechno tak bylo jako jedno velké RPG. Autor mangy má zkrátka spoustu nápadů a je to jen dobře. Dějově se sice skoro nic neposunulo, ale tentokrát mi to moc nevadilo. Aspoň se hlavní duo naučilo nové techniky a seznámili se s holkou, která je bude do budoucna zřejmě provázet... no, nebylo to lepší jako původní anime, ale to jsem ani nečekal. První OVA byla smutná a depresivná, tahle zase vtipná a energická... a vlastně, proč ne?(17.12.2011)

Tohle mě uteklo. Konec nekonec. Další tríning, nová postava a posun v příběhu nula nic.(18.1.2018)