poster

Špinaví Irové

 • USA

  Black Irish

Drama

USA, 2007, 93 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • toi-toi
  ****

  Príjemný smutno-veselý film o disfunkčnej rodine, kde excelujú Angarano a hlavne Gleeson. Ide o príbeh, ktorých možno poznať milióny a nemusia byť písané scenáristom, skôr práve naopak. Príslušnosť k írskej národnosti je pre film sekundárna, dominuje láska k baseballu a osobné problémy jednotlivcov. Kiežby bol koniec filmu menej patetický..(27.1.2012)

 • dr.fish
  ****

  Tak jako sice žádný převratný kus, ale poctivý příběh irské rodinky z Bostonu. Dva bráchové, těhotná ségra a rozhádaní rodiče. Brendan Gleeson ve své klasické poloze tichého chlapíka se smyslem pro humor. Trochu mi to připomnělo Příběh z Bronxu. "Život je jako baseball, většinu času se v něm nic neděje". Tady se ale děje skoro celý film něco. Všici se musí holt poprat a vyrovnat se svou rodinou, která je stvořila, a bez níž být nemohou, ať je jakákoli. 80%(4.3.2015)

 • slunicko2
  ****

  Mizerné rodinné poměry a dospívající teenager. 1) Syrová výpověď o teenagerovi srdnatě bojujícím s mizernými rodinnými poměry působí upřímně a otevřeně. Chvílemi sice sklouzává do určitých klišé (úloha trenéra a amerického fotbalu vůbec), ale díky režisérově pevné ruce film úspěšně proplouvá Scyllou a Charybdou laciné sentimentality a happy endů - častých to úskalí filmů podobného zaměření. Střízlivost a uměřenost je největší předností tohoto díla. 2) Dobrý dojem posilují výborně napsané i zahrané postavy všech aktérů. Lze jim věřit, ano, takoví jsme, dobří i špatní, zmatení i cílevědomí, plni lásky i bolesti. Zvláště Michael Angarano se svým přemýšlivým až intelektuálně chápavým výrazem se mi zapsal do srdce. Pravda, nevypadá na šestnáct (taky mu v době natáčení bylo už 20), ale nějak mi to nevadí.(6.2.2009)

 • ApsidalTill
  ****

  Black Irish, trocha starší film (roku 2007), som si vyhľadal ako jeden z fanúšikov herečky Emily VanCamp (baletka s nenapodobiteľnou krásou v tele) a včera sme v okruhu kamarátov pozreli, s výsledkom: obstojná dráma s veľkými prvkami reality. Život Írov v Americkom meste, sa vôbec nesnaží nahovoriť niekomu z vonku, že by ich potomkovia kazili život svojim deťom ale naopak, ukazuje silné momenty v slabom rodinnom základe, kde krv síce nieje voda ale v rovnakej miere, sa môže zmeniť na žumpu a rozumový úpadok osobnosti. Aj keď som polovicu filmu nezaznamenal nejaký silnejší moment, pozeral som až dokonca a to nielen kvôli Emily ale hlavne, pre rozuzlenie chovaní hercov, ktoré muselo viac či menej mať rýchli spád.(22.10.2011)

 • BuryGol
  ***

  Já si nemůžu pomoct. Mně to přišlo strašně mdlý. Otcova role byla sice perfektní, ale matka byla ten klasickej typ vychrtlý vošklivky se staženejma vlasama. Terry byl taky držka a ta ségra sice moc hrát neuměla, ale aspoň že byla hezká. No a Cole mi hrozně připomínal jednoho týpka, kerýho fakt nemusim, takže si u mě taky nepolepšil. Navíc nerozumim baseballu a myšlenka že se najednou stane tolik věcí v jedný irský rodině z Bostonu je přece jen úsměvná. Do toho se míchal irskej dialekt s americkym a konec mě vyloženě naštval, páč byl klasicky vodfláklej. 60%.(22.2.2009)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace