Mezi nebem a zemí

• USA Conversations with God (více)
všechny plakáty

Film rozpráva skutočný príbeh Neale Donald Walscha, ktorý inšpiroval a zmenil životy miliónov ľudí po celom svete. Dej sa začína potom, čo si pri dopravnej nehode náhle zraní krk a stratí prácu. Krátko na to sa mení z normálne žijúceho chlapa na bezdomovca a jeho jedinou snahou je zostať na žive. Divák môže vidieť jeho emocionálny boj s každodennou realitou dostať sa k jedlu, k priateľom a znovunadobudnúť zmysel života. A práve vo chvíli, keď sa zdá, že veci idú správnym smerom, pohoršia sa. Neale sa plný hnevu a horkosti pýta Boha hromadu náročných otázok. (oficiální text distributora)

deac

Po zhlédnutí tohohle snímku jsem pochopil, proč jsem se tak zoufale po celý život vyhýbal knižní předloze. Už sám odpuzující název knihy je dostatečně výmluvný. A popravdě hledat transcendentno, či nějaký pocit sounáležitosti s ostatními hledajícími hovádky na podobných show, jaká byla v tomto filmu zpodobněna, mě docela děsí. ()

CHYREN

Dal bych pět hvězd. Kdyby se mi nestalo něco podobného. Kdybych s podobnými věcmi neměl nějakou zkušenost. Protože pak bych byl nadšený a nejspíš i "konvertovaný". Možná bych dal i pět hvězd proto, že jsem četl ty knihy. Nečetl. A těším se na ně. Prameny tak autentické o tomhle tématu jsou velmi vzácné. Kdo si pamatuje 90.-tá léta, pamatuje si i tu tsunami duchovní literatury, která se na nás ze Západu i Východu navalila. Zdá se, že tohle duchovní "setí", se dá sklízet střízlivě až v této době. Zrno se dělí od plev. Dávám 4 hvězdy, protože divácky vděčnější věci teprve výjdou na povrch. A určitě je někdo někdy zfilmuje. Se stejným nábojem autenticity, se stejnou i větší nadějí, jakou budí podobná díla. Nejsem věřící člověk. Nejsem ani typický ateista. Hledal jsem postoj k těmto otázkám a až nedávno mi napadlo, že z mého pohledu je nejlepší vnímat Boha a vědu jako oddělené vesmíry. Pro každodenní praxi. Duchovno je zcela jiná dimenze, která by se měla také používat jako nástroj. Jako nástroj vlastní regenerace, očisty a vnitřního zdraví. Nemá to nic společného s církví, nebo vírou. Duchovno by mělo sloužit jen nám samým. Tak jak potřebujeme. Hlavní hrdina Boha potřeboval. Z jeho životopisu je to logické. My můžeme mít mnoho Bohů i bohů, cokoliv. Když nám to pomůže být více lidmi a tak nějak se vyhýbat zlu a hlouposti. A přitahovat moudrost, zvídavost a pravdu. naši pravdu i tu univerzální. ()

Pavlo

Film, ktory je vhodny do kazdej zivotnej situacie cloveka - ci ste stastni alebo ste na dne. Obsahuje velke myslienky a je nakruteny velmi dobrym sposobom. Herecky nadpriemerne zahrane. Urcite je vhodne vidiet film viackrat a siahnut po knihach. "Plytke miesta" v tomto filme nenajdete. ()