poster

Mezi nebem a zemí

 • USA

  Conversations with God

 • Slovensko

  Rozhovory s Bohom

Drama / Dobrodružný

USA, 2006, 109 min

Režie:

Stephen Deutsch

Předloha:

Neale Donald Walsch (kniha)

Scénář:

Eric DelaBarre

Kamera:

João Fernandes

Producenti:

Stephen Deutsch

Scénografie:

Renee Prince

Kostýmy:

Muriel Stockdale
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • zahadum
  ****

  Kocháte sa božsky krásnou blondínkou chvíľka nepozornosti a váš život sa radikálne zmení. Nie som veriaci človek to priznám hned na začiatku ale tento film nie je prázdna agitácia alebo kázanie v štýle bu bu bu....každý si v príbehu Neala Walscha nájde toho svojho boha..ja som si svojho našiel a " porozprával " som sa s ním.(21.8.2011)

 • HonzaSim
  ****

  Když jsem si přečetl, že tento příběh inspiroval a změnil miliony životů, čekal jsem bombu, ta se ale nekonala. Můžu říct, že jsem si myslel, že film bude o člověku, který byl smrti na vlásku a dostal se do prostoru, kde začal mluvit s Bohem. Nakonec se z toho vyklubal nepříliš záživný příběh o člověku, ze kterého se ze dne na den stal bezdomovec a život se mu otočil. To zásadní přišlo až ve druhé hodině. Vyřčená slova Boha jsou určitě k zamyšlení, ale nemyslím si, že se zmínilo něco převratného. (SPOILER: Více mě fascinovala cesta, na které se z bezdomovce stal bohatý spisovatel a inspirace, že ke zbohatnutí stačí mít dobrý nápad.) Závěr mi trochu připadal jako reklama na náboženství, ale chápu, že to k filmu patřilo. 65%(4.9.2015)

 • Mia...
  *****

  Uff .. No ... To jsem dlouho nezažila, aby se mnou film tak emocionálně zamával tímto směrem. A potřebovala jsem to ... takže ano, film si Vás najde, když je to třeba, věřte tomu. Vyvolával ve mně pocity a emoce pokrytectví a dojetí - střídavě neustále dokola. Je to jako by mi někdo příšerně nafackoval a pak mě utěšoval a hladil po vlasech. Jsem velmi vděčná za to, že jsem to mohla vidět a zase si pár věcí uvědomit......... Děkuji Ti, Ty víš :)(20.10.2015)

 • filmharmony
  *****

  ...vždycky se musíme rozhodnout... u každého filmu... i u tohoto... jak přiblížit vnitřní hledání člověka... ...a jeho nalezené odvědi, které přinášejí další otázky... možná nám to vždycky bude připadat trochu patetické... ale... to je škoda... protože každá odpověď, které vnímavě přichází, si zaslouží právo na život...(18.3.2014)

 • WANDRWALL
  ****

  Nakolik jde o skutečný příběh? To je zde tak nepodstatné, ale že by změnil životy miliónů lidí? To sotva. tedy jen těch, co se dosud nesetkali s podobnou zkušeností, tedy se ani nezabývaly základními otázkami lidské existence. Změnit to může jen lidi se zkušeností, co si za ní jdou, co ji vyhledávají, či lidi, co něco nečekaného už zažili, a potřebují si v tom udělat pořádek. Ale běžné, konzumní lidi, ani takový film nezmění. A těch je většina. K vyššímu já se člověk obrací tehdy, když se loučí se životem, a klade si otázky, které by si - pokud jeho život probíhá bez vzruchů - neklade. A dějiny lidstva, dnešního druhu, které nejsou až tak dlouhé, tak nás učí, že bůh byl často jen záminkou pro prosazení člověka na úkor druhého, snahou po majetku, snahou vnutit druhým svou vůli atd. Filozofii se věnuje málo lidí, ale ona zde je i bez toho kdo co o ní ví. Každý je svého štěstí strůjcem, každý se má zabývat i tím, co mu nevoní, a tenhle film je právě o těchto otázkách, takže asi i proto ho shlédlo tak málo uživatelů, neb ti se více drží hesla - stačí mi - chléb a hry.(4.9.2010)

 • - Na konci titulků je možno vidět ještě jednu scénu. (Mia...)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace