poster

Mezi nebem a zemí

 • USA

  Conversations with God

 • Slovensko

  Rozhovory s Bohom

Drama / Dobrodružný

USA, 2006, 109 min

Režie:

Stephen Deutsch

Předloha:

Neale Donald Walsch (kniha)

Scénář:

Eric DelaBarre

Kamera:

João Fernandes

Producenti:

Stephen Deutsch

Scénografie:

Renee Prince

Kostýmy:

Muriel Stockdale
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • mat.ilda
  **

  Mám problém s uvěřitelností, a to jsem paradoxně věřící :-), celé mi to připomíná taková ta shromáždění, kde slepí vidí, chromí chodí, mrtví ožívají..., ne vážně, netvrdím, že si pan Walsch vymýšlí, jen mně nesedí, že zná odpověď na každý z dotazů a zodpovídá je hodně šalamounsky a přitom si několikrát protiřečí, myslím, že v parku měl hodně času na přemýšlení, jak se stát šikovným manipulátorem ve jménu Boha, nebo se pletu a jsem nedůvěřivá kvůli nepovedenému filmovému zpracování. Každopádně mě pobavilo, jak se lidé sveřepě brání věřit v existenci Boha, nazývají jej předsudkem, jeho zákony jim přijdou jako středověké pověry a směrem k církvi mají jen slova pohrdání - a pak se zrehabilituje jeden z nejubožejších, prohlásí, že mluví s Bohem, pro každého má vzkaz, který se dobře poslouchá a voalá - všichni mu provolají hosana! Přitom mají všechno přímo před nosem, včetně hovorů s Bohem, kolikrát se stačí řídit pouze vlastním svědomím - to je ten hlas, který vám našeptává, že se někdo dívá. NEPOCHOPENÁ SCÉNA: Leořino předsevzetí, že už nebude trávit život vyděláváním na živobytí, chce vytvořit nový, založený na lásce a soucitu - ó, jak jednoduché, tak hodně štěstí, Leoro.(8.3.2012)

 • filmharmony
  *****

  ...vždycky se musíme rozhodnout... u každého filmu... i u tohoto... jak přiblížit vnitřní hledání člověka... ...a jeho nalezené odvědi, které přinášejí další otázky... možná nám to vždycky bude připadat trochu patetické... ale... to je škoda... protože každá odpověď, které vnímavě přichází, si zaslouží právo na život...(18.3.2014)

 • Politik
  ****

  Film o člověku z The Secret. Hodně duchovní film a věřím, že je to skutečný příběh. Knihy mám dlouho, jen jsem se do nich pořádně nepustil kvůli předsudkům ke slovu Bůh. Teď si je asi přečtu a film budu doporučovat dál. Zpracování sice průměrné, ale jsem rád, že tato věc byla vůbec zfilmována. Naděje.(24.9.2011)

 • zahadum
  ****

  Kocháte sa božsky krásnou blondínkou chvíľka nepozornosti a váš život sa radikálne zmení. Nie som veriaci človek to priznám hned na začiatku ale tento film nie je prázdna agitácia alebo kázanie v štýle bu bu bu....každý si v príbehu Neala Walscha nájde toho svojho boha..ja som si svojho našiel a " porozprával " som sa s ním.(21.8.2011)

 • laik_60
  ***

  americká sladkosť "ako z bezdomovca s dolámaným krkom sa stať milionárom". Ešteže ten pán Wlasch nestretol svojich známych v tom "bezdomoveckom parčíku". Celý film je presiaknutý vôňou scientologickej filozofie a New Age. Napriek tomu "duchovno" a dobre volené vety v monológoch ("dialógoch s Bohom)" mali niečo do seba a film obohatili. Ale najlepšia bola posledná veta od jeho obdivovateľky "aj ja sa rozprávam s Bohom". Domnievam sa totiž , že s Nim sa rozpráva každý, len si to neouvedomuje, ešte aj ateista keď povie vetu "neverím v Boha" je vetou začiatku komunikácie s Nim. :)(12.1.2014)

 • - Na konci titulků je možno vidět ještě jednu scénu. (Mia...)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace