poster

Mezi nebem a zemí

 • USA

  Conversations with God

 • Slovensko

  Rozhovory s Bohom

Drama / Dobrodružný

USA, 2006, 109 min

Režie:

Stephen Deutsch

Předloha:

Neale Donald Walsch (kniha)

Scénář:

Eric DelaBarre

Kamera:

João Fernandes

Producenti:

Stephen Deutsch

Scénografie:

Renee Prince

Kostýmy:

Muriel Stockdale
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • tahit
  *****

  Už dávno jsem neviděl tak zajímavě ztvárněné pojetí příběhu, který je, pravda, v ledasčem zvláštní, ale v duchovní linii předčil mé očekávání. Díky pane Walschy za pěkná slova, jste především moudrý člověk, který myslí nejen na sebe, ale hlavně ze sebe. Udržet úroveň a ještě udělat kariéru s bezdomoveckou zkušeností. Tak tomu říkám opravdu, mít velké štěstí.(23.12.2012)

 • Cappuccino
  ****

  Užívateľ lesumir to vystihol na jedničku. "Film, ktorý sa nehodnotí mysľou, ale dušou". Nič viac by pravdepodobne nebolo potrebné napísať. __ Téma hovorov s Bohom nesmiete brať doslovne - tak isto ako aj vo filme. Je to len obrazné pomenovanie toho, že Boh je vo vás. Boh je s vami a vy ste v ňom. Vy ste ním. A verte mi, nevravím o Bohu na obláčiku s dlhou, striebristou briadkou. Jednoducho máte moc riadiť si svoj život. Všetko je založené na princípe "zákona príťažlivosti". __ Odhliadnuc od prvých deviatich minút, ktoré mi bohužiaľ pripomínali scénu z filmu Donnie Darko (ten pedofil, áno), nemám absolútne žiadnu výtku k réžii, hereckým predstaviteľom, k príbehu - skrátka k ničomu. __ Reálne, miestami smutné, emočne napäté. Čo však najviac obdivujem na pánovi Stephenovi Simonovi? Na nič sa nehrá. Jednoducho vo väčšine dramat cítite taký ten "nátlak" režiséra. Nátlak, ktorý vás akoby nútil nasilu precítiť dejové udalosti. Conversations with God o ničom nefilozofuje, nič nepredstiera. Film od váš vyžaduje len jedno - počúvájte a zvoľte si svoju cestu. Prijmete toho "bradatého mužíčka" vo vás alebo ho zahodíte ako blúdny výmysel spisovateľa, zarábajúcom na ľudských citoch? __ Jedna vec je istá - nieste nútení absolútne k ničomu - čo sa týka "Boha" vo vašom vnútri - narozdiel od kresťanskej cirkvi.(27.7.2010)

 • gogo76
  ****

  Môžte mať na Boha akýkoľvek názor, ale isté je, že príbeh človeka, ktorý po autonehode príde o všetko a stáva sa z neho bezdomovec, vás chytí za srdce. Takmer 2/3 filmu sledujeme jeho neľahkú cestu bezdomovca, ktorý sa nechce zmieriť s osudom. Zo všetkých síl sa snaží nájsť si prácu a znova sa vrátiť na svoje miesto v spoločnosti. Realita je však krutá i v Amerike...Film sprevádza veľmi kvalitná hudba, ktorá v spojení s neľahkým a smutným osudom hlavného hrdinu spoľahlivo zaujme i dojíma. Slabšie a citlivejšie povahy si možno poplačú. Scény samotných rozhovorov s Bohom mi až tak zaujímavé neprišli, ale jeho príbeh pokračuje spísaním myšlienok a vydaním knižného bestselleru. Na film sa dá pozerať i ako na ďalší splnený americký sen, ale takmer 2/3 filmu sú smutné, preto mu to šťastie prajete. 70%.(2.1.2014)

 • HonzaSim
  ****

  Když jsem si přečetl, že tento příběh inspiroval a změnil miliony životů, čekal jsem bombu, ta se ale nekonala. Můžu říct, že jsem si myslel, že film bude o člověku, který byl smrti na vlásku a dostal se do prostoru, kde začal mluvit s Bohem. Nakonec se z toho vyklubal nepříliš záživný příběh o člověku, ze kterého se ze dne na den stal bezdomovec a život se mu otočil. To zásadní přišlo až ve druhé hodině. Vyřčená slova Boha jsou určitě k zamyšlení, ale nemyslím si, že se zmínilo něco převratného. (SPOILER: Více mě fascinovala cesta, na které se z bezdomovce stal bohatý spisovatel a inspirace, že ke zbohatnutí stačí mít dobrý nápad.) Závěr mi trochu připadal jako reklama na náboženství, ale chápu, že to k filmu patřilo. 65%(4.9.2015)

 • lesumir
  *****

  I'll Be There. Tohle není vytržený text od Lennyho Kravitze z písně I'll Be Waiting, ale polední věta z tohohle filmu. Z filmu, který by si vás měl sám najít, - což se ukázalo jako nepřesné, když si člověk přečte předešlé dva komentáře -. Z filmu, který by jste měli vidět před četbou, nebo i po četbě hovorů s bohem od Neale Donald Walsch. Já to udělal před četbou a jsem za to rád, jakoby na mě film promlouval. První jsem se sice trošičku smál tomu, že si prostě maník mluví s bohem, ale tenhle film mě přesědčil, že tomu tak doopravdy je a může s ním hovořit každý, protože je uvnitř nás a s vírou nemá naštěstí nic společného. Z filmu, který byl dojemný a pohladil na duši příběhem podle skutečné událostil, doprovázený éterickou hudbou a výborným výkonem Henryho Czernyho. Z filmu, který se nehodnotí myslí, ale duší.(28.6.2008)

 • - Na konci titulků je možno vidět ještě jednu scénu. (Mia...)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace