Mezi nebem a zemí

• USA Conversations with God (více)
všechny plakáty
Trailer

Film rozpráva skutočný príbeh Neale Donald Walscha, ktorý inšpiroval a zmenil životy miliónov ľudí po celom svete. Dej sa začína potom, čo si pri dopravnej nehode náhle zraní krk a stratí prácu. Krátko na to sa mení z normálne žijúceho chlapa na bezdomovca a jeho jedinou snahou je zostať na žive. Divák môže vidieť jeho emocionálny boj s každodennou realitou dostať sa k jedlu, k priateľom a znovunadobudnúť zmysel života. A práve vo chvíli, keď sa zdá, že veci idú správnym smerom, pohoršia sa. Neale sa plný hnevu a horkosti pýta Boha hromadu náročných otázok. (oficiální text distributora)

Trailer

HonzaSim

Když jsem si přečetl, že tento příběh inspiroval a změnil miliony životů, čekal jsem bombu, ta se ale nekonala. Můžu říct, že jsem si myslel, že film bude o člověku, který byl smrti na vlásku a dostal se do prostoru, kde začal mluvit s Bohem. Nakonec se z toho vyklubal nepříliš záživný příběh o člověku, ze kterého se ze dne na den stal bezdomovec a život se mu otočil. To zásadní přišlo až ve druhé hodině. Vyřčená slova Boha jsou určitě k zamyšlení, ale nemyslím si, že se zmínilo něco převratného. (SPOILER: Více mě fascinovala cesta, na které se z bezdomovce stal bohatý spisovatel a inspirace, že ke zbohatnutí stačí mít dobrý nápad.) Závěr mi trochu připadal jako reklama na náboženství, ale chápu, že to k filmu patřilo. 65% ()

JASON_X

Někdy někde jsem o tomhle filmu něco četl a nejspíš mě to něčím zaujalo, protože jsem si ho stáhl. Ale pak na něj zapomněl a "objevil" ho až o řadu měsíců později. Myslel jsem si, že se budu škodolibě pošklebovat nějaké slabomyslné americké slátanině na intelektuální i duchovní úrovni jehovistických časopisů, ale zase až tak hrozné to nebylo. Jistě, je to celé přeslazené, nasáklé pathosem, tradičně podbarvené odpudivou cajdákovitou hudbou a předžvýkané tak, aby to strávily i pologramotné americké paničky po klimaktériu (kterýmžto jsou knihy i filmy tohoto druhu převážně určeny), ale dalo se na to (jednou) koukat. Knihu pana Walsche jsem nečetl a ani číst nehodlám, protože by mi nic nového neřekla ani nedala, ale nepochybuji o tom, že spoustě lidem mohla pomoci vyrovnat se s nepříznivým a bezútěšným životním údělem, takže její užitečnost je nepopíratelná. ()

WANDRWALL

Nakolik jde o skutečný příběh? To je zde tak nepodstatné, ale že by změnil životy miliónů lidí? To sotva. tedy jen těch, co se dosud nesetkali s podobnou zkušeností, tedy se ani nezabývaly základními otázkami lidské existence. Změnit to může jen lidi se zkušeností, co si za ní jdou, co ji vyhledávají, či lidi, co něco nečekaného už zažili, a potřebují si v tom udělat pořádek. Ale běžné, konzumní lidi, ani takový film nezmění. A těch je většina. K vyššímu já se člověk obrací tehdy, když se loučí se životem, a klade si otázky, které by si - pokud jeho život probíhá bez vzruchů - neklade. A dějiny lidstva, dnešního druhu, které nejsou až tak dlouhé, tak nás učí, že bůh byl často jen záminkou pro prosazení člověka na úkor druhého, snahou po majetku, snahou vnutit druhým svou vůli atd. Filozofii se věnuje málo lidí, ale ona zde je i bez toho kdo co o ní ví. Každý je svého štěstí strůjcem, každý se má zabývat i tím, co mu nevoní, a tenhle film je právě o těchto otázkách, takže asi i proto ho shlédlo tak málo uživatelů, neb ti se více drží hesla - stačí mi - chléb a hry. ()

KrestanFilms

Za příběh a zpracování hvězdičku. A ten zbytek? Film bych shrnul asi takto - je v něm shrnuto mnoho pravd ale i mnoho scestných myšlenek. Hned od začátku mi přišlo, že je to jako řeč přátelů Joba - ano, všichni měli jistou pravdu. Ale co na to pak řekl Bůh sám? Když jsem tak trochu zabrousil na oficiální stránky tohoto projektu, zjistil jsem, že je to vyloženě antikřesťanské - člověk se sám povyšuje na Boha. Ve výsledku tento film NEDOPORUČUJI! ()

Mia...

Uff .. No ... To jsem dlouho nezažila, aby se mnou film tak emocionálně zamával tímto směrem. A potřebovala jsem to ... takže ano, film si Vás najde, když je to třeba, věřte tomu. Vyvolával ve mně pocity a emoce pokrytectví a dojetí - střídavě neustále dokola. Je to jako by mi někdo příšerně nafackoval a pak mě utěšoval a hladil po vlasech. Jsem velmi vděčná za to, že jsem to mohla vidět a zase si pár věcí uvědomit......... Děkuji Ti, Ty víš :) ()

• Na zachytenie vianočného sprievodu v Ashlands bolo použitých 5 kamier. Na hlavnej ulici sa vtedy objavila takmer polovica mesta - okolo 10 000 ľudí. (Arsenal83)
  • Autobus, ktorý vo filme odviezol Nealeho (Henry Czerny) z parku, bol vyradený lokálny autobus zakúpený v aukcii. Tento špecifický autobus bol v prevádzke v rokoch 1991-2 a na rovnakej trase, ktorou musel Neale cestovať, aby sa dostal do práce, a bol teda takmer určite jedným z tých istých autobusov, ktorými Neale išiel počas skutočných udalostí zobrazených vo filme. (Arsenal83)
  • Štáb sa pri nakrúcaní čudoval, ako im presne vychádza počasie podľa potreby. Keď potrebovali hmlisté rána pre nakrútenie scén, tak práve v tie dni bola hmla. Keď potrebovali sneženie, tak rovnako tak začalo snežiť a režisér uviedol, že akurát keď zakričal "strih" pri poslednej klapke, odrazu prestalo snežiť. (Arsenal83)