Mezi nebem a zemí

• USA Conversations with God (více)
všechny plakáty

Film rozpráva skutočný príbeh Neale Donald Walscha, ktorý inšpiroval a zmenil životy miliónov ľudí po celom svete. Dej sa začína potom, čo si pri dopravnej nehode náhle zraní krk a stratí prácu. Krátko na to sa mení z normálne žijúceho chlapa na bezdomovca a jeho jedinou snahou je zostať na žive. Divák môže vidieť jeho emocionálny boj s každodennou realitou dostať sa k jedlu, k priateľom a znovunadobudnúť zmysel života. A práve vo chvíli, keď sa zdá, že veci idú správnym smerom, pohoršia sa. Neale sa plný hnevu a horkosti pýta Boha hromadu náročných otázok. (oficiální text distributora)

CHYREN

Dal bych pět hvězd. Kdyby se mi nestalo něco podobného. Kdybych s podobnými věcmi neměl nějakou zkušenost. Protože pak bych byl nadšený a nejspíš i "konvertovaný". Možná bych dal i pět hvězd proto, že jsem četl ty knihy. Nečetl. A těším se na ně. Prameny tak autentické o tomhle tématu jsou velmi vzácné. Kdo si pamatuje 90.-tá léta, pamatuje si i tu tsunami duchovní literatury, která se na nás ze Západu i Východu navalila. Zdá se, že tohle duchovní "setí", se dá sklízet střízlivě až v této době. Zrno se dělí od plev. Dávám 4 hvězdy, protože divácky vděčnější věci teprve výjdou na povrch. A určitě je někdo někdy zfilmuje. Se stejným nábojem autenticity, se stejnou i větší nadějí, jakou budí podobná díla. Nejsem věřící člověk. Nejsem ani typický ateista. Hledal jsem postoj k těmto otázkám a až nedávno mi napadlo, že z mého pohledu je nejlepší vnímat Boha a vědu jako oddělené vesmíry. Pro každodenní praxi. Duchovno je zcela jiná dimenze, která by se měla také používat jako nástroj. Jako nástroj vlastní regenerace, očisty a vnitřního zdraví. Nemá to nic společného s církví, nebo vírou. Duchovno by mělo sloužit jen nám samým. Tak jak potřebujeme. Hlavní hrdina Boha potřeboval. Z jeho životopisu je to logické. My můžeme mít mnoho Bohů i bohů, cokoliv. Když nám to pomůže být více lidmi a tak nějak se vyhýbat zlu a hlouposti. A přitahovat moudrost, zvídavost a pravdu. naši pravdu i tu univerzální. ()

Pavlo

Film, ktory je vhodny do kazdej zivotnej situacie cloveka - ci ste stastni alebo ste na dne. Obsahuje velke myslienky a je nakruteny velmi dobrym sposobom. Herecky nadpriemerne zahrane. Urcite je vhodne vidiet film viackrat a siahnut po knihach. "Plytke miesta" v tomto filme nenajdete. ()

Konev odpad!

Podle pan Walsche si máme plnit své sny, jít za nimi, dělat si co chceme bez ohledu na Boží zákony a když je nám ouvej, tak zavolat na tísňovou linku Bohu, který "je pořád s námi"? To by byl Bůh hloupý a VELMI malý Pán. Bůh nepotřebuje nikoho k napsání další knihy, protože už jednu Knihu napsat nechal - Bibli. Tam je vše, co potřebujeme vědět a je to v rozporu s tím, co tvrdí pan Walsch, který z Božího slova ani jednou necitoval. ()