poster

Na domácí půdě

 • USA

  Home of the Giants

Drama / Sportovní

USA, 2007, 98 min

 • Icefist
  ***

  O sport zde jde až v druhé řadě, slouží spíše jako výstelka. Na prvním místě se řeší vztahy a ne úplně špatně. Nejvíce ale musím vyzdvihnout hudbu, která přicházela vždy kdy měla a dokázala zaujmout. Herecky solidní a tak největší rezervy jsem viděl ve faktických chybách co se basketbalu týkalo. Celkově ale nezklamalo. Od mého hodnocení lze odečíst deset procent v tom případě, pokud nejste milovníci filmů spojených se sportem. Já jsem. 70 % Oblíbená část- odkrytí pointy dramatické linky v baru(30.7.2014)

 • freddy
  ****

  Pro svůj jubilejní 600. komentář jsem si zvolil právě tento zajímavý sportovní film, který se věnuje hře nazvané basketbal. Ale to není samozřejmě všechno, tento film je totiž více o kamarádství dvou dospívajících mladíků, kterým to docela klapalo, dokud se nevrátil z vězení bratr jednoho z nich. A tak spíše více než o basketbalu je film o přátelství a o poznání, že něco, co vypadá jako pravé přátelství, ve skutečnosti může být něčím jiným, na což musí ale jeden z hrdinů přijít sám a uvědomit si to. V hlavní roli je zde k vidění už v poněkud téměř dospělé roli bývalá dětská hvězda Haley Joel Osment, a i jako teenager vypadá a hraje docela solidně, a řeknu vám, že to byl dost nezvyk vidět toho malého klučinu najednou dospělého. Ale zahrál to dobře a nemohu proti jeho výkonu nic namítat. Zdatně mu potom sekundoval Ryan Merriman v roli místní basketbalové hvězdy. Vlastně až na Osmenta jsem zde žádné herce nepoznával, a to vždy u filmů vítám, protože se pak mohu snáze soustředit na film. A tento film byl opravdu docela vydařený, sportovní dramata mám rád, a pokud je to navíc spíše o teenagerech než o dospělých lidech, tak to je pak pro mě naprosto ideální kombinace. Takže tenhle film si ode mne vysloužil čtyři hvězdičky. Za určitou klišovitost a předvídavost strhávám totiž jednu hvězdičku.(25.7.2009)

 • Mangus
  **

  Basket mám rád a preto som si tento film aj pustil. Druhý dôvod bol Haley Joel Osment, ktorého filmy sú obvykle skvelé. Ale toto je z roku 2007, nie 1996-2000 a chlapec nám dospel. Bohužiaľ, moc mu to neprospelo. O hereckej stránke nehovorím, aj keď prirodzenosti ubudlo. Haley proste už nie je sympatický a skôr mi vo filme vadí (ale môže to byť len môj dojem). Na druhej strane má film celkom dobrú myšlienku, avšak málo basketu a stále tmavé scény z auta. V druhej polke sa už začnete nudiť a túto nudu pretrhne akurát tak rozuzlenie zápletky, ktoré je dosť prekvapivé, ale čerešnička na pokazenej torte tortu nevylepší. 4/10(17.8.2009)

 • T2
  ***

  Rozpočet $4milióny║ Hoci v základe nič prevratné ale aspoň to je zručne zrežírované, herci zaujali, záver filmu potešil. /55%/(31.5.2010)

 • ecceHOMMO
  **

  Viac sklamaní ako príjemných prekvapení na mňa čakalo v tomto snímku......Osment, ktorý zaujal najmä v snímku Pošli to ďalej svojou charizmov.....ju akokeby stratil......príbeh samotný je nezáživný.....jediné čo stojí za to je rozuzlenie krimi zápletky......a Ryan Marriman tu tiež podáva fajn výkon.......**/***(22.8.2009)