Kokainoví kovbojové

• Česko Cowboy Cocaine (festivalový název) (více)

Píší se 80. léta a nemilosrdní kolumbijští kokainoví magnáti ovládli Miami a přinesli s sebou nevídané násilí. Sledujte, jak se z Miami stane jejich centrum. (Filmbox)

Le artist nova

Opravdu zajímavý dokument. Co mne však doslova iritovalo, bylo pomyšlení, při rozhovorech s "bývalými" dealery na to, jak v podstatě tihle lidé myslí. Děsím toho, s jakou mentalitou tihle lidé žijí. Snížili se k prodeji toho největšího svinstva, chladnokrevným vraždám a obhájí si to tím, že byli chudí a přeci nepůjdou dřít do MacDonaldu. Rozumím tomu, že pro mnohé lidi jsou drogy lákavým tiket na cestu k bohatství. Ironii je, že tihle lidé neznají slovo: dost. a z bídy se přesouvají až za hranice multi milionového majetku a stále chtějí víc a víc. A pak až policie "stáhne smyčku kolem jejich hrdel", učiní pokání a tím, že udají někoho jiného se vyhnou vlastnímu trestu. Na konci snímku vidíte člověka, který chce žít přesně tento život. Což mne doslova paralyzovalo od logiky tohoto světa... Jak říkám, dokument rozhodně vystihuje to, co má. Perfektně zpracován a nacpán k prasknutí zajímavostmi. ()

bohhous22

Fenomén kokain a stovky informací,typů a příběhů(dle skutečnosti samozřejmě),jak se droga dostávala ze zemí výrobců až k nosům filmových,sportovních, politických osobností tehdejší doby.Doslova geniální vynalézavost a vychytralost pašeráků společně s bezmeznou drzostí vládne tomuto jedinečnému kousku,u kterého budete jen nevěřícně kroutit hlavou,jakými možnými i nemožnými způsoby obchody fungovaly (a jistě stále fungují a fungovat budou).Neuvěřitelné jak kokain posílil ekonomiku na Floridě v době recese.Vystavěl města jako Miami do hypermoderní podoby, jež vznikala na zvrácených základech korupce s příměsí hektolitrů krve a oderu střelného prachu z AK-47!Necelé dvě hodiny poctivé edukace.Dalo by se napsat mnohem více,žádný komentář ovšem nevystihne formu a obsah tohoto skvostu,který zkrátka musíte vidět!!!A druhý díl nevynechat. ()

samuelsson

Šokujúce. Týmto jedným slovom by sa dal vyjadriť film Cocaine Cowboys. Tento dokument rozprávajúci o začiatkoch drogového biznisu v USA je brutálny, reálny a poučný. Veľmi sa mi páčilo, že „autori“ uviedli aj čísla, stratégie, obchody, techniky, ... proste všetko čo sa len s drogovými mafiánmi spojiť dá. Zatknutý/ prepustený väzni rozprávajú, ako sa smiali na filmoch v kinách alebo telke (napr. Miami Vice) a charakterizovali to ako blbosť. Taktiež môžeme pozorovať zmeny mesta Miami (hlavne infraštruktúra). Je zjavné, že polícia bola, je a bude vždy o krok pozadu a tento rozbehnutý biznis sa už zastaviť nedá. Zaujímavé je, že sa nenudíte, aj vďaka brutálnym snímkom (policajných záberoch), ktorých je vo filme naozaj dosť. A motív všetkého tohto? Peniaze! Ak sa chcete dozvedieť niečo viac o drogových karteloch, potom je pre Vás Cocaine Cowboys to „pravé orechové“. ()

Pinkman

Nejlepší dokument o kokainu a jeho pašování. Jon Roberts v něm vykládá neuvěřitelný historky, ale když si přečtete jeho knihu American Desperado, tak zjistíte, že toho v Cocaine Cowboys neřekl ani desetinu. Je to, vedle Griseldy Blanco, pro mě největší postava 80. let ve světě zločinu. Nedávno zemřel a v Hollywoodu se chystají natočit film podle jeho knihy, kde ho má hrát Mark Wahlberg... ()

Desmi

Je pravdou, že jsem při sledování tohoto dokumentu měl hroznou chuť rozjet svůj vlastní byznys, protože hlavně v první polovině je to líčeno jako nejúžasnější povolání na světě. Pak se ale odnikud vynoří Kmotra a.k.a. Anděl smrti a začne vraždit. Najednou už o tak skvělej přivýdělek nejde. Osobně se mi nejvíc líbily výpovědi zúčastněných osob a jenom jsem žasnul nad tím, jak bez obalu dokáží mluvit o vraždění apod. Byla to tenkrát v Miami asi dost divoká léta.. ()

knoxville

Vystupuju tam paseraci co si odsedeli 12 rokov ale aj byvaly najomny vrah ktory zabil desiatky ludi odsudeny na dozivotie. Postupy pasovania, pranie spinavych penazi, situacia v meste ktore istu dobu pripominalo divoky zapad, vrazdy, nasledne minanie milionov nepotrebnych dolarov...rozpravaju o svojej minulosti s uplnou lahkostou, ako keby vraveli co mali vcera na obed. Skutocne zaujimavy, povedal by som celkom nezvycajny dokument pri ktorom sa urcite nebudete nudit. ()

wrzec

Král mezi dokumenty o drogové tématice. Bylo až šokující zjistit, že všem těm vyžraným mafiánským bossům a jejich zjizveným zabijákům, velela nakonec jedna ženská! Něvěřícně jsem kroutil hlavou nad počtem vražd v Miami v 70.-80.letech, jako že žít v té době tam, muselo být velice zajímavé. Vyprávění hlavních aktérů, člověk ani na poprvé nestačí vstřebat, zejména zážitky doživotně zavřeného Riviho byli silné kafe. ()

wetrix

Až na to, že jsem skoro nestíhal číst překlad, ikdyž anglicky umím, ale přece jen hovorová americká aj je něco jiného, to bylo nečekaně dobré, ikdyž ve finále trochu zmatečné, kdo je vlastně kdo . ()

lahvi

Todle je moje.) Tadle tematika, tadle cast historie..a ne kvuli Scarface, jako pro mnohe. Samotne o sobe me to zajima a fascinuje. Koukal jsem i na dokument "Pablo Escobar: King of Cocaine" a jsem teda pekne vytocenej, protoze jeden z techto dokumentu lze nebo prinejmensim hodne zkresluje. Coz je teda u dokumentu zasadni problem. V jednom se rika, jak za vsim stoji Pablo Escobar, ve druhem zase za vsim stoji Griselda Blanco. V Cocaine Cowboys je aspon jedna zminka, ze to Griselda privedla Pabla do teto spolecnosti a uvedla ho na trhu s kokainem. V dokumentu o Pablovi neni o Griselde ani slovo, on je zde vykreslovan, jako ten nejvyssi. Vsechny ty vrazdy a nasilne cinny jsou prisuzovany v jednom dokumentu jednomu, ve druhem tomu druhemu. Tak delaji si z nas prdel? No z kazdeho si beru neco a svou predstavu mam, ale dokument nema zkreslovat, ale uvadet fakta, tak jak jsou. ()

Pe4Ce22

Velice dobrá sonda do prostředí drog, peněz a mafie v USA. Populární formou, ale i velice věcně, očití svědci vypovídají o událostech odehrávajících se od 50. let minulého století v Miami a okolí. Všem kdo se zajímá o tuto problematiku a nebo prostě jen o americký životní styl té doby bych tento dokument doporučil. ()