The Gravedancers

• Slovensko Tanec s mŕtvymi
Trailer

Po prepitej noci na počesť náhle zosnulého priateľa sú Ellison, Harris, a Kira prenasledovaní duchmi detského pyromana, vraha, ktorý zabíjal sekerou a násilníka. (oficiální text distributora)

Trailer

swamp odpad!

After dark Horrorfest - 8 films to die for: Neskutečná a neskutečně nelogická slátanina s herecky "excelujícím" Dominicem 'Lincem' Purcellem. Jeho herecký výraz by se dal přirovnat k dřevěné židli, nemluvě o jeho hereckých kamarádech. Scénář je neskutečně debilní, dialogy muselo sepsat pětileté dítě a digitální efekty jakoby vypadly z osmdesátých let. Ruce (oči) pryč!!! ()

ivan bohatyr

1. co se týče hodnocení tak objektivně je to spíš na 2*, ale na druhou staranu zatancuješ někomu na hrobě a ten neboštík tě pak přijde zabít - to je docela dobrý námět. Na pozdní deštivý večer raději duchy a zombíky hrabající se z hrobů, než nějaky krvavy lázně, nemám pravdu? Takže hodnocení nakonec zvedám na 3* 2. závěr už teda dost přitaženej za vlasy, už se z toho stala fraška a to je vždycky špatně, místy mi to přislo spíš jako parodie na horor, hlavně když se mrtvola vyhrabe z hrobu a má úsměv vyloženě od ucha k uchu, snad by právě měla mít nějak křivou čelist prolezlou housenkama, ne? ()

mysiak

Dominic Purcell si nechal narásť vlasy a odbehol si v čase slávy Prison Breaku natočiť nenápadný horor Tanec s Mŕtvymi...vyhodil som drsný akcent, vyzerá s tými vlasmi ako ehm...a prizval si aj Tcheky Karya...a spolu z toho vznikol...dosť zaujímavý horor...koncept je jednoduchý a celkom fajn...exorcizmus je na inom leveli a Emily má krásnu tvár...oplatí sa určite vidieť v rámci duchárskych filmov značné oživenie ()

Karamanlis

Chválim drsné poňatie a nápad s duchmi zosnulých psychopatov, ktorí si zo záhrobia prišli vybaviť účty s trojicou "gravedancerov" sa mi tiež páčil. Dej tu postupne pekne vygraduje a záverečné minúty sú jedna nepretržitá hororová nálož, škoda ale toho, že najmä vo finále sa citeľne prejaví nízky rozpočet filmu a najdôležitejšie scény sú tak nechutne digitálne. ()

Ten Druhy

Mystérium prastarého tanca nad hrobmi spolu s hypnotickým zaklínadlom privádzania mŕtvych na svet, má väčšiu silu ako samotný príbeh, ale aj ten má predpoklady zaujať. Obsahuje pomerne veľa strašidelných momentov a ľakačiek. Pričom najviac desivé sú tie, ktoré súvisia s porušením intimity či súkromia. Trojica duchov náhodne privolaných medzi živých je skutočne pestrá spoločnosť. Musím pochváliť tento výber. To sa naozaj podarilo. ()

• Strašidelný zámok, atrakcia od Disney a duchovia v ňom, boli hlavnou inšpiráciou filmu. (beso74)
  • Projekt bol predstavený už v roku 1999 štúdiom Artisan Entertainment. (beso74)
  • Spln Mesiaca bol do filmu dodatočne digitálne pridaný. (beso74)