Záhady světa

• Velká Británie Mysterious World
všechny plakáty
Velká Británie, 1980, 5 h 36 min (Minutáž: 25–26 min)

Epizody(13)

Seriálem věnovaným nevysvětlitelným záhadám provází legendární autor sci-fi, futurolog a spisovatel Arthur C. Clarke. Zabývá se například nejen záhadou existence Atlantidy, tajemnými Velikonočními ostrovy, legendárním skotským jezerem Loch Ness a údajné příšeře, která v něm žije, ale i tématu samovznícení či nevysvětlitelnou mutací dobytka. (Paity)

Recenze uživatele filmmovier k tomuto seriálu (1)

Záhady světa (1980)

Famózní dokument o těch největších záhadách celého světa - je tu všechno: lochnessky, mimozemšťani, nevysvětlitelné události, podivní tvorové... Je sice pravda, že občas dokument už působí trochu komicky, některé záhady už zase nejsou aktuální, ale to je opravdu dáno jen stářím dokumentu. Spoustu svědectví obyčejných lidí, výstupy A.C.Clarka a nějaké to vysvětlení nakonec (to patří k nejlepším momentům cyklu, dozvědět se, jaký na to má vlastně Clarke názor). Co nesmím opomenout jsou úvodní i závěrečné titulky - ta hudba je naprosto strhující, skvěle tajemná a ta křišťálová lebka nemá chybu. Hodnotím plným počtem protože nic lepšího na poli dokumentů o záhadách skutečně asi není. Bylo mi ohromnou ctí tento strhující seriál vidět celý, hlavně jsem také rád, že jsem ho našel. Moje srdce, hrnoucí se za vším nevysvětlitelným u toho plesalo a já sám byl v sedmém nebi. Úžasný pořád. Věřím, že Clarke zůstane v povědomí lidí i díky Záhadam světa. 95%, protože Další záhady světa jsou prostě ještě o něco lepší. ()