Traffic Crossing Leeds Bridge

všechny plakáty
Krátkometrážní / Experimentální
Velká Británie, 1888, 1 min

Tento krátkometrážní film (trvá pouhé 3 sekundy) s všeříkajícím názvem patří spolu s Roundhay Garden Scene k začátkům kinematografie. (5150)

Aelita

Pokud Roundhay Garden Scene označíme za první dochovaný "hraný" film, pak Traffic Crossing Leeds Bridge bude prvním "dokumentárním" filmem. Nakonec bych ho ocenila o něco více než ten "hraný", protože výběr místa natáčení - Hicks the Ironmongers - svědčí o smyslu autora snímku nejen pro perspektivu, linii, obsah, ale i pohyb, což je pro film hodně důležitý faktor. ()

U.Tarare odpad!

3 vteřiny úplně o hovně. Už jen čekám, kdy na csfd začneme hodnotit fotografie. V podstatě v tom žádný rozdíl není. ()

bari68

Nejakými hviezdičkami sa toto vážne nedá hodnotiť,keď ide o prvý film(doslova minikrátkometrážní),ktorý stojí na úsečke dejín filmu ako prvý. ()

Ještěřák

Tohle nehodnotím, ale na druhou stranu - u kolika filmů v historii si můžete říct, že vás nenudil ani při desátém zkouknutí? Že nerozvíjel žádný děj? Ale prd, rovíjel dějiny! :o)) ()

TERRORDROME

Hodnotiť trojsekundový záber ulice hviezdičkami je asi kravina. Je však fascinujúce pozerať sa na druhý nastarší film v histórii natočený ešte v hlbokom 19-tom storočí. Rozhodne je to kvalitnejší počin než ten úplne prvý a taktiež lepší než tie ďalšie dva ktoré Le Prince ešte stihol natočiť. Púšťal som si to viackrát za sebou aby som zachytil všetky detaily. Je to ozajstná história. ()

everlong

těžko hodnotit kvalitu....takovéto videa mají smysl až pro další generace, aby ukázaly, jak to tehdy na světě chodilo... ()

RadimFišer

Klaním se před panem Le Princem, pan Kříženecký dostal své tři snímky až o deset let později! Nemohu věřit, jen žasnout nad prozíravostí boha a začátkem kinematografie.Pustil jsem ho jedné holce a ta musela být stejně beze slov. Je to nádhera dívat se na takový starý film. Ten pocit staroby a zašlosti a přitom čistoty, jemnocitu, starých časů... ()

BlackMount

Jeden ze snímků, které odstartovoly filmovou éru. Jediné co se tu dá hodnotit je celková kompozice scény a ta se podle mě povedla. ()

PEZ

Iba druhy film v historii! Opat len 2 sekundy ale ako dokument viktorianskej ery dokonale ale hlavne revolucne. (Le Princov treti pocin "Accordion Player" je znacne rozmazany, takze sa niet co divit, ze na CSFD nie je v databaze). ()