Tony Bennett Show! (TV pořad)

Tony Bennett: An American Classic

Hudební / Životopisný

USA, 2006, 60 min

Zo životopisnej stránky tento dokument nie je dokonalý, ale Tony Bennett a tá úžasná hudba by si sama o sebe zaslúžila 5*. A ak k tomu pridáme skvelé vystúpenia (čo iné čakať od muzikálového mága Roba Marshalla) a hosťujúce hviezdy, či už spievajúce alebo len "hovoriace", vyjde mi veľmi príjemná show. Fanušíkom skvelej hudby rozhodne odporúčam!(13.1.2012)

Tony Bennett stál skoro celý svůj život možná až příliš nespravedlivě ve stínu Franka Sinatry. Když pěvecký král popového swingu roku 1998 zemřel, vše nasvědčovalo tomu, že jeho žezlo převezme o více než půlstoletí mladší Harry Connick Jr. Ale veterán Bennett se na stará kolena nevzdal a když v roce svých osmdesátin vydal album Duets: An American Classic, ze kterého pochází repertoár tohoto koncertního DVD, definitivně potvrdil, že s tím nástupnictvím to zdaleka nebylo (a ještě nebude, protože mistr je i nadále vzhledem k věku v neuvěřitelné formě) tak jednoznačné. Prvotřídní hosté jsou oslavenci velmi důstojnými partnery, snad jen ve svých oborech jinak špičkoví Stevie Wonder a především Elton John nezapřou, že swing není jejich nejsilnější parketou; Elton je sice zábavný, ale když jsem si na jeho místě představil - když už ne přímo Connicka Jr. - třeba takového našeho Karla Hálu, kterému v té době zbývaly ještě dva roky života, nepochyboval jsem, že by byl přišel s mnohem kvalitnější gratulací. -------- V titulcích pořadu uvedeno: český název Tony Bennett, americký klasik.(13.1.2012)