Šestnáctiletý Paul přijede bez pozvání navštívit své příbuzné. Poté, co nedávno přišel o otce, hledá ideální svět a vnutí se do zdánlivě dokonalé rodiny. Jeho teta Anna ho nejdřív nesnáší, pak si ho ale postupně začne získávat. Její zralá ženskost dospívajícího Paula přitahuje. Až příliš pozdě si uvědomí, že byl zatažen do její hry a teď je jí vydán na milost. Zraněné city přivedou Paula k zoufalému činu. Matthias Luthardt a jeho mladý tým odvedli na tomto původně absolventském filmu vysoce profesionální práci a vytvořili komorní psychologickou studii několika postav v situaci, která se postupně vymkne kontrole. (oficiální text distributora)

Nebešťan

Komorní drama, které bohužel nepřichází s ničím novým. Prvních 15 minut přesně postihuje vše, co se za fasádou nádherně stylového domu děje a co musí následovat, zbytek filmu je pro zkušenějšího diváka naprostou přítěží. Řemeslně bez vad, co se týče invence - značně chabé, přesto tvrdím že má film právo na existenci a svého diváka si bezpochyby najde. ()

bellicek

Závěrem se film dokonal koncem více než vhodným; takovým který pro mě osobně logicky (ač to tak nemusí vypadat) musel následovat. ()

PAVEK

Skvělé psychologické drama a neuvěřitelně sexy a provokující Marion Mitterhammer - už kvůlí ní se na to vyplatí podívat. ()

JakeG

Bez zbytečných řečí bylo zobrazeno, kam až můžeou vést zraněné city lidí. Film byl povedený, až na ten konec. Tragedie pro mě zcela nepochopitelná, nebo ne ani tak nepochopitelná, jako krajně nepříjemné. Takže díky za rozhození před spaním. ()

Barak

Poněkud absurdní příběh, ale působí velmi realisticky a uvěryhodně, bez situace typu "tomu mám jako věřit?". Jednoduché, poutavé a dobře zahrané.... ()

BaronX

Filmu nejvíce chybí více koření - chili paprička která by film dostala do jiných barev a dimenzí. Zatímco postava Anny je přesvědčivá a chladnokrevně přitažlivá, Paulovi nevěřím ani že si dokáže dojít sám na záchod, natož aby nějakým způsobem přitahoval dospělou ženu. Jejich vztah-nevztah je tudíž pro mě nerealistický a těžce přitažený za vlasy, tím pádem film vyznívá do ztracena. K Anně to chtělo úplně jiného Paula (domnívám se, že takovej Mádl by to zvládl mnohem líp :) A co to bylo proboha za zjev ten její synek - ej to byl trotl! ()

darkdaze

Herecké výkony nic moc, chvílemi jsem nevěděla, do čí role se mám vlastně vžít...i vykreslení postav mohlo být lepší - například Anninu nenávist (jak píše distributor) jsem na začátku nijak nezaregistrovala. Příběh dobrý, jen to tak neodfláknout... ()

Utah

Snímek vybarvuje lidskou povahu, která většinou řeší problémy tou nejjednodušší cestou, i když tím někdy ubližuje druhým a zapomíná na hrdost. Velká přednost toho filmu je v herecké vyváženosti jednotlivých postav. ()

da-a

Pinpongový míček se po ostrém úderu buď odrazí a vrátí energicky zpět, nebo zapadne ve vysokých travách a ztracen se více nevrátí. Teenager Paul byl ostře udeřen. Kampak asi doletí? Pinpong je osobní drama trápeného dorostence, který se jej snaží vstřebat v zaběhnutém koloritu fungující rodiny příbuzných. Nejprve se jedná jen o změnu prostředí a uvyknutí si na odlišný styl života, ale posléze se do hry vmíchají city k strýcově ženě, což zamíchá kartami a vychýlí postavy ze své obvyklé soukromé "oběžné dráhy". Režisér se nikterak nesnaží tlačit na pilu, jeho doménou jsou dlouhé, bezestřižné záběry, které se snaží podchytit letní únavu parných dní a chladivých procházek blízkým lesem, do záběrů často vlítnuvší hmyz nás přesvědčuje o pozemskosti a uzemněnosti vyprávění. Herecké výkony jsou natolik podřízené tomuto přání, že snažná civilnost jejich projevu se až přelévá do mírné stylizovanosti, jakési "hry na život", kde se může stát cokoliv. Navzdory tomu se na konci vyprávění nedaří navázat pocit, že jsme sledovali něco víc, něž jen prchavou etudu v životě poznamenaného chlapce, který si stejně sbalí věci a půjde dál. Žádanou intimitu díla se tak daří navázat spíše v jednotlivých scénách než v samotném celku, z nějž pučí jen onen mírně erotický a zásadní akt vroucnosti, který se prostě stane, než aby byl (před i po) nějak výrazněji komentován (tedy alespoň navenek). Pinpong se snaží postihnout vypořádání se s životními mezičasy, aby se posléze vlny uklidnily a lidé, ať již zatvrzelí či pozměnění, žili zase dál. A proto je jen dobře, že tento příběh končí v místě, kde již není o čem vyprávět... a vydá zvuk jako ten bzučící neřád, který si poletuje, občas se zastaví, ale létat nepřestává. ()

kedluben

no mně přišla ta aférka s tetičkou docela rajcovní. celej film už takovej ale nebyl. měl svou úroveň, bavil mě docela, ale onen tisíckrát zmíněný "přesah" v něm chyběl. navíc konec mě trochu "obral" o hlavního hrdinu.... ()

LucMosss

Neuvěřitelně precizně natočené komorní drama o čtyřech skvělých hercích a jednom zpočátku poklidném, ovšem nádherně gradujícím příběhu. Trochu mi snímek i připomněl Hanekeho tvorbu. Konec zde sice nebyl tolik otevřený, ovšem postupné emoce všech hlavních hrdinů byly čím dál silnější a tudíž jen dodám: Inspirace podobnými snímky zde byla, avšak takových originálních děl je ve světě filmů velmi málo. ()

Budulínek

Zajímavý psychologický film, který by se dal shrnout ve zkratce takto: Robert má rád klavír. Stefan má rád Annu. Paul má také rád Annu. Anna má ráda Stefana a Schumana. Schuman nemá rád bazén. Kdo se bude koupat? ()