Komorná dráma zo súčasnosti rozpráva o rodine, ktorá počas kolaudácie rodinného domu preveruje kvalitu vzájomných vzťahov medzi jednotlivými jej členmi. (oficiální text distributora)

Arsenal83

Konverzačka vhodná tak do divadla, veď tu stačila v podstate jedna obývačka na vyfarbenie všetkého. Čo ma najviac zaujalo bol mladý Latinák a jeho deravá ponožka. Na takmer inscenáciu ale tak akurát. ()

Autogram

Rodina sa stretne v zrekonštruovanom dome po povodni a spod hladiny sa vynárajú všetky dávne rodinné traumy, ktoré boli nedopovedané a neodpustené. Do filmu sme hodení ako do vody, nič nevieme o minulosti ani o kvalite vzťahov. Žiadny rozprávač nie je a všetko sa dozvieme z rozhovorov a pár malých retrospektív. Tak je film mierne napínavý a v závere prichádza aj dramatický moment. Prehnaná starostlivosť a úzkostlivosť môže deťom a vzťahu matky aj ublížiť, to nie je nová téma, ale tu je v príbehu uchopená zaujímavo. Szidi vo filme jednoznačne najlepšia. –––– Načo ti bola potvrdenka o manželstve, keď aj tak nefungovalo? –––– Bol sám sebou. Chcela som sa na neho podobať. –––– Eva a matka! Ale teraz si snáď nechá poradiť... Karol, tebe na našich deťoch vôbec nzáleží. Ale ja by som za ne dala život! ()

• Natáčení proběhlo v dubnu 2001 v Bratislavě a okolí. (DK91)
  • Když se Lukáš Latinák a Sylva Turbová, kteří zde hráli matku a syna, po deseti letech od natáčení náhodně potkali v Bratislavě, spontánně ji pozdravil slovy „ahoj, mami, dlho sme sa nevideli“. (Nis13)
  • Režisér Pavol Korec chtěl do hlavní role matky původně obsadit herečku Zoru Kolínskou. Ta už byla v době natáčení těžce nemocná a oslovil proto další známou femme fatale česko-slovenského filmu Sylvu Turbovou, která kdysi hrála její mladší sestru v úspěšném televizním seriálu Straty a nálezy (od r. 1975) režiséra Párnického. Tyto dvě herečky si byly vždy typově podobné, disponovaly mimořádně atraktivním zevnějškem a obě měly výrazné kočičí oči. Navíc je filmaři často obsazovali do rolí chladných, svůdných a často i morálně zkažených žen. (Nis13)