Zmrazení

Deland Nuse

Jack A. Sunseri

Beth Conwell
  • djbarrel

Další braková sračka let osmdesátých. Snaha o to zapůsobit seriózně se absolutně nepovedla. No nápad není úplně nejhorší, ale to zpracování ... Film má samosebou hromadu logických chyb, jako že všichni vlezou do laborky bez problémů, ale zpět to nejde. Nebo třeba finálové zmrazení doktora Frankensteina v mrazáku, který neměl proud a tudíž nemrazil ... Atd. atd ... Špatní herci, špatné masky, špatní zombíci, špatný scénář a špatný dabing ... Je to nuda, ale nakonec jsem to přežil. 17 %(18.6.2011)

• SOLOM.

Snad ani při troše dobré vůle se tento brak nedá označit za béčkovou záležitost. Na (Ulož.to) se opravdu někdy dají najít neskutečné céčkové klenoty a popravdě se ani moc nedivím, že tento film moc lidí nezná. Obrovským lákadlem pro mě bylo jméno Lindy Blair, které se však ukázalo býti především promyšleným marketingovým tahem, než aby byla nějakým výraznějším přínosem pro celý film. Její role (postava) nebyla nikterak okouzlující a už vůbec ne dobře zahraná, ale to byl jen jeden z mnoha záporů, které nám tento film nabídl. Ač se někomu samotný příběh mohl zdát zajímavý a zpočátku nic nenasvědčovalo tomu, že by nemohl být, ukázal se, že scénář potažmo celkové pojetí filmu jsou jeho největší slabinou. Čeká zde na nás celá řada nelogických situací (tolik blesků na jedno místo…do zabezpečeného centra se dostane kdokoliv – jakýmkoliv vstupem, ale ven už cestu nejsou schopní najít ani samotní pracovníci…nemrtví jenž jsou v jednu chvíli neskutečně tupí a pomalí, aby následně dokázali skákat po řetězech jako Ninja, ovládat nejmodernější techniku se kterou nikdy nepřišli do styku, nebo se „nenápadně“ schovat utíkající postavě, aby na ní mohli vybafnout v nestřeženém okamžiku zpoza rohu), trapných dialogů a ještě tupějších rozhodování postav – no prostě klasická porce klišé. Když k tomu připočítám i únavnou honičku po celé budově – neustále tam a zpátky, velmi brzy vás to přestane bavit. Masky oživlých však zas tak hrozné nebyly. Zelená jim slušela, jen mě trošku zamrzelo, že nám tvůrci nenabídli větší porci gore. Ono totiž klasické škrcení není žádné terno a po velmi krátkém čase nejednoho diváka omrzí. Dan Haggerty byl tak asi jediným opravdovým kladem celého filmu. Tenhle fousatý chlapík sice nikdy nebyl špičkovým hercem, ale v této blbosti předvedl docela slušný výkon. Takže ve finále jsem sice zklamaný, ale úplná katastrofa to nebyla. 30%(2.2.2018)

• underground

Naprosto zbytečný film. První polovinu filmu se vůbec nic neděje, druhou polovinu film vylezou zmražená těla ze svých kryogenických kobek a začínají se rozlézat po budově, kde se odehrává prakticky celý příběh. Inteligence zombie je různá. Někdy nezaútočí přes sklo, jindy ano. Ti nejchytřejší si dokonce rozumí s technickou. Někdy zas zombie napadnou dva lidi, ale žerou jen jednoho a druhého nechají bez povšimnutí. Ten film prostě nemá logiku. Řev zmražených mrtvých zní komicky a masky jsou naprosto odfláknuté. Tohle je nízkorozpočtové céčko s několika klišé. U mě to jde do odpadu.(21.1.2013)

• Danny F.

Klasický béčkový film plný hrubých nelogičností, zbytečně hloupých dialogů a bezefektivní atmosféry. Jakto že všechny mrtvoly byly spáleny bleskem až na mladého násilníka, který měl jen slabší popáleniny? Proč si utíkající v autě nezavřou okénka, když se dovnitř dobývají zombie? To nikdo nemohl vymyslet lepší dialog na téma tekutého dusíku, než jen: ... ''jako malý jsem měl na ruce bradavici a doktor mi jí zmrazil tekutým dusíkem''... Vůbec na mě tento film nepůsobil jako horor. 20%(4.6.2011)

Najviac ohromujúcim faktom pre mňa bolo zistenie počas záverečných titulkov. Koľko ľudí a rôznych firiem a spoločností sa na tomto filmíku podieľalo! A kurnik, kde boli všetky tie desiatky štatistov a komparzistov, ktorých tie titule uvádzajú? No nič, nebudem podozrievavý. Čo snímok dodať mal, to aj dodal. Úplne dokonalú atmosféru béčka prelomu 90. a 80. rokov s naprosto hrozným dejom, škôlkárskymi hereckými výkonmi a maskami a trikmi, ktoré by si možno zaslúžili zjaviť sa v lepšom filme.(14.4.2016)