Zmrazení

• USA The Chilling
Horor
USA, 1989, 90 min

V kryogenické laboratoři probíhá experiment se zmrazováním mrtvých lidských těl, která mají být v budoucnu opět přivedena k životu. Pokus se však při jedné bouřce vymyká kontrole a tato zdánlivě mrtvá a neškodná těla začínají ožívat… a ne v příliš dobré náladě. (Chupacabre)

corpsy

Najviac ohromujúcim faktom pre mňa bolo zistenie počas záverečných titulkov. Koľko ľudí a rôznych firiem a spoločností sa na tomto filmíku podieľalo! A kurnik, kde boli všetky tie desiatky štatistov a komparzistov, ktorých tie titule uvádzajú? No nič, nebudem podozrievavý. Čo snímok dodať mal, to aj dodal. Úplne dokonalú atmosféru béčka prelomu 90. a 80. rokov s naprosto hrozným dejom, škôlkárskymi hereckými výkonmi a maskami a trikmi, ktoré by si možno zaslúžili zjaviť sa v lepšom filme. ()

choze

Levňoučké, nezáživné hororové béčko/céčko bez jediného nápadu, s výjimkou orignálního tématu, které ale devalvuje do nudné zombícké srágory. Celé se to hrozně vleče, tvůrci natahují řídký děj jak to jde, nejradši triviálními dialogy pokoušejícími se o humor. Zombie nic moc (i když zelená jim sluší), gore žádné a Linda Blair, na jejíž jméno tahle slátanina láká, nestráví ve filmu zdaleka tolik času kolik by mohla, ale ve svých třiceti si stále zachovává svou dětsky roztomilou tvářičku a je k nakousnutí. Scéna v níž se na ní její agresívní opilecký manžel dožaduje sexu mi připomněla její WIPs, ale jako všechny ostatní pokusy o erotiku skončila dřív než začala (touhle dobou už Linda ve filmech kozy neukazovala). Jedna hvězdička ani nevím za co. Trochu za Lindu, za obal, za námět a za evokování většinou totálně zabitých popůlnočních pátečních hororů na Nově v polovině 90. let jako BORROWER, INSEMINÁTOR nebo GHOULIES IV. ()

TO

Ze začátku se snaží titulek přesvědčit, že se jedná o seriózní filmu o kryogenetice, rádoby podle skutečné události. První polovina by tomu ještě odpovídala, v polovině filmu však uhodí blesk do kryogenetických nádob a asi dvacet zmražených mrtvol ožije a vydá se po vědeckém ústavu hledat něco k snědku. Za oběť padne kolem deseti pracovníků. Jde o béčkový zombie film ze sorty těch horších, kde není vyloženě povedených scén, ale taková hrůza jak naznačují ostatní hodnotící, to teda zas není. Když máte rádi živé mrtvoly, není co řešit a 40% to v pohodě snese. ()

Danny F.

Klasický béčkový film plný hrubých nelogičností, zbytečně hloupých dialogů a bezefektivní atmosféry. Jakto že všechny mrtvoly byly spáleny bleskem až na mladého násilníka, který měl jen slabší popáleniny? Proč si utíkající v autě nezavřou okénka, když se dovnitř dobývají zombie? To nikdo nemohl vymyslet lepší dialog na téma tekutého dusíku, než jen: ... ''jako malý jsem měl na ruce bradavici a doktor mi jí zmrazil tekutým dusíkem''... Vůbec na mě tento film nepůsobil jako horor. 20% ()

SOLOM.

Snad ani při troše dobré vůle se tento brak nedá označit za béčkovou záležitost. Na (Ulož.to) se opravdu někdy dají najít neskutečné céčkové klenoty a popravdě se ani moc nedivím, že tento film moc lidí nezná. Obrovským lákadlem pro mě bylo jméno Lindy Blair, které se však ukázalo býti především promyšleným marketingovým tahem, než aby byla nějakým výraznějším přínosem pro celý film. Její role (postava) nebyla nikterak okouzlující a už vůbec ne dobře zahraná, ale to byl jen jeden z mnoha záporů, které nám tento film nabídl. Ač se někomu samotný příběh mohl zdát zajímavý a zpočátku nic nenasvědčovalo tomu, že by nemohl být, ukázal se, že scénář potažmo celkové pojetí filmu jsou jeho největší slabinou. Čeká zde na nás celá řada nelogických situací (tolik blesků na jedno místo…do zabezpečeného centra se dostane kdokoliv – jakýmkoliv vstupem, ale ven už cestu nejsou schopní najít ani samotní pracovníci…nemrtví jenž jsou v jednu chvíli neskutečně tupí a pomalí, aby následně dokázali skákat po řetězech jako Ninja, ovládat nejmodernější techniku se kterou nikdy nepřišli do styku, nebo se „nenápadně“ schovat utíkající postavě, aby na ní mohli vybafnout v nestřeženém okamžiku zpoza rohu), trapných dialogů a ještě tupějších rozhodování postav – no prostě klasická porce klišé. Když k tomu připočítám i únavnou honičku po celé budově – neustále tam a zpátky, velmi brzy vás to přestane bavit. Masky oživlých však zas tak hrozné nebyly. Zelená jim slušela, jen mě trošku zamrzelo, že nám tvůrci nenabídli větší porci gore. Ono totiž klasické škrcení není žádné terno a po velmi krátkém čase nejednoho diváka omrzí. Dan Haggerty byl tak asi jediným opravdovým kladem celého filmu. Tenhle fousatý chlapík sice nikdy nebyl špičkovým hercem, ale v této blbosti předvedl docela slušný výkon. Takže ve finále jsem sice zklamaný, ale úplná katastrofa to nebyla. 30% ()