Mrňousci

Série(2) / Epizody(175)

Ač je to možná k nevíře, i oni mají své sny, svá drobná trápení, své soky v lásce a hlavně překvapivě svérázný smysl pro humor. Žijí mezi námi, setkáváme se s nimi v podstatě každý den, a víme o nich tak málo! Přitom tito drobní tvorečkové denně prožívají svá velká i malá dobrodružství a leckdy i úsměvné groteskní situace. Vydejte se teď s námi do kouzelného animovaného světa a poznejte všední i sváteční dny našich hmyzích hrdinů. Věříme, že tato vtipná a lapidárně vypointovaná digitální parodie na lidský svět, zasazená do reálné přírody, poučí, potěší a hlavně pobaví děti i dospělé. (oficiální text distributora)

siki37

je to už nejaký piatok, čo som vyrástol z večerníčkov a svet rozprávok sa mi poriadne vzdialil, ale tento francúzsky seriál nemá chybu a pobavil ma ako žiaden iný!!! zasadiť animovaných chrobákov do reálnej prírody, pridať k šumeniu vetra a spevu vtákov neskutočne srandovné zvuky motoriek, bombardérov a pretekárskych formúl, tak to by rozosmialo aj mŕtveho. nudné prírodopisné filmy, plné strohých faktov, nedokážu udržať detskú pozornosť, ale pri tejto forme, kedy lienka provokuje muchy a pri naháňačkách robia zlosť pavúkovi, deti od obrazovky neodlepíte, kým neskončí posledný 15.diel. lienka je super podvraťák a svojim humorom si získa sympatie detí aj ich rodičov! ()

josmart

Tohle jsme koupili pro našeho mrňouse a musím přiznat, že s největší radostí se na to koukám s ním. Ze začátku jsem měl obavy z té digitální animace, ale nakonec to vůbec nevadí. Příroda je pravá, příběhy vynikající, hudba příjemně hypnotická, taková ta letní nálada, když se natáhnu někde dál od ruchů civilizacedo trávy a poslouchám ty cvrčky a jinou havěť. ()

Lou_Pagi

Wow. Vhodné pro děti od 2 do 35 let! Prvních dva díly mi přišly zajímavé a upoutaly mě k televizi. Pak už jsem byl zcela naladěný na tento styl humoru, podobně jako u Spongeboba. Jak někteří "odpouští" chyby kombinace reálných záběrů a animace, mě přijde právě primární a povedená. Berušky jsou parádně škodolibé. ()

Crucifere

Mnoho lidí si může pomyslet, když zhlédne galerii, že tohle je pohádka na dobrou noc pro malé děti. Není tomu ale tak. Bavit se u tohoto animáku budou stejně děti i rodiče. Navíc, děti by odmítali jít spát, chtěli by vidět další a další části. Originálně pojatý hmyzí svět, jak ho ještě nikdo neztvárnil si zaslouží obdiv. Nic není ponecháno náhodě a detaily jednotlivých zvířátek a prostředí berou dech. Ke zvukům už ani nemám slov, to je kapitola sama o sobě. Vřele doporučuji, nestyďte se pustit si namísto F1 právě Minuscule. ()

Zagros

Velmi povedená animace mrňousků si vás dokáže získat sama o sobě a když se k tomu přidají i výborně vypointované mini příběhy podbarvené vhodnou hudbou je na úspěch zaděláno. O tom, jak jsou mrňousci skvěle udělání, svědčí i to, že se libí všem bez rozdílu věku a to se jen tak nepovede. Hodně silné čtyři hvězdy. ()

• V epizodě "Bezdomovci" veme farmář bedničku jablek a položí ji na bedničku brambor. V okamžiku "evakuace" je bednička jablek stále nahoře, avšak když se farmář k bedničkám vrátí, jsou nahoře brambory. (Jirka_Šč)