Ted (Michael Keaton) je úspěšný obchodník, který pracuje pro společnost Bindview a trochu proti své vůli musí do zákulisí obchodu zasvětit nezkušeného nováčka Jamieho (Brendan Fraser). Jamie je z nového prostředí zprvu nadšen a neodradí ho ani Tedova cynická a výbušná povaha. První rozčarování přichází až s několika nepovedenými obchody. Když pak Jamie seznamuje Teda se svou snoubenku Belisou (Amber Valletta), rázný obchodník propadá jejímu kouzlu a poté, co se spolu začnou tajně scházet, objevuje i své pravé já. Jenže změny v Tedově chování přinášejí i nepříjemnosti v práci, protože právě jeho drsné vystupování ho dělalo tak vynikajícím obchodníkem. Ani Jamiemu se v obchodě nedaří, a protože Teda trápí výčitky svědomí, pomáhá svému mladému kolegovi tajně plnit tržby ze svého. Zisky společnosti Bindview však klesají a Tedovy výsledky jsou pořád horší. Jeho zájem o Belisu ale naopak neustále roste. Teprve násilné převzetí společnosti konkurentem celou důmyslnou lež odhaluje… (oficiální text distributora)

Trailer

waits

Zvláštní film, takový neurovnaný, jakoby nevěděl kam směřuje, no, na konci se ukázalo, že to ví:) (i když, pointa je trochu příliš divoká).Fraser i Keaton nejsou moji oblíbenci, ale oba mě nakonec do filmu vtáhli. Snímek se dá brát jako několikanásobná moralita, popřípadě jako film s dobrým i špatným koncem, jak to kdo vezme. Rozhodně to není romantická komedie, není to ani drama a vlastně to není ani thriller. Vlastně by se pod to nejlépe hodil podtitule Trochu divný film. ()

marlon

Film, ktorý sa usiloval hrať na niečo, na čo nebol stvorený. Zaujímavá sonda do sveta tvrdého businessu, v ktorom jediným pravidlom na prežitie je pravidlo ignorácie a neosobnej pretvárky, mohla ale vyznieť ďaleko lepšie. Nepresvedčivý scenár, plný klišé a naivity, presiaknutý totálnou absenciou akejkoľvek dramatičnosti, takto nemohol zachrániť ani sám vojak v poli Keaton. ()

hlína

Když u komedie nefunguje humor, u dramatu a thrilleru nefunguje napětí a z romantiky zbude jen plytká rádobydojemnost, co dostane divák. Jedenapůlhodinový nudný dokument o jakémsi příběhu s rádobyšokujícím zvratem..... jediná pozitivní věc na filmu byl charismatický výkon Michaela Keatona a některé jeho hlášky... ()

SHA

Film, u kterého se 80 minut průměrně nudíte, a říkáte si, co na tom má být pro všechno na světě romantického (jedna *) a pak v závěru nestačíte zírat (**)... Každopádně mě už dlouho žádný film pointou tak nešokoval, takže je tím trochu zastíněn ten laciný a nudný předchozí rádoby romantický děj. Velké plus, že to nenechali sklouznout k americkému konci... ()

dezorz

Na americkom filme je najhorsia povrchnost. Pri zanrovom filme to nevadi, povrchnost je casto sucastou zanrovych pravidiel. Ale ak ma ist o film s presahom, povrchnost je na skodu. Fakt nevadi, ked nie je jasne preco je film, taky aky je. nie vzdy sa vsekto vydari, a na vsetko sa da pozerat, ale vadi, ak ide o povrchnu hru, ktora sa tvari, ze porvchna nie je. ()

• Natáčení probíhalo ve městech New Orleans a New York. (Terva)
  • S rozpočtem 4 000 000 amerických dolarů vydělal snímek rok po uvedení na DVD pouhých 620 000. (Terva)