Na poslední chvíli

Trailer

Ted (Michael Keaton) je úspěšný obchodník, který pracuje pro společnost Bindview a trochu proti své vůli musí do zákulisí obchodu zasvětit nezkušeného nováčka Jamieho (Brendan Fraser). Jamie je z nového prostředí zprvu nadšen a neodradí ho ani Tedova cynická a výbušná povaha. První rozčarování přichází až s několika nepovedenými obchody. Když pak Jamie seznamuje Teda se svou snoubenku Belisou (Amber Valletta), rázný obchodník propadá jejímu kouzlu a poté, co se spolu začnou tajně scházet, objevuje i své pravé já. Jenže změny v Tedově chování přinášejí i nepříjemnosti v práci, protože právě jeho drsné vystupování ho dělalo tak vynikajícím obchodníkem. Ani Jamiemu se v obchodě nedaří, a protože Teda trápí výčitky svědomí, pomáhá svému mladému kolegovi tajně plnit tržby ze svého. Zisky společnosti Bindview však klesají a Tedovy výsledky jsou pořád horší. Jeho zájem o Belisu ale naopak neustále roste. Teprve násilné převzetí společnosti konkurentem celou důmyslnou lež odhaluje… (oficiální text distributora)

Trailer

dezorz

Na americkom filme je najhorsia povrchnost. Pri zanrovom filme to nevadi, povrchnost je casto sucastou zanrovych pravidiel. Ale ak ma ist o film s presahom, povrchnost je na skodu. Fakt nevadi, ked nie je jasne preco je film, taky aky je. nie vzdy sa vsekto vydari, a na vsetko sa da pozerat, ale vadi, ak ide o povrchnu hru, ktora sa tvari, ze porvchna nie je. ()

Deimos

TV/// Obsazení 4/10 Děj 6/10 Hudba 5/10 Efekty 4/10/// +snad jen dialogy mezi ústřední dvojici dokázali zaujmout a strhnout na sebe pozornost -téměř zbytečný film, celkově prázdný/// Vidíte, komentář píší s týdením odstupem a už si ani nepamatuji o čem ten film byl. Sice vyloženě nenudil. Keaton a Fraser na sebe dokázali strhnout moji pozornost, ale je to taky film, který určitě nemusíte vidět dvakrát. Na konci filmu se dočkáme nějakého zvratu (nebudu prozrazovat jakého), jen řeknu, že mě do kolen nijak nedostal. Možná proto, že je mi tento film lhostejný./// Celkem 51%/// ()

Elyssea

Příjemné i s příjemným překvapením na konci, ale je to opravdu překvapivý zvrat? Něco takového se dalo čekat, protože takový looser snad nikdo být nemůže. Sotva se osvětlí ona zápletka, film dostává trhliny v podobě přehnaného závěru, kdy se hlavní hrdina vrátí tam, kde byl šťastný, hrdinka skončí v depresi nad tím, jak to zvrzala a možná překvapivý záporák to kapku přehání. Připomínalo mi to trochu Dannyho parťáky naruby. Mnohem slabší Dannyho parťáky. ()

Djkoma

Kolikrát to tady bylo? Looser s krásnou ženou přijde do nové práce, kde si ho vezme na starost "velká hvězda"? O romantice, která bude následovat nemusím snad vůbec nic psát. Velká škoda, že "Na poslední chvíli" nejde trochu originálnějším směrem a pochoduje, jak budete očekávat. Obsazení je totiž velmi příjemné, Michael Keaton dokazuje, že stále umí. Stejně jako Brendam Fraser s Amber Vallettou, kteří se z nevýrazných "nosičů vody" dokázali otřepat a Keatonovi zdárně sekundují. ()

slunicko2

Roztrhat a zničit aneb Jak to chodí v byznisu. 1) Vcelku dobře odvedené solidní dílo, které dodá divákovi, co si zaplatil. 2) Přesvědčivý Michael Keaton i poněkud asexuálně působící stárnoucí Brendan Fraser (kdeže jsou doby Mumie) odvedli výbornou práci. 3) Pěkná překvapivá pointa i smírný závěr dodávají jinak vcelku nevýraznému klišoidnímu filmu trochu šmrncu a i třetí hvězdičku. ()

• Natáčení probíhalo ve městech New Orleans a New York. (Terva)
  • S rozpočtem 4 000 000 amerických dolarů vydělal snímek rok po uvedení na DVD pouhých 620 000. (Terva)