Tajemství

Austrálie / USA, 2006, 90 min

Rhonda Byrne

Daniel Kerr
  • Wormboy

Zaujimave, no osobne nicim nove zivotne postoje a myslienky zaobalene do superdebilneho satu, ktory ma k dokumentu velmi daleko. Tazko hodnotit ako taketo motivacne filmy ne/mozu skutocne ovplyvnit ludi, ktori ich prijmu za svoje pismo svate. Obsahovo nie zle, miestami dychberuco ubermaterialisticke, inokedy prijemne spiritualne, skutocne tazke hodnotenie. Je mi jasne, ze kazdy si z toho vezme nieco ine, kazdy si v tom najde to svoje, ale neviem, ci prave toto je ucelom tohto snimku, kedze to nie je nestranny dokument, ale jednoznacne zamerany motivator. 2,5/5*(13.6.2011)

Každý z nás to vo svojom podvedomí má a vie, že to tak funguje. Je to akýsi návod na lepší život alebo aspoň len také postrčenie k pozitívnemu. Ten svoj svet si nakoniec každý tvorí sám, či už v dobrom alebo zlom. Choďme si za svojim šťastím a otvoria sa nám dvere aj tam, kde bol predtým len múr.(27.1.2010)

Já věřím! Sám jsem se divil kolik z toho už podvědomě dělám. V některých případech jsem si dokonce říkal, že dělají jakoby objevili Ameriku, vždyť je to přece jasné. Možná bych jen ubral slova: 'Vesmír'. A nevím, jestli tomu pomáhal dabing, ale ten dědula Fred, co prý dělá kvantového fyzika, vypadal hodně šíleně:D! Hodnotím podstatu věci, nikoliv zpracování dokumentu.(8.8.2012)

• MikeCool

Koukám, že podle amíků (a australanů) jsou v osobním štěstí na nejvyšším peníze a majetek. Tak stupidní a hloupě demagogující dokument nemá obdoby. Čím dál více pochybuji o morální nadstandartnosti amerického lidu. No, není se čemu divit! Tohle byl hodně nevkusný ovlivňující výblitek americké prodakšn! PS: Vím, že je to "australský dokument," ale ta americká spolupráce je zde nechutně cítit!(21.8.2016)

Hodnotově podnětný dokument o pozitivním myšlení, naprosto zoufale zpracovaný technikou, kterou autor okoukal u Horsta Fuchse. Prostě telecí marketing (Telemarketing) jak vyšitý. Celou dobu jsem s oroseným čelem čekal komu a za co budu platit. Byla to velká úleva na duši a hlavně v peněžence, která způsobila, že se mi vrátilo pozitivní myšlení a za tu radost jsem to prostě musel ocenit.(21.11.2011)

• - Film byl inspirován knihou „The Secret“, kterou napsala Rhonda Byrne. (Borrtex)

• - Okrem Austrálie pracoval filmový štáb aj v USA. (MikaelSVK)

• - Po vydaní knihy a odvysielaní Tajomstva dostal štáb tisíce vďačných listov, v ktorých sa písalo o vyliečení tažkých chorôb či uskutočnených tajných prianiach. (Cappuccino)