Tajemství

The Secret

Dokumentární

Austrálie / USA, 2006, 90 min

Daniel Kerr

1. projekce (9.10.2010) - Výborný dokument, který mě donutil se skutečně zamyslet. Jak už zde bylo řečeno-zdá se to být příliš jednoduché (myslet pozitivně) a moje zvědavost mi taky nedá, takže se pokusím s tímto tajemstvím pracovat. Dokonce jsem si u dokumentu dělal i poznámky, takže je vidět, že mě to plně zaujalo. Dávám plné hodnocení, protože tomu není co vytknout. Až zjistím, že tajemství nefunguje a že všechno byly jenom bludy, tak to dám pěkně do odpadu :)) // 2. projekce (2.1.2011) - Znovu mě dokument utvrdil ve své jedinečnosti a síle. Tajemství je tedy odhaleno a teď je na každém z nás, jak s tím naloží. Ať se vám daří a buďte pořád šťastní. /// 3. projekce (7.11.2011) - Do třetice jsem si Secret pustil a můžu vám říct, že je to bomba! Tajemství skutečně funguje, sám jsem se o tom přesvědčil. Tajemství vám změní pohled na život a vy se budete cítit dobře, věřte mi! Jenom to chce jediné - umět ho správně použít. Přeji vám hodně štěstí. 100% - FSZ!!(9.10.2010)

• hellstruck

Myšlenka dobrá, něco na tom je, ale zase tak jednoduše to samozřejmě nefunguje. Nejhorší na tom dokumentu asi je, že se tam to jedno a to samé omílá dokola a dokola. Jako pohádka před spaním funguje tedy na jedničku. Zpracováním připomíná laciný teleshopping. Místo abych se při dívání soustředila na to velké "tajemství", dostávala jsem výbuchy smíchu z aktérů, kteří se neustále oháněli vesmírem. Samo o sobě to, že má člověk myslet pozitivně prostě není nic nového, jen tady je to podáno tak infantilně "vysílejte k vesmíru pozitivní energii, vesmír vás vyslechne".. Ne,už nikdy víc. PS:Jé,to asi není moc pozitivní příspěvek,že?(4.5.2012)

Tajemství všech tajemství je odhaleno a zbytek je na divákovi. Pro někoho to bude vysoce sektářské, pro jiné šílené, pro třetí příliš jednoduché (a takové věci bývají...). Určitě nestačí jeden film k naprostému pochopení, ale podobných by mohlo být více, protože i přes klasicky americké opakování "faktů" dokola a "trochu vymývání mozků" to prostě má svůj silný základ, který lze vidět všude okolo. Pokud nic jiného, tak tento dokument ve mě vyvolal zvědavost o skutečné síle toho tajemství... Teď už jen najít sílu a odvahu udržet toto nadšení, co nejdéle a časem, případně přidámtu patou hvězdičku... Rozhodně dokument pro zamyšlení.(25.4.2009)

Já se tedy musím přiznat, že jsem svůj život vedl v podobném duchu podstatně dříve, než jsem viděl tento dokument. Asi zkrátka čtu podobné knihy a dívám se na podobné filmy, jako všichni pozitivně myslící lidé v dokumentu. Například v knize Alchymista od Paola Coelha se docela často objevuje věta: ,,Když něco chceš, celý vesmír se spojí, aby ti pomohl." Na tomto základě je vybudován prakticky celý dokument. Ovšem aby přesvědčil všechny zaryté pesimisty, tak přidal několik zázračných vyléčení nevyléčitelných zranění, či chorob za pomoci bezmezné víry. Opravdu nepovažuji za velký objev, že pozitivní myšlení je klíčem ke každému problému či cíli. Moje skromná přání už se mi také všechna vyplnila. Takže jediný problém vidím v názvu dokumentu. Neříkal bych tomu ,,Tajemství" , ale spíše ,,Kurz pozitivního myšlení". 4*(4.8.2012)

• blitzer

Takovýhle nejapný oblbováky nesnášim. Ale nedávno jsem v knihkupectví viděl, že vyšla i knížka... ten kdo tyhle ptákoviny vypouští do světa, zřejmě strašně moc usiluje o to, aby se všichni měli stejně tak skvěle jako on (jak ušlechtilé) a když se mu při tom na konto zakutálí pár zlaťáků z prodeje, bude to ještě pozitivnější.(21.12.2009)

• - Po vydaní knihy a odvysielaní Tajomstva dostal štáb tisíce vďačných listov, v ktorých sa písalo o vyliečení tažkých chorôb či uskutočnených tajných prianiach. (Cappuccino)

• - Okrem Austrálie pracoval filmový štáb aj v USA. (MikaelSVK)

• - Film byl inspirován knihou „The Secret“, kterou napsala Rhonda Byrne. (Borrtex)