Tajemství

The Secret

Dokumentární

Austrálie / USA, 2006, 90 min

Daniel Kerr

Já věřím! Sám jsem se divil kolik z toho už podvědomě dělám. V některých případech jsem si dokonce říkal, že dělají jakoby objevili Ameriku, vždyť je to přece jasné. Možná bych jen ubral slova: 'Vesmír'. A nevím, jestli tomu pomáhal dabing, ale ten dědula Fred, co prý dělá kvantového fyzika, vypadal hodně šíleně:D! Hodnotím podstatu věci, nikoliv zpracování dokumentu.(8.8.2012)

• MikeCool

Koukám, že podle amíků (a australanů) jsou v osobním štěstí na nejvyšším peníze a majetek. Tak stupidní a hloupě demagogující dokument nemá obdoby. Čím dál více pochybuji o morální nadstandartnosti amerického lidu. No, není se čemu divit! Tohle byl hodně nevkusný ovlivňující výblitek americké prodakšn! PS: Vím, že je to "australský dokument," ale ta americká spolupráce je zde nechutně cítit!(21.8.2016)

Bez pochyby nejlepší dokument, jaký jsem doposud viděl. Věřím tomu. Pozitivně bysme vážně měli myslet pořád, mě se to líbilo se vším všudy i když to někdy bylo zdlouhavé, nevadilo mě to, dokonce jsem to viděl už několikrát a pořád o tom musím přemýšlet.. V každém případě díky Tajemství jsem se o autosugesci apod. začal více zajímat, takže proto si ho cením. Časem doplním komentář.(3.1.2010)

• GodComplex

No tak tohle je fakt moc. V zivote jsem nevidel podobnou sektu iracionalne prepozitivnelych hippie silencu. Misty z toho sice clovek zacne dostavat vytlem, ale problem je v tom, ze oni to mysli smrtelne vazne. Jako tutorial pozitivniho mysleni pro lidi, kteri potrebuji nasmerovat to muze zafungovat, protoze pokud nekdo zije pozitivne uvnitr mysli, samozrejme bude i okolni svet najednou pozitivnejsi - z jeho pohledu. Jinak je ta teorie ale v podstate totalni hovadina, navic podana naprosto tragickym teleshoppingovym zpusobem. "There is no blackboard in the sky on which God has written your purpose, your mission in life." 4/10(13.10.2010)

Tohle že je tajemství? Jo, funguje to. Člověk často dokáže to samý vnímat různých úhlů pohledu naprosto opačně a když přehodnotí přístup k životu tak zjistí, že se mu vlastně ani nic špatnýho nedělo. Jo, lidé se líp chovaj k těm, ze kterých vyzařuje klid, elán, pozitivní energie… Jo, lidi co nejdou za nějakým cílem ho nikdy nedosáhnou a ti co zaním jdou urputně jak buldoci často dřív nebo pozdějc uspějou. V dokumentu se ale zaměňuje příčina s důsledkem. A forma dokumentu, kterej nepřináší nic novýho a objevnýho, taky nic moc. Když to shrnu, tak vše je o psychice a přístupu k životu a k sobě samému. Dobro a zlo je relativní. Víc než si většina lidí dokáže představit. Z rozvoje osobnosti se stal byznys úspěšnejch. Kolika lidem, snažícím se jít stejnou cestou, se to povedlo nikdo neví. Máme tu jen vzory, ke kterým se upínáme. Moc se mi líbí rozsáhlej rozbor od Shadwella.(1.9.2012)

• - Po vydaní knihy a odvysielaní Tajomstva dostal štáb tisíce vďačných listov, v ktorých sa písalo o vyliečení tažkých chorôb či uskutočnených tajných prianiach. (Cappuccino)

• - Film byl inspirován knihou „The Secret“, kterou napsala Rhonda Byrne. (Borrtex)

• - Okrem Austrálie pracoval filmový štáb aj v USA. (MikaelSVK)