Tajemství

Dokumentární

Austrálie / USA, 2006, 90 min

Daniel Kerr
  • Baronne

Největší blaf historie , knížku, kterou mi vnutila kamarádka, jsem bohužel přečetl, a byla to jedna z největších chyb mýho života ( horší bylo snad jen být kamarád s někym jako ona ). Nevěřim na sílu myšlenky, opravdu ne. Je to prostě jenom jeden obrovskej megaklam, jedna z milliard manipulací, kterou se lidstvo nechá ovládat. Kdyby tady bylo něco horšího než odpad, jako třeba megasračkoidní odpad, tak to tam hned dám, bohužel takhle jenom odpad, a trošku pošpiňující komentář .(14.1.2015)

Možno vám znie zákon príťažlivosti ako klamstvo/výmysel/namotanie. Ak nad ním budete uvažovať čisto racionálne ala "to je predsa nemožné" - odporujete samému sebe. A práve v tom spočíva jeho podstata. Uvažuješ "ako to funguje" a "prečo to nefunguje"? Fajn, neveríš - nemáš (resp. neprejaví sa v správnej forme, ale funguje neustále). __ Možno znie dokument tak trochu agitačne. Možno sa až príliš snaží ukázať svoju pravdu.., ale musíte si uvedomiť aspoň jednu vec. Nikoho z vás do ničoho nenúti, čili reči o sektárstve sú absolútne neopodstatnené. Určite sa nájdu ľudia, ktorí "zákon príťažlivosti" budú spochybňovať a ja im to vôbec neberiem. __ Dokázal by som byť k dokumentu nadmieru kritický a taktiež by som dokázal poslať ho pod čiernu zem. Kritizovať je však jednoduché.. omnoho ťažšie hľadať klady. A "zákon príťažlivosti" je práve tým veľkým kladom. Na spracovanie neberiem ohľad. Určité posolstvo The Secret má - a to musí uznať aj ten nazarytejší pesimista na svete.(17.9.2009)

• Lord.Jim

Tento film velmi doporučovali na jednom diskuzním fóru spolu s fimem "Co my jen víme". V podstatě to byly návody pro "zasvěcené", jak v praxi fungují jisté zákonitosti, o kterých jsme se teoreticky dovídali. Na mě - oproti ostatním z onoho fóra - film však zapůsobil zcela negativně. A to minimálně ze dvou důvodů: 1) způsobem sdělení = dokola omýlání téhož bez špetky invence; 2) lidé zde vystupující coby "odborníci na danou oblast a nositelé této vědomosti" vypadali jako veksláci; reprezentovali typ lidí, ze kterými bych se nikdy nechtěla setkat. Někdo to tady přirovnával k teleshopingu - s tím naprosto souhlasím. A taky vím, že na mě tento "magnetismus" nefunguje. Bohužel :-)(2.4.2010)

Skvělý dokument, který mě po pár minutách zabavil svým kouzlem. Scény ukazující jak tajemství funguje ušly. Jestli je to pravda, jedná o velmi zajímavý a poutavý dokument, který každý vyzkouší. Já tak trochu věřím že to pravda je. Samozřejmě se najdou i lidé, kteří po pár minutách Tajemství vypnou s pohledem že se jedná o hloupost. To ale nedělejte. Postupně je to zajímavější.(4.12.2012)

Bez pochyby nejlepší dokument, jaký jsem doposud viděl. Věřím tomu. Pozitivně bysme vážně měli myslet pořád, mě se to líbilo se vším všudy i když to někdy bylo zdlouhavé, nevadilo mě to, dokonce jsem to viděl už několikrát a pořád o tom musím přemýšlet.. V každém případě díky Tajemství jsem se o autosugesci apod. začal více zajímat, takže proto si ho cením. Časem doplním komentář.(3.1.2010)

• - Okrem Austrálie pracoval filmový štáb aj v USA. (MikaelSVK)

• - Po vydaní knihy a odvysielaní Tajomstva dostal štáb tisíce vďačných listov, v ktorých sa písalo o vyliečení tažkých chorôb či uskutočnených tajných prianiach. (Cappuccino)

• - Film byl inspirován knihou „The Secret“, kterou napsala Rhonda Byrne. (Borrtex)