Tajemství

07. Tajemství a zdraví
08. Tajemství a svět
09. Tajemství a vy
10. Tajemství a život

Držíte v rukou velké tajemství vesmíru.
Zákon, který byl roky skrýván před zraky běžných lidí. Umění, které v rukou drželi potajmu nejmocnější lidé historie.
Jediný svitek, jehož přečtení vedlo k poznání nejdůležitějšího zákona vesmíru, zákona přitažlivosti. Po tisíciletí se jediná kopie svitku obkreslená z navždy pohřbené smaragdové desky dostávala z rukou do rukou velkých učenců a její tajemství přivedly k životnímu úspěchu a moudrosti takové osobnosti jako Platon, Shakespeare, Newton, Hugo, Edison, Lincoln, Einstein, Beethoven... A nyní toto Tajemství vstupuje na světlo světa a můžete jej objevit i vy.
Skupina odvážných vědců, podnikatelů i filozofů úspěchu pod vedením australské spisovatelky Rhondy Byrne natočili snímek, který odhaluje Tajemství a dává všem jeho majitelům schopnost ovládnout svůj život a určit si veškeré bohatství, kterým bude oplývat. Tento dokument se stal během několika měsíců bestsellerem a vedl k největšímu nárůstu bohatství čtenářů a diváků ze všech děl odvětví osobního rozvoje.
Film o němž i Oprah Winfrey ve svém pořadu prohlásila, že je přesně tím, co se snažila celé roky svým divákům předat, přichází do České republiky a dnes máte možnost The Secret objednat i vy, a nahlédnout tak pod závoj Tajemství úspěchu. Z úst nejvlivnějších myslitelů a vědců současnosti se naučíte ovládat zákon přitažlivosti, kterým sobě i své rodině darujete nový život v hojnosti. DVD disk, jehož obsahem jsou i bonusové materiály, je uceleným dílem, který znamená revoluci v osobním rozvoji.
Od pradávna bylo tajemství předáváno, cestovalo po staletí - aby se k vám dostalo. Nyní se dozvíte tajemství, jež vám může navždy změnit život. Co je to to Tajemství?
Průkopnický celovečerní film odhaluje velké tajemství vesmíru. Toto tajemství zcela změnilo život lidem, kteří se ho dozvěděli.
Toto je tajemství všeho - tajemství bezmezné radosti, zdraví, peněz, lásky, štěstí - všeho, co jste kdy chtěli. Tento úžasný film obsahuje všechny zdroje, které budete potřebovat k pochopení a prožití The Secret - Tajemství. Poprvé v historii přední vědci, umělci, učitelé a filozofové odhalí The Secret - Tajemství a budou vyprávět podmanivé příběhy o vyhubení nemoci, získání jmění, dosažení cílů a životní úrovně a také o míře štěstí, již mnozí považují za nemožnou. Zdroj: TS Production (ČSFD.cz)

sonnak

To byl zase nářez, hahá! Jestli se k tomuhle dostane Subjektiv, stoprocentně to nepřežije. Film ještě o třídu odvážnější než ostatní new age počiny - tudíž těžce stravitelný, či spíše totálně nestravitelný pro nezainteresované a skeptiky, nicméně velice zajímavý....aneb "stačí sedět a myslet pozitivně". V tom je jeho jasná nevýhoda nad knihama například Dana Milmana, který jasně nabádá jak k pozitivnímu myšlení, tak k fyzické akci...což je tak nějak mnohem kompaktnější teorie. Že je "The Secret" takový trochu utopický počin je zřejmé, lidi totiž neradi slyší, že musí zvednout svůj tlustej zadek a trochu tomu pomoct, hold se to pak prodává hůř....ale film má taky své pozitivní stránky. Tak například nádherně popisuje princip fungování optimismu, vysvětluje typické "to sis přivolal sám!", svým způsobem se nechtě dotýká působení karmy a co je hlavní, z větší části perfektně zapadá a dotváří moderní mozaiku jménem new age....ale sám o sobě, nevím nevím...nicméně oproti ostatním zpracováním knih podobného myšlenkového ražení má výhodu v absenci příběhu, takže film samotný toliko nestrádá. Jestli nejste do tědle věcí...ruce pryč. ()

Aelita

Vnějškové věci nám nutně nezaručí to, co skutečně chceme, a to je štěstí, uspokojení. My však často jdeme za tím vnějškovým a myslíme si, že nám to přinese štěstí, ale je to spíše naopak. Vnějškové věci nad nezbytné minimum nás vyvádějí z rovnováhy a my ji pokaždé musíme znovu najit, navyšují nám vnitřní laťku pocitových potřeb a my hledáme čím dál větší zážitky nebo trpíme, když o ně přijdeme. Měli bychom však jít nejdříve za vnitřní radostí a vnitřní vizí a být maximálně soběstačnými, nikoliv pokorně odevzdanými diktátu minima možného, to jest utěšovat se tím, že když nemůžu dosáhnout toho, co chci, budu se radovat aspoň z toho, co je - příroda, ptáčci, motýlci, lidi, knihy, hudba, bla-bla ... Ne, mám na mysli tvořivé vnitřní universum, fantazii, sebehodnotu, sebedostatečnost. Mám na mysli vnitřní vznosný maximalismus. ___ V tomto filmu je jen půlka pravdy. Autoři nám sice říkají, že pocity jsou prvotní, ale k tomu přidávají zas jen ten svůj euroatlantický konzumní blahobyt a spotřebu - auta, domy, rodinný úspěch nebo naopak slastný egoismus, karieru, hobby, zážitky ... Ve skutečnosti všichni duchovní mistři učí, že opravdovým vrcholem a vysvobozením je umění dosáhnout vnitřního stavu vznešeného štěstí jen za pomocí vlastních pocitů bez vnějších věcí, událostí nebo vztahů. Prostě umět sebe vnímat jako neoddělitelnou součást jednoty jsoucna a být šťastný, blažený, celistvý jen ze samotné propojené existence. To umí málokdo. ___ A druhá věc - není pravda, že si máme donekonečna představovat a čekat, až se naše představy naplní, až se něco k nám přitáhne. Tedy jasně, že nemáme jen čekat na milost nebes, ale i sami se činit, aby se naše představy splnily, pokud máme přání a potřebu, aby se splnily. Ale ne donekonečna. Ve skutečnosti je nutné stanovit nějaký pevný určitý termín - pro sebe samotného i pro svět, aby ten věděl, jak dlouho jsme ochotni čekat, kolik času jsme mu ochotni dát na rozhoupání a splnění. Na svět se musí tvrdě, protože to je podvodník, lenoch a šetřilek. A totéž platí i pro nás samotné - jen tak se snažíme. Vycítit potřebu, stanovit kriteria a termín, vynaložit odpovídající svým možnostem úsilí a pak, ať již se to splní nebo ne, být šťastný, uspokojený, naplněný tím, co se odehrálo uvnitř. Ne venku. Vše se totiž odehrává jen uvnitř, dokud se hranice nerozplyne. ()

Baronne odpad!

Největší blaf historie , knížku, kterou mi vnutila kamarádka, jsem bohužel přečetl, a byla to jedna z největších chyb mýho života ( horší bylo snad jen být kamarád s někym jako ona ). Nevěřim na sílu myšlenky, opravdu ne. Je to prostě jenom jeden obrovskej megaklam, jedna z milliard manipulací, kterou se lidstvo nechá ovládat. Kdyby tady bylo něco horšího než odpad, jako třeba megasračkoidní odpad, tak to tam hned dám, bohužel takhle jenom odpad, a trošku pošpiňující komentář . ()

Hem.m

Začátek: Skoro každý významný člověk v historii znal tajemství. Tak hned toto krásně vyvrátíme. Ono tajemství, které spočívá v tom, že to co chcete to dostanete, je u těchto lidí hned z několika důvodů nemožné. Zaprvé, většina slavných v starších dobách, byly chudí lidé s nešťastnými životy, neštěstím v lásce, jejich dílo nebylo doceněno za jejich života, měli potíže. Poté, když se řeklo, že můžete teda získat takřka vše, nehledě na materiální věci, tak někdo by třeba chtěl lépe něčemu rozumět, dostat Nobelovu cenu za matiku, či fyziku, ale toto prostě logicky nejde. Když se někdo narodí hloupí, přáním se mu nevyplní, že najednou pochopí celou matematiku. Dále: Ano s filmem souhlasím, že vaše myšlenky vytváří určité frekvence, ale už nevěřím tomu, že se posílají do celého vesmíru a určují váš den, to by byl tento svět sen a né život, navíc vaše myšlenky by se střetávali s ostatními lidmi, takže nevyrušilo by se to třeba? A jak to, že chudým se nic nevyplní, určitě by chtěli jídlo, majetky, peníze, přece na to určitě myslí, představují si to. Tak kde je chyba? Film zakládá na jednoduchých principech, které opravdu existují, sice né přesně tak, jak chtějí oni, ale fungují. Jednou jsem je dokonce vypsal, když se mě někdo ptal, jestli existuje karma. Pokud si zajdete do koupelny zjistíte, že opravdu existuje. Zpátky k tématu: Když ráno vstanete dobře, něco vás potěší den je hned lepší a když se zase zkazí, hůř přežíváte. Jde tu o to, že když se vám něco nepodaří a něco se jednoduše sere, bude se toho srát ještě víc, protože myslíte, že dnes máte špatný den, za všechno to může a maličkostem budete přidělovat velikost, kterou doopravdy nemají. Teď naprosto teoreticky: Kdyby tohle vše fungovalo, kdo by kopal kanály, kdo by něco vyráběl, přece každý by byl zazobaný a chtěl by si něco koupit, ne? A já vám řeknu, jak by to vypadalo, kdyby každý byl bohatý. Pořád by byli ti nejbohatší a jen cena peněz by klesla, aby se z průměrně bohatých zase stali pracanti, kteří musí vydělávat, tak to je.. Takže i kdyby to fungovalo, dopadlo by to naprosto stejně. Navíc zde ukradli hlášky z Warcraftu, aneb když džin řekl: Tvé přání je mi rozkazem. I bez-mozka napadne, že nikdy nebyly žádný hloupý tři přání z jednoduchých důvodů. 1. Džinové neexistují... 2. Kdyby existovali, tak mi splní přání, mít víc přání.. Takže tímto bychom měli to záporné. Kladných věcí zde bohužel moc není, protože motivace od těchto dědulů, co tam jsou, je jako, kdyby mi to říkal Vlasta Plamínek. Dobře, ale.. Pár motivačních věcí, co vám výrazně zlepší život, tam opravdu je. Když se na svět budete dívat usměvavýma, šťastnýma očima a budete vděční za to, co máte, tak se vám bude lépe žít. Když si za něčím tvrdě půjdete, dostanete to. Nevzdávejte to hned, žádné přání se vám nesplní přes den. Na závěr: Některé teorie jsou jednoduše chybné, je to to samé jako bych já zveřejnil svou teorii, že neexistuje pevná hmota, bohužel to nemám nijak podložené, ale věřím tomu a i tak, je to pravděpodobnější, než tady toto. Upřímně, když jsem slyšel The Secret myslel jsem si, že to bude nějaké odhalování starobylého tajemství, bohužel :D. Tento film je prostě nehodnotitelný, možná bych řekl, že tak trochu vymývá mozek, ale to zase není taková pravda. Egoisticky a sobecky si myslím, že můj náhled na svět je skutečnější a lepší. Kdyby chtěl někdo ještě bližší informace a tak, tak mi může napsat, toto je totiž hodně diskutabilní téma. () (méně) (více)

Shadwell

Dle dokumentu Tajemství přitahují pozitivní lidé pozitivní události. To ovšem není nic jiného než prohození příčiny a následku, ale vadí tu ve skutečnosti něco jiného: Všichni ti „učitelé úspěchu“, žalobci postmoderny a vyznavači New Age, kteří vypadají jako prodejci vysavačů, nestojí proti kapitalismu, ale jsou jeho oporou a součástí. Koexistují s ním v navzájem prospěšném stavu. Jsou vlastně obchodníky „duchovního konzumu", dodávajíce medikamenty nezdravé západní společnosti. To oni dosáhli úspěchu, to jim se povedl rozjet krámek se „zázraky“. Ne nám. Podobná morální proláklina vyrostla v 70. letech mezi posluchači a punkery, kteří bojujíce proti Margaret Thatcherové ke svému úžasu zjistili, že jejich konta mezitím povážlivě rozbujela. Ale zpívali dál, jak by ne. Rozvoj osobnosti je prostě jedním z fetišů: dovoluje vám podílet se s vervou na zběsilém tempu kapitalismu a zároveň si uchovat přesvědčení, že nejste jeho součástí, že si jste dobře vědomi, jak bezcenné je ve skutečnosti toto úsilí, neboť to, na čem vám doopravdy záleží, je klid a mír vaší niterné bytosti, v níž můžete kdykoliv nalézt útočiště. Vrcholem celé postmoderní ironie je podivná výměna, k níž momentálně dochází mezi Evropou a Asií: zatímco v „ekonomické základně“ všude triumfuje „evropská“ technologie a kapitalismus, je v samotném evropském prostoru v „ideologické nadstavbě“ židovsko-křesťanská tradice ohrožena invazí „asijského“ myšlení v ideologii New Age, která se ve svých rozličných proměnách etabluje jako dominantní ideologie globálního kapitalismu. Ačkoliv „západní buddhismus“ líčí sám sebe jako medikament na stresující napětí kapitalistické dynamiky, který nám dovoluje vypnout a udržet si vnitřní mír a klid, ve skutečnosti je jeho dokonalým ideologickým doplňkem. Než abychom se marně pokoušeli držet krok se zrychlujícím se tempem technologického pokroku a sociálních změn, což teprve vzdorovali, měli bychom raději na snahu udržet si kontrolu nad tím, co se kolem nás odehrává, rezignovat. Měli bychom takovou kontrolu odmítnout a raději se „podvolit“, nechat se unášet, a přitom si uchovávat vnitřní odstup a lhostejnost vůči zběsilému kolotoči neustále se zrychlujícího pohybu. Distanc, jen žádné činy. Člověk je téměř v pokušení odvolat se na notoricky známé marxistické klišé o náboženství jako „opiu lidu“, imaginárním doplňku pozemské bídy: západní meditativní postoj je bezpochyby tím nejefektivnějším způsobem, jak zůstat součástí kapitalistické dynamiky a zároveň si uchovat zdání zdravého rozumu. Kupodivu si dnes jen málokdo dokáže představit ekonomický systém, který by byl alternativou kapitalismu, ačkoliv je většina lidí vážně znepokojena eventuální hrozbou meteoritu ohrožujícího Zemi. A tak se zdá snadnější představit si konec světa než daleko skromnější změnu ve způsobu produkce, jako kdyby liberální kapitalismus byl realitou, která nějak přežije i v podmínkách globální ekologické katastrofy. Obecné rozšíření tohoto paradoxu svědčí o působení ideologie (náhledu na svět zastírajícího skutečnosti). Snad jediným příkladem možného revolučního činu je proti veškerému očekávání, dvojnásob očekávání Marxovu, zakládající gesto křesťanství, ukřižování. Bůh obětuje to, co je mu nejdražší, aby ustavil nový počátek. Dobrou zvěstí křesťanství je to, že všichni se můžeme znovu zrodit. Na rozdíl od hnutí New Age či gnostické moudrosti, která nám přikazuje, abychom znovu objevili či zrealizovali potenciál svého pravého já, křesťanství tvrdí, že můžeme vytvořit nebo nalézt nové já. Právě tento revoluční aspekt poskytuje model politické angažovanosti, které se postmoderně žalostně nedostává. Postmoderní politický diskurs probíhá v horizontu liberálního kapitalismu. Můžeme diskutovat o jeho různých složkách – jak by mělo být například financováno zdravotnictví, nebo jaká by měla být úroveň zdanění –, ale kapitalismus sám není nikdy vážně zpochybňován, neboť s jeho zánikem by zanikla i potřeba po podobných theosofických rádcích a centrech pro rozvoj osobnosti. () (méně) (více)

• Okrem Austrálie pracoval filmový štáb aj v USA. (MikaelSVK)
  • Po vydaní knihy a odvysielaní Tajomstva dostal štáb tisíce vďačných listov, v ktorých sa písalo o vyliečení tažkých chorôb či uskutočnených tajných prianiach. (Cappuccino)