Milovaný Joshua

Joshua

Manipulátor

Horor / Thriller

USA, 2007, 102 min

Moje hodnocení je krapet přepísknuté, nicméně jako uctívač původního The Omen se mi to hodně líbilo i přes ten (ano, uznávám) trochu nudnější rozjezd. Nicméně, zhruba od poloviny filmu, tedy někdy před scénou v muzeu jsem začal být opravdu napjatý, co ten, slušně řečeno, malý zkurvysráč udělá. Ona vůbec druhá půle filmu je dosti nepříjemná a herec hrající Joshuu hraje hodně dobře. Zdatně mu sekunduje i Sam Rockwell, u kterého to mám tak, že ho nijak nevyhledávám, ale když už ho vidím ve filmu tak většinou nezklame (třeba jako Daniel Day Lewis (a vlastně spousta dalších)). Vera Faminga, ač výborná herečka, mi tady příjde docela hodně nevýrazná a když už je výrazná, tak je jednoduše na pěst. Nevím jestli jsem správně pochopil otevřený konec, respektive ne otevřený, ale přišlo mi spíš "diváku je na tobě co si domyslíš a film tak získá působivější zakončení", doufám že ano, protože film je docela dost předvídatelný, tak ať nejsem za blba. Kdyby bylo na mě, využiju trochu více druhé rozestavěné patro domu. Pro mě příjemně mrazivá zábava, pro někho nudný film, každopádně, když se prokoušete první polovinou, film vám musí poskytnout aspoň jemný atmosférický zážitek. PS: Omenu to samozřejmě nesahá ani po ztvrdlou kůži na patě.(1.4.2012)

• Bloody13

Pekelně roztahaná nuda. Drama o typické americké rodině, jejíž počáteční štěstí z novorozené dcery vystřídá totální disharmonie. Starší a těžce žárlivý synáček si totiž začne hrát na satanáše a spřádat ďábelský plán proti rodičům... Tečka. Nic víc v tom nehledejte. Po celou dobu totiž nic nenasvědčuje tomu, že sledujeme horor. Žádné výlety do temných koutů, napětí pramenící z podstaty zla, nebo snad mordy alá The Omen. Divák si tu musí vystačit s pouhým podezřením. Jednu ušmudlanou hvězdu tedy uděluju za ústřední manželský pár v podání Sama Rockwella a Very Farmigy (podobná role v Orphan jí teprve čekala), která navíc v druhé půlce filmu znenadání zmizí.(10.4.2012)

Jako divák bych žádala tvůrce o nějaký konec. Ne že musí všechno extra objasnit, na otevřené konče už je člověk zyvklý, ale co mělo být tohle? Jinak co se týká děje, je to trochu utažené za vlasy, ale chápu, přeci jen je to film a byl potřeba nějaký spád, nic to ale nemění to, že bych toho spratka střískala tak, že by si nesedl už dávno.(30.10.2011)

Přemýšlel jsem, jestli se mám na tenhle thriller (říkám tomu raději thriller, protože horor to z mého pohledu není) vůbec podívat, příliš jsem tomuto filmu totiž nevěřil. A nakonec to zase tak špatné nebylo, respektive pocity z toho mám takové, jaké jsem asi očekával. Příliš se zde toho neděje, jeden chlapeček je chvíli milý, jindy se zase tváří jako chladnokrevný hráč pokeru, ale jako divákovi mi bylo už po chvíli jasné, že tenhle synek asi nebude tím, čím se na první pohled zdá být, ale že to všechno dovede až takhle daleko, to mě opravdu nenapadlo, takže závěr pro mě byl jakýmsi velice nepříjemným překvapením, čeho všeho je tenhle malý psychopat schopný, jen aby bylo všechno podle jeho vlastních not. Jenže než film dojde až k samotnému závěru, tak je to bohužel jen docela nudný příběh s neurčitými náznaky, kdy to dítě, ale i všechny ostatní postavy mi začínaly být čím dál více protivnější. Ale od scény v muzeu už to začalo nabírat spád a od téhle scény bych to označil za solidní thriller, který už měl atmosféru i napětí a kdy už jsem se začínal toho chlapečka docela bát i já. Bohužel ale nelze pominout, že do té doby to bohužel byl jen nudný příběh, který příliš mnoho nenabídl. Co se týče hereckých výkonů, tak herec v roli Joshuy to zahrál tak přesvědčivě, že být jeho otcem, tak bych se ho skoro začal bát i v reálu, takže po herecké stránce je to v naprostém pořádku. Celkově film vnímám jako solidní průměr, kdy ten film zase nedopadl tak špatně, jak jsem se obával, takže uděluji solidní tři hvězdy.(16.6.2010)

• Teardown

Filmů o dětech s duší černou jako Kladenský uhlí, pokoušící se rozbít a zničit všechno kolem sebe je spousta. Některé jsou zdařilé a ostatní, jako například tento je děs a bída. Nuda střídá nudu. Nápad žádnej a skutečnost, že chlapec sám ochčije všechny kolem sebe, včetně psycholožky a nakonec celýho Manhattanu, je pro mě jako čecháčka dosti absurdní. Kdyby v tom měl prsty sám rohatej nebo nějaká podobná vyšší moc, tak prosím. Ale tohle? Rádoby šokující pohled na zlo v podobě nevinného chlapce?To v tomto případě neberu. Maximálně co váš zarazí a šokuje,je ta americká mentalita a stupidita...a té je tu opravdu kupa.(2.4.2008)