Milovaný Joshua

Joshua

Manipulátor

Horor / Thriller

USA, 2007, 102 min

Americký snímek „Milovaný Joshua“ není špatně natočený, ale zdá se, že k tomuto tématu neměl nic co říct navíc. Jel ve vyjetých kolejích starších a lepších snímků jako „Přichází Satan nebo „Damien“, případně ještě staršího „The Bad Seed“, ale ničím sám nevyčnívá a popravdě, i když jsou zde dobří herci, jejich herecké výkony se mohou v některých pasážích jevit až iritujícími.(17.6.2019)

Přemýšlel jsem, jestli se mám na tenhle thriller (říkám tomu raději thriller, protože horor to z mého pohledu není) vůbec podívat, příliš jsem tomuto filmu totiž nevěřil. A nakonec to zase tak špatné nebylo, respektive pocity z toho mám takové, jaké jsem asi očekával. Příliš se zde toho neděje, jeden chlapeček je chvíli milý, jindy se zase tváří jako chladnokrevný hráč pokeru, ale jako divákovi mi bylo už po chvíli jasné, že tenhle synek asi nebude tím, čím se na první pohled zdá být, ale že to všechno dovede až takhle daleko, to mě opravdu nenapadlo, takže závěr pro mě byl jakýmsi velice nepříjemným překvapením, čeho všeho je tenhle malý psychopat schopný, jen aby bylo všechno podle jeho vlastních not. Jenže než film dojde až k samotnému závěru, tak je to bohužel jen docela nudný příběh s neurčitými náznaky, kdy to dítě, ale i všechny ostatní postavy mi začínaly být čím dál více protivnější. Ale od scény v muzeu už to začalo nabírat spád a od téhle scény bych to označil za solidní thriller, který už měl atmosféru i napětí a kdy už jsem se začínal toho chlapečka docela bát i já. Bohužel ale nelze pominout, že do té doby to bohužel byl jen nudný příběh, který příliš mnoho nenabídl. Co se týče hereckých výkonů, tak herec v roli Joshuy to zahrál tak přesvědčivě, že být jeho otcem, tak bych se ho skoro začal bát i v reálu, takže po herecké stránce je to v naprostém pořádku. Celkově film vnímám jako solidní průměr, kdy ten film zase nedopadl tak špatně, jak jsem se obával, takže uděluji solidní tři hvězdy.(16.6.2010)

• Pavlínka9

Dvě hvězdičky jen za celkovou atmosféru, která byla sice zvláštní, ale sama ani nevim, zdali je to dobře či ne :D Film je jakože "horor", ale má to k němu hodně daleko :D :D Skvělé obsazení - to ano, roztomilá holčička, to taky, ale ten klučina se mi nelíbil na první pohled :D :D Byl to přesně ten typ kluka, kterého bych sice v noci nechtěla potkat na chodbě, ale nebylo to zas až tak moc děsivé..Rozhodně to není horor, není to určitým způsobem dodělané ale aspoň to poukazuje na to,jak to může dopadnout, když si člověk pořídí dítě :D(18.11.2014)

Moje hodnocení je krapet přepísknuté, nicméně jako uctívač původního The Omen se mi to hodně líbilo i přes ten (ano, uznávám) trochu nudnější rozjezd. Nicméně, zhruba od poloviny filmu, tedy někdy před scénou v muzeu jsem začal být opravdu napjatý, co ten, slušně řečeno, malý zkurvysráč udělá. Ona vůbec druhá půle filmu je dosti nepříjemná a herec hrající Joshuu hraje hodně dobře. Zdatně mu sekunduje i Sam Rockwell, u kterého to mám tak, že ho nijak nevyhledávám, ale když už ho vidím ve filmu tak většinou nezklame (třeba jako Daniel Day Lewis (a vlastně spousta dalších)). Vera Faminga, ač výborná herečka, mi tady příjde docela hodně nevýrazná a když už je výrazná, tak je jednoduše na pěst. Nevím jestli jsem správně pochopil otevřený konec, respektive ne otevřený, ale přišlo mi spíš "diváku je na tobě co si domyslíš a film tak získá působivější zakončení", doufám že ano, protože film je docela dost předvídatelný, tak ať nejsem za blba. Kdyby bylo na mě, využiju trochu více druhé rozestavěné patro domu. Pro mě příjemně mrazivá zábava, pro někho nudný film, každopádně, když se prokoušete první polovinou, film vám musí poskytnout aspoň jemný atmosférický zážitek. PS: Omenu to samozřejmě nesahá ani po ztvrdlou kůži na patě.(1.4.2012)

Jako divák bych žádala tvůrce o nějaký konec. Ne že musí všechno extra objasnit, na otevřené konče už je člověk zyvklý, ale co mělo být tohle? Jinak co se týká děje, je to trochu utažené za vlasy, ale chápu, přeci jen je to film a byl potřeba nějaký spád, nic to ale nemění to, že bych toho spratka střískala tak, že by si nesedl už dávno.(30.10.2011)