Alyce Kills

Amanda Rosbrook

Kostýmy:

Kristen Anacker
  • Frajer42

Velmi zvláštní film, který bych si troufnul rozdělit na dvě nestejně dlouhé části. Bez spoilerů to nezvládnu, takže kdo ještě film neviděl a nechce znát docela podrobný děj, tak s tím se teď loučím. První část. Cca 75 minut. Holky se zfetují...bla bla bla. Alyce shodí svoji kámošku omylem ze střechy. bla bla bla Tohle vše máte ještě v obsahu. Než ji shodí ze střechy tak si schválně můžete pro zkrácení času tipnout, která z dívek je ta Alyce. Poté následuje hrozně zdlouhavé, hrozně nudné a hrozně debilně zpracované nervové vyrovnávání se s incidentem. Něco tak debilního se vidí skutečně jen zřídka. Z Alyce se nám stane drogový tester. Pro drogy si chodí k jednomu opálenýmu mexickýmu playboyovi. Samozřejmě, že nemá čím platit, a tak platí vlastním tělem. Tak si Alyce vesele fetuje a fetuje a prohlubuje si svůj magorismus víca a více. Pochopitelně ji po čase vyloučí z práce. O tomhle všem je tedy první část, pro kterou hodnocení odpad není dostatečně nízké. Kdybych prohlásil, že jsem u téhle části trpěl, tak slovo trpěl ani vzdáleně nepopisuje moje pocity při sledování filmu. Pozor, pozor. Následuje jeden zapíchnutý nůž do břicha, který odstartuje velmi vydařenou druhou část, která trvá cca 15 minut. Možná že vám součet čísel 75 a 15 dá jiné číslo než 89. V takovém případě si znovu prohlédněte zkratky CCA a odhadněte co znamenají. Z Alyce se tedy definitivně stane supervrah a konečně se má divák na co koukat. Její řádění se odehrává ve velmi vtipném nádechu. Svého kamaráda začně porcovat na maličké kousky a šetrně se ho tak zbavovat. Poté následuje ještě několik mrtvolek, se kterými už si tolik nevyhraje. Porcování provádí ve svém bytě, což vyruší souseda, což ji zároveň později stojí samotnou řeznickou kariéru. Ještě však stihne potěšit svojí návštěvou toho jejího dealera a jeho dva milé přátele, které odflákne střelnou zbraní. Nakonec se tedy vrátí do svého bytečku, kde už ji čeká zlomyslný soused a dva policisté. Za tuhle druhou 15 minutovou část bych dal moc rád něco jiného než odpad, protože tahle část byla moc pěkná. Ale stačí si pouze vzpomenout na 75 minut, při kterých musel člověk prožívat mnohem větší muka než Ježíš na kříži a je jasné, že nic jiného než odpad to být nemůže. Divákům kteří se na tento film chtějí podívat bych tedy doporučil mrknout cca na posledních 20 minut. 5 minut by mělo stačit, aby jste se dostali do děje a pokud těchto 5 minut, které budou proklatě dlouhé, přetrpíte, tak vám mohu zaručit, že 15 minut následujících nebudete litovat.(28.5.2012)

Já jsem strašně rád, že ještě nevymřela originalita v žánru tak nápady omezeným, jakým horor bohužel je. Alyce je film, který se na první pohled jeví, že není ničím, jen pomalu se vyvíjející prapodivností. Jenže já jsem Alyce viděl úplně jinou, a to výborně natočenou, pomaličku gradující, podivně humornou, ale zároveň nesmírně napínavou a na konci krásně krvavou. Nejvíc se mi ale líbí, že Alyce nikam nezařadíte. Krimi? Trochu. Exploit? Trochu. Duchařina? Taky trochu. Drama? Trochu. A když všechny ty trošky nějak poskládáte, tak to funguje. Opravdu skvělé žánrově nezařaditelné cosi, které si odpady rozhodně nezaslouží. Na 5 hvězdiček to není, to je jasný, ale berte to jako takovou protiváhu k těm hloupým odpadům. Za mě 75% a jedno z největších filmových překvapení roku na poli krvavějších žánrů.(14.1.2012)

Těžko zařaditelná Alyce dokáže umně přitáhnout pozornost. Začíná jako trip dvou znuděných kamarádek a prapodivná užvaněná báchorka o nepovedených vztazích. Končí jako krvavá jatka. Do toho trocha duchařiny, trocha dramatu, hodně skepse a ironie. Rychlost, emoce i gradace jsou do značné míry určené technickým ztvárněním snímku, které může připomenout Aronofského Requiem za sen. A taky že připomíná. Po tragické nehodě sledujeme hrdinčin morální úpadek do světa drog, halucinací a prostituce, její emoční vyprahlost a absolutní lhostejnost ke všemu, co předtím považovala za alespoň trochu důležité. Závěr pak potěší i trochu jiné diváctvo, které si potrpí na exploatačních momentech, které nám Alyce se zarputilostí rozvášněného rotvajlera nabídne. Depresivní sondě výrazně pomáhá herecké obsazení, absolutně neznámá Jade Dornfeld předvedla slušnou odvahu pro ponoření se do postavy, která rozhodně není nezajímavá. Režisér Jay Lee vnáší do žánru zase něco trochu jiného, a dokázal to, čemu se mnozí ani trochu nepřiblíží – vyvolat zájem. Černohumorná tečka je pak exkluzivní!! Spíš tři *, ale tentokrát chci jít nahoru!!(21.2.2013)

Parááádníí kousek!!! Celá hodina je takové velmi povedené drama-thriller, kde sledujeme celkový úpadek Alyce. Úpadek morální, osobnostní, úpadek do drog, deviací apod. Proč to všechno? To všechno kvůli tragické smrti jediné kamarádky, kterou Alyce měla. Nedokáže se s ní vyrovnat, což je díky okolnostem úmrtí zcela pochopitelné, a tak jí začne slušně hrabat. Zejména se pak zvyšuje její agrese a absolutní emocionální chlad (všimněte si věty, kterou říká týpek v klubu na začátku filmu ...). Alyci se všechno sere, je to jak ze života, prostě všechno jde do hajzlu a pěkně rychle... Není divu, že ve finále vše skončí jako krvavá úchylná jatka... Film tak nějak ze života, tohle se děje běžně, to se mi na něm líbilo. Závěrečný exploitační masakr mi hrozně připomínal japonskou a hongkongskou (cat III) tvorbu. Na USA tvorbu to svým ztvárněním vůbec nesedělo. A to je asi jediná chyba filmu a důvod, proč mu nedám plný počet. Protože ten přechod je fakt dost nevyvážený oproti té první hodině ... na závěr si připravte prostě silné podvázané žaludky ... 4,5*, pecka!!!(19.6.2012)

Kde začať? V každom prípade sa jedna o poriadne rozporuplný horor, ktorý určite nebude pre každého. Po úvodnej 15-minútovke som to mal sto chutí šmariť do odpadu a kládol som si otázku, z ktorého kontajnera tú hlavnú hrdinku vytiahli. Postupom času sa mi to začalo páčiť čím ďalej tým viac. Je to psychologický horor o žene, ktorá je jednoducho padnutá na hlavu, má vízie, a napokon jej načisto prepne a začne vraždiť. Nie každý sa dokáže hodinu a pol vkuse pozerať na jednu vyšinutú kravu, ale aj napriek jej nesympatickému vzhľadu to zahrala bravúrne. Dokonca bola aj pekne perverzná (sebaukájanie, sado-maso, nekro... no v tomto filme je asi všetko). Scény, v ktorých vidí prízraky svojej najlepšej priateľky (ktorú mimochodom len tak pre nič za nič zhodila zo strechy - jej zdevastovaná papuľka nemá chybu), sú dostatočne desivé (aj keď ľakačky sa v tomto prípade čakať nedajú). V závere sa nám to zvrtne na slušný masaker (rozmlátenie hlavy, celého tela, porcovanie, padajúce vnútornosti, litre krvi... uff, tam som si zgustol). Rozpočet je síce evidentne nízky, ale aj napriek tomu je to výborne odvedená robota.(5.11.2011)