Reklama

Reklama

Ong bak 2: Pomsta

  • Thajsko Ong Bak 2 (více)
Ukázka z filmu 2

Obsahy(1)

Thajsko, 15. století, království Ayutthaya. K moci se přes mrtvoly dostává jeden z generálů a tak se vysoce postavený aristokrat, který se snaží generála zastavit, rozhodne poslat sveho syna Tinga (Tony Jaa) do bezpečí pryč z království. Ale i tam ho přisluhovači generála najdou a Tinga při utěku zajmou otrokáři. Díky své odvaze a odhodlanosti k boji zapůsobí na skupinu bojovníku, kteří přišli otrokáře odstranit a ti ho vezmou mezi sebe. Ting začíná trénovat bojová umění a brzy se pouští na cestu pomsty, která bude krvavá a plná mrtvol... (Devun)

(více)

Videa (2)

Ukázka z filmu 2

Recenze (232)

3DD!3 

všechny recenze uživatele

Naprosto dokonalé bojové sekvence jsou zašlapávány podivně podávaným příběhem. Tony je borec přes bojová umění a má cit pro krásné obrazy, ale jakákoliv gradace děje nebo motivace postav mu je cizí. Takové finále patří k nejpromakanějším bitkám vůbec a nebýt WTF závěru, po kterém nevíte čí jste (to tam aspoň nemohlo být thajsky pokračování příště?) byla by to ve své kategorii dokonalost sama. ()

Lavran 

všechny recenze uživatele

S rizikem, že na sebe přivolám pomstu jednoho z největších masérů současnosti, musím konstatovat, že Ong bak 2 by se lépe než plnohodnotný celovečerák vyjímal jako konzolová mlátička nebo série videoklipů pro školy bojových umění. Posuďte sami! Prezentuje se v náležitě přepáleném vizuálu, uzemňuje maximálně fyzickými, surovými, syrovými, kulervoucími, a esteticky i technicky vymazlenými souboji (Takřka bez přestávky jsem měl ústa do "Ó" a vyvalené oči!), které hbitě vznášejí otázku, zda je v tomto směru možné zajít ještě dále, honosí se statečnou výpravou a intenzivní exotikou, ale akcentuje velkorysé, leč poněkud nelogické dějové skoky, postrádá pořádný příběh a hlubší interakce mezi postavami a vůbec má neuvěřitelně mizerný scénář. Videohernímu modelu navíc odpovídá i pojetí soubojů, což nemyslím ve zlém. Ty jsou řešeny jako exhibice v "uzavřených" arénách, jež se vrství na sebe (např. jako v Tekkenovi), nebo jako lineární postup úrovní (Jedna bitka se jakoby dále větví do dalších a dalších koridorů, které se unlockují v závislosti na úspěšném vymlácení všech protivníků. Na konci takové sekvence-levelu pak obvykle čeká boss nebo nějaký správně uhozený soupeř - viz fight v jeskyni či na hřbetě slona). Pokud bych zašel do absurdních důsledků, tak nechybí ani ultimátní komba a fatality ve zpomalovačkách, davy henchmenů zjevující se odnikud a nesrovnatelně odolnější borci, kteří je náhodně prokládají. Škoda té hloupé vaty (čti: všeho nenásilného) okolo, která všechnu tu neskutečnou dřinu, pot, krev a snahu poněkud devalvuje. Doufám, že trojka se v tomto směru polepší. ()

Reklama

Scrytcher 

všechny recenze uživatele

Nenechte se zmást, Ong Bak 2 není přímým sequelem prvního dílu. Celá mytologie kolem ústřední postavy byla překopána od základů (Tony vyměnil muay thai za katanu a další sečný arzenál) a nahrazena příběhem osudu a pomsty. Bohužel na škodu, civilní zpracování Tonymu slušilo určitě více a i tempem jakým se první díl pyšnil posouval Ong Bak trošku jinam. Ve 2. díle naneštěstí ubylo bojů (za celou půlku filmu vidíme sotva dva souboje - a krátké) a přibylo dialogů a pseudofilozofie, která spíš než by filmu prospívala, tak ho brzdí a vy se můžete sami přistihnout, jak vás ta kupa omáčky nudí k smrti, a nezachrání ho ani závěrečných 20 minut. 50% ()

kikuka 

všechny recenze uživatele

okej..veľa kuchárok = presolená polievka :) .. ale odkedy je Tony Jaa národným thajským symbolom popri slonoch a tancoch, tak sa to dá vyriešiť.. aby som nadviazla na kuchársku metaforu - mlátičky sú takým zemiakom.. a tony je zjavne "born to fight".. a nielen on.. a idem vysávať..som zvedavá na 3 :P ()

teutates 

všechny recenze uživatele

M.a.s.a.k.e.r. Ťažko budem niečo opisovať, treba vidieť... asi len toľko: Tony Jaa posunul bojové umenia opäť o krok ďalej a maximálne skvelo sa na to pozerá. Ide o voľné pokračovanie, ktoré aspoň v mojom prípade urobilo väčší dojem ako jeho predchodca. Nechýba historický nádych, tajomnosť, slony... samozrejme mnoho akcie. Snímok pôsobi pompézne, neviem čo koľko stálo, ale vyzerá to dosť dobre... silných 8/10 ()

Galerie (35)

Zajímavosti (12)

  • Předtím než započaly práce na filmu, odebral se Tony Jaa do chrámu v džungli v provincii Ubon Ratchathani, aby zde meditoval. Podle jeho slov jde o způsob získávání sil, který provádí před každým novým projektem. (Raztubyl)
  • Scénář je založen na nízkorozpočtovém akčním filmu Ai Noom Saraphad Phid (Man of a Thousand Poisons), který spolu natočili Tony Jaa a Panna Rittikrai někdy v devadesátých letech. Ten se však nikdy nedočkal zveřejnění, protože po té, co tvůrci odeslali natočený materiál do laboratoře k vyvolání, dozvěděli se, že je expirací zničený a nic se z něj již nedá zachránit. (Raztubyl)
  • Když Ting (Tony Jaa) zápasí s mužem s copem, tak na konci zápasu, po dopadu na zem, se pod mužem pohne zem. (Duoscop)

Související novinky

Tony Jaa zešílel. Definitivně?

Tony Jaa zešílel. Definitivně?

02.06.2010

Dejme si trochu bulváru. Koneckonců, tohle zní jako prima námět na životopisný film. Znáte Tonyho Jaa. Thajský drtič kostí, novodobý Bruce Lee, chlápek, v jehož filmech údery opravdu bolí. Každé… (více)

Reklama

Reklama